Treść opublikowana przez vikis4
-
[B5 AFB] Zerwany gwint wałka rozrządu
Wałki jeśli są ok-nie musisz,ale hydro na bank (dla świetego spokoju) Reszta zależy od ciebie i zużycia... Co do gwintu na wałku: Podpytaj mechaniora-sam jestem ciekaw jak się wytłumaczy.... :> [br]Dopisany: 18 Czerwiec 2009, 22:39_________________________________________________Ale i tak nie znam celu w jakim odkręcał koło zębate...
-
[B5 AFB] Zerwany gwint wałka rozrządu
A po co odkęcał koło od rozrządu,skoro miał tylko ustawić kąt wtrysku??? Wystarczą 3 srubeczki na imbus...
-
[B5 AFB] Zerwany gwint wałka rozrządu
Troszeczkę dziwi mnie to co napisałeś... "Na chłopski rozum" podejrzewam,że w przypadku zerwanego gwintu w wałku koło może nie dolegać na stożku,a co za tym idzie-przestawienie całego rozrz. prędzej czy pózniej jest nieuniknione! Autko chodziło normalnie?
-
[B5 AKN] Dymi na biało
Nowa 2000zł (na allegro): http://www.allegro.pl/item645924759_nowa_turbina_vw_audi_2_5_tdi_v6_warszawa.html Piszą,że nowa,ale musisz zadzwonić i zapytać... Używka od 700-1500zł ,Regeneracja zależy od stopnia uszkodzenia-wymiana samego uszczelnienia ok. 700-1000zł[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2009, 14:54_________________________________________________Z resztą zanim zabierzesz się za wymianę turbinki zrób porządną diagnozę czy aby napewno to ona jest wadliwa? (VAG)
-
Minusy Audi A4 - Wasze opinie
W sedanie: -kufer dość duży,ale otwór mały... -Standard-miejsce z tyłu (mi to nie przeszkadza,bo moje jest z przodu ) -więcej grzechów nie pamiętam...
- [B5 AKN] Wyciek oleju
-
[B5 AKN] Dymi na biało
Tu masz podobny wątek: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t34989.0.html;highlight=dymi+na+biało Podepnij Vag-to po pierwsze,sprawdz turbinkę (luz na wałku), WYMIEŃ ODMĘ!!! 2.5 wymaga troszeczkę więcej troski-więc jeśli masz autko kilka dni,a nie znasz jego poprzedniej historii (pewnej!) proponuję zapoznać się z tym wątkiem: http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html Jest sporo cennych rad na temat V6
-
[B5 AKN] Wyciek oleju
Dziwne... Pękła sama od siebie?
-
[B5 ADP] Wymiana uszczelki napinacza łancuszka rozrzadu
Niby nie,to zależy od użytkownika... Ale ja bym wymienił-dla świętego spokoju!
-
[ALL] Dlaczego właśnie A4 ?
Wykńczenie i jakość materiału-Dzisiaj nie jedno nowe autko nie jest wykonane jak 10-12letnie A4! A wręcz przeciwnie z plastiku pochodzącego z odzysku butelek Coca-Coli
-
[B5 AFB] Kopci na niebiesko w spalinach czuć olej
Przeładowanie... Zdejmij rurę która prowadzi do turbinki i sprawdz luz na wirniku-to tak na początek. A co do odmy to tu masz wszystko na jej temat: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=55798 Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem 2.5-przeczytaj ten temat: http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html
-
[B5 ADP] Nie działa licznik i pozostałe zegary
Podepnij VAG!
-
[B5 AKN] Skąd dokąd kabel ?
Kabel? A może weżyk? :gwizdanie: to jest zaworek sterujący klapą gaszącą
-
[B5 AHU] Przerwy w mocy, olej w gruszce podciśnienia turbiny
A olej u ukł. podciśnienia hmm dziwne
-
[B5 BFB] Problem z ciśnieniem oleju
Sprawdz czujnik ciśniena-ale i tak najpewniejszym sposobem jest podłączenie manometru.... Aha i jeszcze VAG też nie zaszkodzi!
- Spoty Kościerzyna
-
[B5 ADR] Dziwny dzwiek z prawej strony silnika ? Automat
Pewnie przegub się kończy...
-
[B5 AHH] Popiskujące sprzęgło
Łożysko oporowe...
-
[B5 1Z] Odcięcie zapłonu - czy to możliwe ?
Nie wiem jaki sens jest w kręceniu dieselka do takich obr.??? :gwizdanie: Co do zachowania twojej motorowni-to podejrzewam,że przy takich obr. może zawieszać sie jakiś wtryskiwacz.
-
[B5 AKN] Głośniejsza praca jednej z głowic
Na vagu możesz jedynie sprawdzić korekcje (blok 013 i 014) ale dopiero na stole pobierczym dowiesz się czegoś więcej... Co do oliwy,to nie wiem gdzie kupujesz i jaki olej lejesz (???) Polecam zakup z pewnego zródła (sklep motoryzacyjny z jakąś renomą!)
-
[B5 AKN] Głośniejsza praca jednej z głowic
Skoro wałki i cała hydraulika już przerobina,to pozostaje sprawdzić wtryski-na początek korekcje! Troszeczkę dziwi mnie fakt,że zaczeło się to dziać po wymianie oliwy...
-
[B5 ADR] Problem z centralnym zamkiem
Podłącz vag-na 100% wywali jakieś błędy...
-
Spoty Kościerzyna
Sorki panowie,ale nie mogłem dzisiaj zagościć
-
[B5 AFB] Ile wchodzi oleju do silnika ?
5.5 na 3/4 stanu.
-
[B5 ADR] Jak sprawdzić czy pompa olejowa jest dobra ?
Jasne! Nasza stronka napewno ci pomorze! Dlatego zapodałem ci link do ciekawej lektury-na temat 1.8 jest sporo...