Treść opublikowana przez edekxp
-
gaz do 1.8t quattro
No gazownik pewnie tak mówił, bo jakieś zenity czy inne dziadostwo do montażu ma na półce. Ogólnie Stag to dobry sterownik Montowałem już go fasta, q- boxa, 300 isa2, 4 i nigdy nie było problemu ze strojeniem
-
+12V do Radia po stacyjce
To co zaproponował @kadaf miałem zaraz zrobione po zakupie auta. Nie było to do końca po mojej myśli, bo: Gasisz silnik na zero i radio również gaśnie, aby znów włączyć radio trzeba tak jakby przed zapaleniem kontrolek zostawić kluczyk. Najlepszym rozwiązaniem jest właśnie podpięcie pod czerwony cienki przewód pod kierownicą. Można wstawić przekaźnik (wstawiłem) bo mam po nim zasilanie radia, cb, gniazdo zapalniczki dodatkowe w schowku oraz wideo rejestrator. Przekręcasz kluczyk tyle aby wyłączyć blokadę kierownicy i już radio gra. Wyłącza się dopiero jak się kluczyk wyjmie ze stacyjki Ja osobiście nie potrzebuje takiej opcji, a dla innych, co za problem włożyć kluczyk W dzisiejszych czasach każdy gdzieś się spieszy i nie ma czasu, więc można sobie niektóre rzeczy z automatyzować. Właśnie u siebie mam tak radio podłączone oraz zrobiony automatyczny włącznik świateł po odpaleniu silnika. Wsiadam odpalam i jadę nie klikam na radio, cb i włącznik świateł który po jakimś czasie trzeba wymieniać lub regenerować. Może to choroba zawodowa - automatyk
-
gaz do 1.8t quattro
U mnie wyszło średnia 11L na odcinku 1300km z czego 800km autostrady i prędkość 140-190km Klima włączona 4-osoby + bagaż. Na miejscu 12-14l a nie jeżdżę jak emeryt, po to się ma 190 koni. Ostatnio Zamość-Warszawa-Płock średnia wyszła 9,5L aż się zdziwiłem, ale 2 osoby i bez bagażu Mieszanka ustawiona na korekty przy pomocy logów
-
Szarpanie na gazie i migający check
Ja pier..... no dłuższych wężyków nie było? Hany pewnie były zespolone i wężyki te same - tak myślę Czemu potem auto źle jedzie, wina cewek, świec itp. bo przecież lpg jest dobrze zamontowane, załamka Zalewanie na wolnych czyli albo dysze za duże lub ciśnienie Może pokaż temu gazownikowi takie zdjęcia:
-
Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
Myślę że różnicy nie będzie, w volvo nie ma To jest jakaś odległość 1,5 cm
-
Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
Montowałem takie w Volvo bo znajomemu nie chciało się kolektora odkręcać (dużo roboty) Listwa wtryskowa wiadomo idzie do góry, a w tym aucie nie ma tu osłony więc nie przeszkadza W audi na pewno nie założysz osłony silnika chyba że jakoś na ukos Po za tym same korzyści, szybki montaż, doprowadzenie gazu może być obracane jak komu pasuje, blisko zaworów ssących. Auto już chodzi trzeci rok na tym i jest szczelne połączenie Osobiście w audi tego bym nie zamontował, niezbyt to estetycznie później wygląda. Zdjąć kolektor w 1.8T nie jest tak źle, a dużo wygodniej nawiercić na wkrętki Przy okazji sprawdzić stan odmy itp
-
gaz do 1.8t quattro
2500zł w moich okolicach
-
Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
Bo masz dużo dłuższe wężyki, a na krótkich wtryski szybciej podadzą gaz oraz precyzyjniej Zastanów się dlaczego wtryski pb są jak najbliżej zaworów ssących
-
Szarpanie na gazie i migający check
Górne pole "Group" wybierasz nr 33 Błąd masz prawdopodobnie od niesprawnego katalizatora a nie sondy Można spróbować wstawić emulator, nie duże pieniądze. Nie zawsze pomaga, u mnie pomógł.Teraz mam pusty kat i sonda wyłączona w sofcie
-
gaz do 1.8t quattro
Zależy jaka butla U mnie butla 67l a wchodzi na pusto 60L, chyba poprzedni właściciel podgiął pływak, ale to mi pasuje Co do instalacji lepiej qboxa niż staga4, bo można tylko eco kupić, a tu nie ma regulacji po temp. itp Czasem się przydaje. U siebie mam 300 ISA 2, chociaż ISA wyłączona Wtryski zielone hany montowane pojedyńczo, reduktor może AC-r01 u mnie czarny ogarnia 190KM
-
Szarpanie na gazie i migający check
@rade Przełącz na gaz i zobacz na wolnych obrotach jaką masz korektę krótkoterminową pewnie sporo na minus. Ogólnie bedą działać ale ciśnienie musi być około 1 bar albo mniej. Na niektórych reduktorach nie da się tak niskiego ciśnienia ustawić np.Zavoli S. Poczytaj jakie moce obsługują czerwone a zielone z cylindra. Najlepiej jak się dobierze w połowie zakresu. Jakbyś wrzucił logi 33 i np 20 to możemy wtedy potwierdzić że masz dobrze ustawione @Spirit Jeżeli parownik masz w widocznym miejscu to zrób fotkę będzie wiadomo. W ALT nie ma sporo miejsca obok kolektora jak w 1.8t i często jest nisko pod lampą montowany Reduktorów jest sporo co obsłużą te 130km no chyba że wstawił Tomasetto króry jest teoretycznie do 136km a obsłuży max 90
-
Szarpanie na gazie i migający check
Najlepiej daj zdjęcia z pod maski. Może gazownik podłączył wtryski na długich wężykach. Hany zielone są za duże do 130KM, będzie zalewać na wolnych obrotach a może i wyższych Jaki reduktor może ciśnienie za duże. Wszystko da się vagiem sprawdzić, najlepiej zrobić logi, a mapki są dla turysty bo już to przerabiałem nie raz Zrobić logi na pb i sprawdzić jak jest ze spalaniem stukowym, jeżeli jest ok to zostaw cewki. Najlepsza wymówka gazowników to cewki, przewody świece, lambda, a na benzynie chodzi idealnie W ALT-eku zmieniałem wtryski z waldemarów (ciągle check) na hany czerwone i auto jeździ ponad rok bez błędów. Żadnych świec do lpg, montuje się takie jakie są fabryczne W ALT to: 101000033ag NGK BKUR5ET-10
-
Wymiana Turbo (własnoreczna)
A jakbyś miał 190KM ?
-
Wymiana Turbo (własnoreczna)
Ja skręciłem na oryginalnych szpilkach i nakrętkach
-
Wymiana Turbo (własnoreczna)
Ja u siebie tylko klucz 17-tkę uciąłem w połowie aby odkręcić śruby od katalizatora. Reszta poszła bez problemu, a turbinę odkręcałem bez kanału. Auto trochę podniesione bo obniżone zawieszenie. Uszczelki można kupić w intercars plus podkładki miedziane 06A253039 http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3020191931171-HP109_116-uszczelka-turbosprezarki,scr_dItems.html 8D0 253 115 http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/1522141922211-HP107_211-uszczelka-ukladu-wydechowego,scr_dItems.html
-
Własnoręczny montaż gazu, czy można ?
Owszem jest gość na zdjęciu mercedes Powiem że korzystałem z jego usług i wszystko ok, mogę polecić. Co ciekawe koszt części, moja robota i usługa gościa wychodzi taniej niż montaż u gazowników
-
Audi A4 b6 1.8t quattro bfb chip na 190 koni i 310 Nm, Gdzie załozyc gaz w Pomorskim?
Dsmic ma swoje zalety w porównaniu z centralnym fmic-em Mniej przeróbek, taniej o wiele, w razie demontażu np chłodnicy czy skraplacza nie mamy dodatkowego utrudnienia, Po otworzeniu maski mamy widok jak oryginalnie, a nie jakieś kątowniki do mocowania fmic-a, podniesiona do góry chłodnica oleju itp. Widziałem właśnie u kolegi zamontowany fmic z przodu Kolanka metalowe spawane, dużo nieszczelności, musiał mechanik poprawiać. Niezbyt mi się to podobało Dsmic też spełnia rolę dobrze, oczywiście nie mówię o porównaniu jakiegoś kolosa fmic przy mocy ponad 250KM
-
Wymiana gałki zmiany biegów na wersję S-line w Audi A4 B6/B7
- Audi A4 b6 1.8t quattro bfb chip na 190 koni i 310 Nm, Gdzie załozyc gaz w Pomorskim?
Poszukaj lewego IC z 2.5tdi B5 pasuje prawie idealnie a koszta małe. Opisywałem jak go podłączyłem. Wszystko wyniosło mnie około 100zł a ic jest sporo na allegro itp- czy warto wymienić silnik
Wszystko zależy co trzeba wymienić, tłoki panewki itp. Drugi silnik używany nie będzie pewnie tani i nie wiadomo w jakim bedzie stanie Ja bym raczej remontował- Wakacje w Chorwacji
Dwa lata wcześniej gospodyni też nie miała ale zaprowadziła mnie do sąsiadki.Ta to miała normalnie wytwórnie w garażu. Kadzie wielkości pewnie ponad 300 litrów i inne sprzęty. Wino rakija różne rodzaje, przed kupnem degustacja. Normalnie fabryka. Jak gospodarze pomocni to nie ma problemu kupić w niższej cenie- Wakacje w Chorwacji
Kupowałem u gospodarzy w lipcu po 5 euro za litr. Trzeba pytać, bo teraz nie mogą reklamować jak kiedyś i nie ma tablic przy drodze- Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
W etce twoje zawieszenie 1BV i 0YH to sprężyna 8E0 511 115 DJ kol. niebieski i różowy Nie ma takich kolorów w etce jakie podajesz, dobrze odczytałeś?- Niedziałające drzwi kierowcy gdy jest wilgotno.
Teoretycznie powinien pasować Chyba nie bo inaczej mocowanie Trzeba by elektronikę przełożyć z anglika a silnik swój. Zajżyj do swojego, może jest woda, zimne luty. To nic nie kosztuje, trochę chęci- Dziwne stukanie w silniku Adp
Może to napinacz paska podskakuje - Audi A4 b6 1.8t quattro bfb chip na 190 koni i 310 Nm, Gdzie załozyc gaz w Pomorskim?