Treść opublikowana przez WinterOOOO
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
W 2.0 ALT jest wariator a napinacz jest hydrauliczny
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
Pytam bo w 2.0 jest jeszcze na jednym wałku wariator i nie wiem czy nie będzie z nim problemu? bo w 1.8 nie ma tego ustrojstwa. A teraz mam jeszcze jedno pytanie - niedawno zmieniłem olej na mobil 1 ESP i zauważyłem, że rzężenie zaczyna się trochę później niż jak był zalany shell a z tego co się zorientowałem to ten mobil nie robi się mocno rzadki jak się nagrzeje; i tu moje pytanie czy nie nadszedł już czas żeby zalać go półsyntetykiem??
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
A czy wymiana łańcuszka będzie tak samo przebiegała w 2.0 ALT? Bo chyba czeka mnie również zabawa z rozrządem, gdyż z tyłu silnika słychać rzężenie jak również są odczuwalne po przyłożeniu dłoni delikatne stuki. Dziwi mnie tylko że cały cyrk z rzężeniem zaczyna się od 70*C - wcześniej cisza...
-
[B5 AHL] Falują obroty
A sprawdzałeś przewody podciśnienia i odmę czy nie jest gdzieś pęknięta? Wiem, że są to sporadyczne przypadki ale kiedyś w poprzednim miałem tak samo.
-
[B5 ARG] Wadliwy termostat
Jak chcesz termo na sprawdzić to rozgrzej na zimnym do 70*C i sprawdź dolny wąż od chłodnicy. Jak będzie ciepły to albo termo albo uszczelka od terma gdzieś puszcza.
-
[B6 ALT] Przy jakim poziomie oleju zapala się kontrolka "Oil min"
Czyli ten typ tak ma tego chciałem się dowidzieć A tak pytanie poza konkursem, myślisz coś o modzie odmy?? Bo mi ok wcina na jakieś 3500tyś 0,3-04 litra i nie wiem czy jest sens coś przy tym grzebać...
-
[B6 ALT] Przy jakim poziomie oleju zapala się kontrolka "Oil min"
A ja Ci się zapaliła to jaki stan oleju na bagnecie miałeś?? szukam szukam i dalej nie mogę znaleźć rozwiązania czemu u mnie przy stanie 50/50 się świeci...
-
[B6 ALT] Problem z temperatura na zegarze
Dla pewności rozgrzej na postoju do 70*C i złap za dolny wąż od chłodnicy jak będzie ciepły to na bank termo. Ceny termo raczej niższej nie znajdziesz...
-
[B6 ALT] Przy jakim poziomie oleju zapala się kontrolka "Oil min"
Z tym zapalaniem to nie jest tak że raz na jakiś czas się zapala sama od siebie, tylko mniej więcej po 3500tyś km spada do takiego poziomu i woła o "papu" i tak jak pisałem wyżej - 0,4litra i jest happy poczytaj sobie ten watek - http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=168654.300 Ciekawy wątek ale niestety nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie
-
[B5 AHL] Temperatura Silnika
A kiedy wymieniałeś pompę wody?
-
[B6 ALT] Przy jakim poziomie oleju zapala się kontrolka "Oil min"
Shell ale zaraz czeka mnie zmiana i mam zamiar zmienić na Mobil 1 ESP [br]Dopisany: 04 Czerwiec 2011, 12:55_________________________________________________ Z tym zapalaniem to nie jest tak że raz na jakiś czas się zapala sama od siebie, tylko mniej więcej po 3500tyś km spada do takiego poziomu i woła o "papu" i tak jak pisałem wyżej - 0,4litra i jest happy
-
[B6 ALT] Przy jakim poziomie oleju zapala się kontrolka "Oil min"
A czy ja się pytam jak często należy dolewać oleju? Nie. Wiem co to jest za silnik i wiem że czasem lubi sobie podkraść trochę oleju (inne więcej inne mniej). U mnie po dolaniu niecałych 0,4litra poszło na maxa. Chodzi mi o poziom oleju przy jakim zapala się kontrolka.
-
[B6 ALT] Przy jakim poziomie oleju zapala się kontrolka "Oil min"
Ciśnienie raczej odpada bo po dolaniu oleju kontrolka znikła. Myślę że może być to coś z czujnikiem lub po prostu ten silnik ma taki zapas na "rezerwie". Chciałbym się dowiedzieć jak mają inni użytkownicy ALT-ków.
-
[B6 ALT] Przy jakim poziomie oleju zapala się kontrolka "Oil min"
Kontrolka zaświeciła się w czasie jazdy po prostej drodze, później postawiłem auto na równej powierzchni odczekałem ok godz i sprawdziłem stan. Dziwi mnie to że świeci się gdy olej jest pośrodku miarki. Bagnet jest ori Chyba że ALT-ki mają taką rezerwę w silniku...
-
[B6 ALT] Przy jakim poziomie oleju zapala się kontrolka "Oil min"
Tak jak w temacie, przy jakim poziomie oleju zapala się kontrolka "Oil min". Bo u mnie zapaliła się przy takim. I nie wiem czy taki poziom ma być czy może czujnik jest walnięty. Nie wiem ale zawsze wydawało mi się że poziom powinien być niższy.
-
[B5 ADR] Szarpanie na 1 biegu oraz stuki przy ruszaniu!
Teoretycznie jest to możliwe, aczkolwiek stwierdzenie tej usterki wymaga demontażu skrzyni i dostania się do sprzęgła. Wtedy można też ocenić dwumas. Koszt takiej zabawy poza aso to jednak około 500 zł Naturalnie że trzeba wszystko rozebrać dlatego bardzo ważna jest dokładna diagnoza czy wszytko inne jest ok, żeby się nie okazało że kupujemy sprzęgło, odkręcamy skrzynie a tu np. poduszka walnięta albo jakaś inna część jest poluzowana. Kolega który u mnie robił sprzęgło rozbierał wsio także raczej innej opcji nie ma.
-
[B5 ADR] Szarpanie na 1 biegu oraz stuki przy ruszaniu!
Niekoniecznie, np. w mojej poprzedniej miałem taką przypadłość że też w czasie ruszania "pukało". Okazało się że pojawiły się luzy na tarczy sprzęgłowej miedzy tarczą a miejscem które nachodzi na wał. Mimo że tarcza nie była mocno starta to i tak nadawała się do wymiany.
-
[B5 ADR] Szarpanie na 1 biegu oraz stuki przy ruszaniu!
Kolego ja nie powiedziałem że to na 100% sprzęgło, musisz to dokładniej zdiagnozować. Ale jeśli by się okazało że jednak sprzęgło to o używce zapomnij. Roboty trochę jest dlatego najlepiej nowe części wkomponować do środka. Co do dwu masa to słyszałem że jeśli jest dobre to nie trzeba zmieniać ale taką diagnozę musi postawić mechanik. Tylko taki mechanik który się zna na rzeczy a nie Pan "Czesio" za rogu.
-
[B5 ADR] Auto szarpie nie chce jeździć, pomocy .
Ja pier.....e co za "mechanik" jakby palił na trzy gary to pewnie też by powiedział że Audi tak maja . Co do temperatury to obstawiam termostat. Najprościej - odpal auto i poczekaj aż się nagrzeje do ok 70*C, następnie zgaś silnik i złap za dolny wąż od chłodnicy, jeśli będzie ciepły tzn. termostat do wymiany. Co do falowania zobacz na początek czy odma i przewody od podciśnienia są całe.
-
[B5 ADR] Szarpanie na 1 biegu oraz stuki przy ruszaniu!
To że "tylko z prawej strony" może być przyczyną tego że dźwięk rozchodzi się po samochodzie. Może przegub wewnętrzny prawy? chociaż bardziej obstawiam sprzęgło i dwumas. A tak przy okazji albo masz zły opis albo pomyliłeś działy Dizle piętro wyżej
-
[B5 ADR] Szarpanie na 1 biegu oraz stuki przy ruszaniu!
Przerabiałem to w poprzedniej 1.6 ADP - sprzęgło (komplet). Przeguby i poduchy sprawdziłeś? Nie wiem czy w 1.8 nie ma dwu-masa
-
Osama Bin Laden nie zyje
To i tak nic nie zmieni, dalej po tyłku będą dostawać... :gwizdanie: ten naród jest za tępy żeby to zrozumieć, a ich "patriotyzm" skutecznie im zamydla oczy na wszystko.
-
[B6 ALT] Jakie obroty przy 100km/h 2.0 benzyna??
Podobnie może jakieś 2700
-
[B6 ALT] Nastawnik fazy rozrządu
W ALT-ku oprócz napinacza łańcuszka jest jeszcze wariator który odpowiada za wcześniejsze otwarcie zaworów i to chyba to nawaliło u lejek a4. p.s. część z tej aukcji jest do 1.8T a nie 2.0
-
[ALL B5] Silnik 1,6 nie osiąga temperatury
Rozgrzej do 70*C na luzie, wyłącz silnik, złap za dolny przewód od chłodnicy jak będzie ciepły to jedź po nowy termostat