Treść opublikowana przez krecik_20
-
Olej MOTUL- oryginał i podróbka
A o kim kolega pisze. Napisz w opisie skad jestes. Miejscowosc, to nie bedzie pytan... http://moto.allegro.pl/gdansk-motul-8100-x-clean-c3-5w40-5l-litrow-v11-i2244224772.html
-
Olej MOTUL- oryginał i podróbka
http://moto.allegro.pl/gdansk-motul-8100-x-clean-c3-5w40-5l-litrow-v11-i2244224772.html Tak, olej oryginalny, pewny. Sprzedawca tez pewny. Ja i kilku znajomych u nich kupujemy
-
[B5 AFB] Jak długo chodzi wam na "ssaniu"
Przy -10 około 2min.
-
[B5 AFB] Regeneracja pompy wtryskowej
Ja swoją pompe oddalem do http://www.zanap.pl/ . Mieli juz na miejscu taką samą pompe , wiec nie musialem czekać na zregenerowanie swojej. Koszt 2600zł ( wszystkie czesci nowe łącznie z korpusem)
-
[B6 AKE] Regeneracja pompy wtryskowej
Tez byłem przed takim dylematem, regenerować czy używka... Decyzja- regeneracja u http://www.zanap.com.pl/ koszt 2600zl ( nowy korpus, nowy sterownik, nowy przestawiacz kąta wtrysku itd. ). Strona firmy na allegro z przykładowymi cenami http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14217462
-
[B5 AFB] Problem po odpaleniu
Wydaje mi sie ze to początek konca pompy. Zatarty przestawiacz kata wtrysku. Podłącz vaga i sprawdz błędy Polecam tez poczytać ten wątek http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=93596 To co pogrubiłem jest bardzo prawdopodobne. Powinien być błąd 00550. Jestem świeżo po regeneracji. Nie chcę Cię straszyć, ale przygotuj się na regenerację. Regenerację robiłem w Krotoszynie Bosch service Wachowiak. Koszt to 3400 za tłok przestawiacza, korpus,sterownik oraz uszczelnienia i kalibrację. Oczywiście traktuj to poglądowo i podstawą jest oczywiście pełna diagnostyka u boscha. Polecam regeneracje u http://www.zanap.com.pl/ cena 2600 za pompe / ( wszystkie czesci nowe, łacznie ze sterownikiem i korpusem) mialem "przyjemnosć" unich kupować. Gwarancja na rok.
-
[B5 AFB] Problem po odpaleniu
Wydaje mi sie ze to początek konca pompy. Zatarty przestawiacz kata wtrysku. Podłącz vaga i sprawdz błędy Polecam tez poczytać ten wątek http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=93596
-
[B5 AFB] prośba o analizę logów - tryb awaryjny po uruchomieniu na zimnym
Niestety pompa na stół. Mialem podobnie.
-
Olej MOTUL- oryginał i podróbka
Ja i kilku moich znajomych właśnie u nich kupujemy oleje
-
[INNE] Proszę o sprawdzenie kąta po wymianie pompy w A8 2,5 TDI
Czy silnik był rozgrzany do 90 st.?? Chyba nie... . Kąt wtrysku ustawiony dobrze, co widac na logu 3 bs004. Co do logu 2 wartosci są na BTDC a powinny byc na ATDC , ale to dlatego ze fura nie była rozgrzana do odpowiedniej temperatury.
-
[ALL] [ A8 2.5 TDI] Proszę o analizę błędów 00550 18265
Do sprawdzenia, ustawienia kąt wtrysku( bład 550) bo na EARLY ma złe wartości( log 004BS) W najgorszym wypadku przestawiacz kąta wtrysku zatarty , lub sama elektronika padła( pompa do regeneracji)
-
[B5 AFB] Jaki Przegub??
Tylko Lobro. Chyba ze chcesz wymieniać co pół roku przegub, to mozna zlozyć innej firmy
-
[B5 AFB] Pompa wtryskowa
wg etki tylko z literką A,D,DX , jezli jest inna literka to ktoś juz "maczał" palce w ukladzie paliwowym. Jezeli zalozyl pompe z literka J to i napewno wymienil tez wtrysk sterujący odpowiedni do tej pompy.
-
[B5 AFB] Pompa wtryskowa
do afb podejdzie tylko pompa z literka A, D, DX na końcu.
-
[B5 AFB] Demontaż i montaż pompy wtryskowej w 2.5 TDI V6 AFB
jak u mnie była wymieniana pompa to obyło się bez rozbierania przodu. pasek rozrządu też nie był ścigany.
-
[ALL] Wasze przebiegi w 2.5 TDI.
B5 AFB 1998r przebieg 250tys. ( czy prawdziwy?? niewiem) przy 215tys (z takim przebiegiem go kupiłem) wymiana wałków,( Kolbenschmidt),Camshaft Int.- hydraulika i przeplywomierza. Przy 240tys załozona nowa pompa vp44 (ZANAP Diesel Mikołów)
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
umnie dopiero po jakiś 4 tys oliwa robi sie ciemna.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jak na allegro to tylko unich http://allegro.pl/gdansk-motul-8100-x-cess-5w40-5l-1l-6-litrow-i1545512114.html :>
-
[ALL B5] TDI olej PÓŁ syntetyk zmiana na PEŁNY syntetyk ???
jezeli z allegro to tylko od tego sprzedawcy http://allegro.pl/gdansk-motul-8100-x-cess-5w40-5l-gratis-i1498362301.html
-
[B5 AFB] Problemy po wymianie wałków
Witam!! Do sprawdzenia kąt wtrysku, jezeli puszcza ci chmurkę po zapaleniu. A co do zapalania na ciepłym to najlepiej było by zwiększyć mu dawkę startową.
-
[B5 AFB] Pęcherzyki powietrza w przewodzie paliwowym.
Pompka w baku to raczej nie , bo tak ja pisalem zbiornik mam prawie pełny ( rzadko kiedy zchodze ponizej polowy zbiornika)wiec pompka nie pracuje wtedy. O ring na filtrze tez już był wymieniany na większy, mniejszy itp , tez nie pomogło. Jutro spróbuje wymienić filtr na inny i wymienię kawałek węża ( tego za filtrem co idzie do wężyka przezroczystego) bo ma juz swoje lata i moze zeczywiscie gdzies jest pęknięty i tego nie widać.
-
[B5 AFB] Pęcherzyki powietrza w przewodzie paliwowym.
Witam!! Tak jak w temacie... mam problem z tymi pęcherzykami powietrza które pojawiają się w przezroczystym wężyku przy pompie. Filtr mam nowy (mann) opaski nowe ( obejmy) Podgrzewacz paliwa nowy. Pompa wtryskowa Nowa. Auto zapala normalnie i jeździ normalnie. Jednak nie pokojom mnie te pęcherzyki powietrza które pojawiają ie dopiero wtedy gdy pobujam trochę samochodem, lub gdy zacznę poruszać gwałtownie filtr paliwa. Na biegu jałowym jaki i po przegazowaniu auta te pęcherze ie nie pojawiają( oczywiście jak nie ruszam buda i nie dotykam filtra). Podejrzewam ze jak jadę autem to te pęcherze się będą pojawiać, a niechcialbym znowu wymieniać pompy javascript:void(0); Niemam pojęcia gdzie jest nieszczelność. Na starej pompie zrobiłem mały eksperyment i ominołem całkowicie filtr paliwa , no i wtedy pęcherze sie nie pojawiały. Wiec najprawdopodobniej coś z filtrem jest nie tak. Moze ktoś doradzi co mam zrobić zeby te pęcherze w jakimś stopniu zlikwidować?? Dodam jeszcze ze zbiornik paliwa mam prawie zawsze pełny.
-
[B5 AKN] Błąd 00550, przyczyną wtrysk sterujący?
Witam! U mnie wywala ten sam błąd. Dodatkowo auto przy porannym odpalaniu chodzi jak traktor i dymi strasznie ponadto nie kreci sie powyzej 2000 obr/min. Jak sie zagrzeje to mu przechodzi i caly dzien jest ok, nawet dymka nie puści. W moim przypadku najprawdopodobniej pompa do regeneracji pójdzie.( przytarty nasatawnik)
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja od niego brałem juz kilka razy olej(x-cess) i moge tego sprzedawce polecić.
-
[B5 AFB] Potrzeba porady na temat wałków
Witam! Ja smigam na takim zestawie http://allegro.pl/walki-kolbenschmidt-2-5-tdi-audi-a4-a6-kuta-hydr-i1321606538.html i jak narazie wszystko OK Wiec polecam