Treść opublikowana przez edekxp
-
Problem z odpalaniem w ADP
1.Sprawdź czy nie masz wilgoci w skrzynce ECU. 2.Przeczyść styki cewki immo 3.Wyczyść przepustnicę i zrób adaptację 4.Sonda też do sprawdzenia Zdjęcia rób mniejszej rozdzielczości, ciężko to przeglądać
-
blad kata i koncowy tlumik
W alt nie da się wyłączyć sondy w ECU, pozostaje albo szukać dobrego kata - używanego lub wstawienie emulatora. W moim 1.8T emulator dobrze działa, nie ma błędów a kat wybebeszony ma środek
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
przód to zawieszenie 1BV tył również
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Jak alternator nie poradzi sobie, co za bzdury. W audi alternator ma prąd ponad 100A, odejmując prąd przez urządzenia z zapasem powiedzmy 50A, to drugie 50 jest na naładowanie akumulatora.Prostowniki są po to aby naładować akumulator rozładowany, na krórym nie da się obrócić rozrusznikiem oraz doładować akumulator jak ktoś jeździ mało lub krótkie odcinki. Prosty przykład: Auto słabo kręci lub wcale, podładowany akumulator prostownikiem x godzin, bedzie kręcił jakiś czas.Samochód np.ma problem z paliwem, po kilku razach akumulator znowu nie ma siły.Natomiast jak silnik odpali alternator zacznie ładować kilka minut, później rozruch jest na dotyk. Zapewne w Niemczech czy innych krajach gdzie robią auta sporo kilometrów, nie mają właściciele prostowników w garażu Co do prostowników to prawidłowy nie powinien przekraczać 15V.Dlaczego przekracza, bo prostowniki są robione jak najtaniej.Podnosząc napięcie rośnie prąd, więc taniej zamontować transformator na wyższe napięcie niż prawidłowe do 15V i prądzie np.6A. Jak ktoś uważa że nap. 17 czy więcej volt jest dobre dla akumulatora to powodzenia
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Sprężyny są takie same 1BV i 1BE te co podajesz to 1BE,1BV klasa 0JG - przód tylne również 1BE,1BV klasa 0YG Zapytaj sprzedawcę o nr amorów, bo od nich zależy wysokość
-
Jaki gaz założyć do 1,8T 150 km bez kompromisów.
Sam kazałem tak zamontować. Gazownik upierał się że podłoga i tak trochę nachylona do przodu. Ja jednak byłem przy swoim, gazownik odpuścił - "dobrze zamontujemy jak pan chce" Gaz można wyjeździć prawie do końca, nie ma przełączania na pb przy rezerwie i mocniejszym depnięciu. We wcześniejszej A3 chciałem odwrócić butle (ten sam zakład montował), ale trzeba by było otwór powiększać w podłodze.Nie jest on centralnie na środku.Dałem spokój, ale na rezerwie czasem przechodził na benzynę
-
Błędy silników klap nagrzewnicy, rozmieszczenie, opis i nastawy podstawowe w Audi A4 B6 i A4 B7
Przeczyść potęcjometr w silniczku na początek
-
Błędy silników klap nagrzewnicy, rozmieszczenie, opis i nastawy podstawowe w Audi A4 B6 i A4 B7
Może nr błędu podaj.
-
Jaki gaz założyć do 1,8T 150 km bez kompromisów.
Dlaczego nieMoże zależy od rejonu. W lubelskim zapłaciłem 2400zł za Qbox-a,hany zamontowane pojedyńczo,ac czerwony, wlew pod klapką i butla zamontowana do jazdy do przodu - auto A3 1.8T 180km Strojenie poprawiłem sam na korekty. Lpg chodzi idealnie
-
Jaki gaz założyć do 1,8T 150 km bez kompromisów.
Koszt liczyłem jak dla siebie czyli lepsze węże itp, zresztą to nie jest taka straszna różnica w cenie. W swoim aucie też wszystko zmieniałem oprócz butli. Sąsiadowi też zmieniałem z 2 gen na sekwencję w volvo.Koszt wyniósł 1100zł silnik 5 cylindrowy, u gazowników zaśpiewali 2200zł Co do biznesu myślałem o tym, ale póki co pracuje i brak czasu na inne prace.
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Nie trzeba żadnej rury spawać.Wywalasz środek wstawiasz emulator 2 sondy i tyle
-
Zamontowano mi wlew gazu w zderzaku (chciałem pod klapką wlewu paliwa).
Niech da ci te 160zł a ty sobie zrobisz u innego gazownika. On jakiś niepoważny.Jaki przegląd, zobaczy co sam spier...i wymieni filtry za 30zł
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Liczy się klasa wagowa a masz ją we wlepce. Potem szukasz sprężyn do klasy wagowej i zawieszenia 1BE oraz amorów
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Ten prostownik ledwo 4A wyciąga, sprawdzałem u sąsiada. Lipa jakich mało, byle jaki transformator i cztery diody prostownicze, abo tylko dwie już nie pamiętam Zastanówcie się dlaczego na amperomierzu nie ma A (amperów) tylko symbole akumulatora Może lepszy ten z Lidla, chociaż też ma prąd mały bo tylko 3,8A https://www.youtube.com/watch?v=9ZO5_7XKrYE
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Popraw profil, w 86r nie było B5
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Bardzo dobrze.Doładowuje na pewno. Akumulator osiągnie napięcie 14,4V i jest naładowany i nie pobiera prądu. Przecież takie jest napięcie prawidłowe z alternatora
-
Błędy silników klap nagrzewnicy, rozmieszczenie, opis i nastawy podstawowe w Audi A4 B6 i A4 B7
Coś jest nie tak.Może nagrzewnica słabo grzeje.Jak silnik zagrzany to węże powinny być oba gorące, nie da się ich utrzymać. Na AUTO powietrze leci prawie ze wszystkich miejsc jak króraś strona się nagrzeje to klapki się przymykają. Może tu masz dobrze tylko brak gorącego powietrza - nagrzewnica. Często lubią się zabijać.Jest temat że wężem ogrodowym i ciśnieniem z kranu dało się przepłukać
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Trochę za duże napięcie z prostownika.Wyłącz prostownik bo uszkodzisz akumulator Dobry prostownik ma na wyjściu 14.5-15v bez obciążenia, czyli bez podłączonego akumulatora
-
Jaki gaz założyć do 1,8T 150 km bez kompromisów.
No tak, ale nie 2000zł
-
Problem z wiskozą
Pisałem.Wykręciłem wentylator od wisko i wstawiłem elektryczny.Zapomniałem o problemie na 5 lat
-
Jaki gaz założyć do 1,8T 150 km bez kompromisów.
Ja uważam że dużo Części w detalu bedą kosztować około 1500zł.Gazownik na pewno ma sporo taniej może 1200zł albo mniej. 2000zł za robotę to trochę przesada Ja zapłaciłem 2400zł tylko wtryski hana pojedyncze Dlaczego nie.Jeżeli chciałby założyć i weźmie za robotę x zł. Części kupujesz np u "jacusia" masz gwarancję. Oczywiście piszę tylko przykładowo Kolega pytał o wymianę rozrządu w TDI, mechanik powiedział że koszt około 1200zł On się zapytał a ile za robotę - 300zł. Kupił części przez internet, takie same jakie chciał założyć mechanik koszt niecałe 600zł Zostało mu trochę kasy\ Oczywiście każdy chce zarobić, ale bez przesady
-
Problem z wiskozą
Niekoniecznie, miałem podobnie lekko się kręciło na zgaszonym silniku. Na odpalonym nabierało obrotów i gwizdało jak samolot, ale dało się zatrzymać.
-
Jaki gaz założyć do 1,8T 150 km bez kompromisów.
No ładnie można klientów naciągać Różnica około 60 zł http://www.phjacus.pl/R48-Reduktor-AC-R01-150KM-sekwencja-p1084.html http://www.phjacus.pl/R54-Reduktor-AC-R01-250KM-sekwencja-p1304.html Ostatnio zakładałem w A3 lpg i różnicy w cenie nie było czy to czarny czy czerwony. Pewnie gazownik myśli że czerwony to drożej musi być bo szybciej jeździ Oba auta mam 180KM w A4 jest czarny, w A3 czerwony Powiedziałbym że czarny lepiej utrzymuje ciśnienie, może czerwony jeszcze się ułoży - zrobione około 2000km
-
Oklejanie dekorów w Audi folią 3M
A o tym to akurat nie pomyślałem Jak będzie źle wyglądac to jeszcze raz okleję tylko razem z większą ramką i wytnę nożykiem http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=267c10c11404fcf0 Osobiście wolę czarny mat w tym miejscu, nie bardzo pasuje do radia i przycisków
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
U mnie nie ma różnicy, trochę głośniej słychać turbinę - kat pusty