Treść opublikowana przez WinterOOOO
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Teraz to tak dziennie po ok 15km. Ale za jakieś 2 - 3 miesiące, może nie dziennie ale jednorazowo w weekend będzie po 300 km.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Koledzy, dobry do ALT-ka będzie bosch s4 74Ah 680 rozruchu? Czy za duży? Niby producent zaleca 60Ah i 280 rozruchu ale autko mam pod chmurką i bałem się o mrozy że będzie kłopot.
-
Komunikat BREAKE przy uruchamianiu silnika
Dzięki Koledzy za informację, trochę mnie uspokoiliście bo w weekend zmieniłem aku i włącznik stopu a podczas połączenia z ABS mrugają te kontrolki a jutro wybieram się w malowniczą podróż po naszym kraju ( ponad 800 km) i trochę maiłem stresa że jeszcze coś jest nie tak. Jeszcze raz Wielkie Dzięki
-
Komunikat BREAKE przy uruchamianiu silnika
Mi już też nic się w czasie jazdy nie świeci, tylko nie wiem czemu się włączają te kontrolki jak wchodzę VAG-iem w ABS. Już brak mi pomysłów ;( myślałem że może jakiś błąd się pokaże a tu nic zero.
-
Komunikat BREAKE przy uruchamianiu silnika
A kontrolki ABS i ESP też się świecą? aaa no i jeszcze ręczny mruga.
-
Komunikat BREAKE przy uruchamianiu silnika
Po wymianie aku i włącznika stop wszystko dzi zero błędów, światełka stopu świecą. Lecz dręczy mnie jeszcze jedno, mianowicie: czy po wejściu Vag-iem w ABS powinny się zaświecić kontrolki ABS, ESP i hamulce na fisie + trzy sygnały dźwiękowe.
-
[B6 ALT] Błąd: 18010
Po wymianie aku na nowy błędu nie ma stary już nie domagał.
-
[B6 ALT] Błąd: 18010
A po co mi "tata, brat, siostra" żeby aku sprawdzić? błąd po skasowaniu powraca jak odpalam autko, także wdaje mi się że to aku bo jak go podłączyłem do ładowania to wskazówka prądu ładowania poszła do oporu. Jutro jadę po nowe aku więc napisze co i jak. Najważniejsze że po ładowaniu aku nie zapalają się kontrolki ABS i ESP przy hamowaniu.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Witam, Jako że, muszę zmienić akumulator chciałbym się dowiedzieć czy taki będzie dobry do mojego autka. Bosch S4 72 lub 74 A prąd rozruchowy 680. Obecnie mam 80A i 680 prądu rozruchowego.
-
[B6 ALT] Błąd: 18010
Powraca, ładowałem aku całą noc bo się okazało że był trochę słaby, jutro jadę po nowy aku, mam nadzieję, że pomoże...
-
[B6 ALT] Błąd: 18010
Witam, Czym może być spowodowany taki błąd: 18010 Terminal 30 źródła zasilania (B+) - niskie napięcie. Może tu być wina słabego aku?
-
Komunikat BREAKE przy uruchamianiu silnika
Po całonocnym ładowaniu aku i zmienzeniu go miernikiem pokazało 13,8 V. Po założeniu do samochodu zapaliła się kontrolka ESP i na VAG-u w "03 ABS "pokazało takie błędy: 2 DTC's Found: 01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Voltage Supply Terminal 30 35-00 - - 01206 - Shareware Version. To Decode all DTC's 27-00 - Please Register/Activate Po krótkiej jeździe kontrolka ESP zgasła samoczynnie, jakiekolwiek hamowanie i nic się nie dzieje, żadne kontrolki się nie załączają. Odpalam VAG-a wchodzę w 03ABS od razu zapala się ABS, ESP i hamulce na fisie, wyłączam VAG-a kontrolki gasną. Skasowałem błędy, przejażdżka nic się nie dzieje, odpalam VAG-a wchodzę w ABS zapalają się te same kontrolki, wchodzę w błędy a tu nic. Aku po tej jeździe spadł z 13,8 na 12,6 na odłączonym. Aaa i w silniku wywaliło takie cuś 18010 Terminal 30 źródła zasilania (B+) - niskie napięcie. Jakieś pomysły? Pomóżcie bo do weekendu muszę mieć sprawną furmankę.
-
Komunikat BREAKE przy uruchamianiu silnika
Światła są, a przy słabym aku wywali taki błąd? bo teraz jak przegoniłem samochód to i się pewnie lekko aku podładował i już tego błędu nie ma.
-
Komunikat BREAKE przy uruchamianiu silnika
Witam, wywaliło mi taki błąd: 1 DTC's Found: 00526 - Brake Light Switch (F) 27-00 - Implausible Signal A dokładnie było tak, po hamowaniu zapaliła się kontrolka ABS i ESP , gaszę i odpalam ponownie autko i dzi, kolejne ostre hamowanie i z powrotem to samo. Po podłączeniu VAG-a wywaliło jeszcze na fisie hamulce. Przegoniłem jeszcze autko na wysokich obrotach i jak ręką odjął nic się nie zapala przy hamowaniu, podłączam VAG-a, komunikat "hamulce" na fisie odłączam VAG-a - komunikat znika. Moje pytanie jest takie czy te anomalia mogą mieć powiązanie z padającym aku i tym włącznikiem hamulca? Pytam bo w weekend jadę do rodziny ( 850 km ) i teraz mam trochę stresa. Jeśli przyczyna leżała by po stronie aku i tego switcha to czy mogę jechać bez obaw w taką podróż? P.S. płynu w połowie P.S.2 po przegonieniu nie ma już tego błędu na VAG-u tylko zapala się komunikat "hamulce"
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
U mnie wariator był OK. sprawdzali w ASOwniku na kompie A u Ciebie po rozgrzaniu "klekocze"?
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
znajomy mówił m,i że ok 1000 PLN to minimum pewnie na zamiennikach, bo ori jeszcze wyżej napinacz w aso to około 350pln a łańcuszek ponad 100pln. Znajomemu chodziło zapewne o napinacz do 1.8T bo ten kosztuje coś koło 850pln Takie tanie to jest?? Bo u mnie tez jak sie rozgrzeje olej go slychac ten lancuch :gwizdanie: Moz bym sobie wymienil... Wczesniej bylo cos mowa o 2k zl :gwizdanie: rok temu napinacz kosztował 350 zł org. w aso tylko ten nowy jest trochę inny niż ten zamontowany; ma wymienne bieżnie a ten który był od nowości nie. W moim przypadku wymiana nic nie dała, dalej chodzi jak dizel także zamontowali z powrotem stary. Też myślę żeby zmienić łańcuch ale nie wiem jak ma się sprawa z wariatorem chyba że te silniki tak pracują po rozgrzaniu?
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
znajomy mówił m,i że ok 1000 PLN to minimum pewnie na zamiennikach, bo ori jeszcze wyżej napinacz w aso to około 350pln a łańcuszek ponad 100pln. Znajomemu chodziło zapewne o napinacz do 1.8T bo ten kosztuje coś koło 850pln
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
To trzeba tam coś ustawiać czy samo się ustawi?
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
...za fazy rozrządu odpowiada wariator a w twoim raczej go nie ma...
-
[INNE] Jakie kupić buty do chodzenia po górach do 350zł?
Jakby ktoś jeszcze szukał to polecam te: http://www.nokaut.pl/meskie-obuwie-sportowe/buty-viking-maelstrom-gtx-v-37390-2.html
-
Dziś na forum zarejestrował się 70'cio tysięczny user :)
:oklaski:
-
Ludzie z A4 w ARMII
No to i może ja coś napisze 04.08.2005 JW 1954 2 OSK Ostróda - kierowca Star 266 i BRDM - 2, dalsza służba (do kwietna 2006) w JW 1230 1WBPanc - Wesoła - kompania rozpoznawcza, kierowca BRDM - 2, później jako żołnierz Ndt w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich - kierowca sanitarki , Od 01.10.2006 do 05.04.2007 - SPWL Toruń - dowódca obsługi BM21 , obecnie JW4403 2PA Choszczno ( rozformowywany ;( ) ... ...z życia poligonowego...
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
Łańcuch mam firmy SWAG tylko nie wiem czy jest to dobra firma. Co do napinacza to nie wiem czy jest sens go zmieniać bo jak był założony nowy to chodził tak samo. Teraz mam większe zmartwienie bo byłem u kilku ,,dobrych'' mechaników których polecili mi znajomi to widziałem, że za bardzo nie ogarniają tematu a nie chciał bym oddać autka jakiemuś partaczowi, który będzie się dopiero na nim uczył. Z kolei wymiana opisana w tym wątku jest w miarę prosta tylko nie wiem jak to ma się do silnika 2.0 z wariatorem.
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
Właśnie nie wiem czy przez ten wariator nie będzie jakiegoś problemu przy wymianie. Wczoraj byłem u mechanika zapytać o ten wariator to powiedział, że w tym modelu będzie trochę zabawy bo bu głowica jest skręcana z dwóch elementów i trzeba ją będzie odkręcić i rozkręcić :blink: - prawda to?? Może jakimś znawcą tematu nie jestem ale nie wydaje mi się że to jest aż tak zawiła konstrukcja - poprawcie mnie jeśli się mylę.
-
Wymiana łańcuszka rozrządu i napinacza w Audi A4 B5 1.8 oraz 1.8T
Z tego co pamiętam to napinacz jest hydrauliczny bo w aso próbowali wymienić ale nie dało to efektu. Mechanior mówił że łańcuszek jest w dobrym stanie ale widzę że co niektórzy na forum też mieli w dobrym stanie a musieli wymieniać.