Treść opublikowana przez WinterOOOO
-
Strefa Śmiechu
Nie wiem czy było ale będzie Bydlaku ...a tu kabarecik... Kabaret Skeczów Męczących - Chodzimy po kolędzie
-
[B5 AFF] Ciężej odpala gdy zimny
Tak, zawór zwrotny zamontować przed filtrem sprawdzone w Fordowskim dizlu, bez tego ani rusz Ale jak piszą wyżej, sprawdź kąt wtrysku bo kolega miał tak samo w AHU i zmiana kąta pomogła
-
Szukam i poszukuję
:polew: Dobre śmiej się śmiej,niedługo i my będziemy za chlebem pływać przy tych wzrostach cen To już nawet pośmiać się nie wolno
-
Szukam i poszukuję
:polew: Dobre
-
[B5 AEB] Nagle, nie oczekiwanie przestał odpalać
A pompa podaje w ogóle paliwo? Jak z dnia na dzień tak się stało to może tu leży przyczyna.
-
[B5 ADP] Co kupic do wymiany kompletnego rozrzadu??(ADP 11.1996r sedan)
...no to tym bardziej bym wymienił wszystko, dla świętego spokoju a ten od pompy to musowo bo jak strzeli to albo czekasz na lawetę albo na znajomego który Cię ściągnie dalszą jazdą możesz zaryzykować wtedy gejzerem pod maską
-
[B5 ADP] Co kupic do wymiany kompletnego rozrzadu??(ADP 11.1996r sedan)
Noo wiem że trochę tanie nie są ale jak po paru miesiącach okaże się że któryś z napinaczy się rozsypie i co znowu świeża robota + części. A tak z inne beczki to ile masz zamiar śmigać tym Oudikiem?
-
[B5 ADP] Co kupic do wymiany kompletnego rozrzadu??(ADP 11.1996r sedan)
...a skąd wiesz że są dobre??Zużycia tak nie widać na "gołe" oko, no chyba że już cały pasek popękany to już co innego. Ja bym wymienił wszystko. Jak w sierpniu kupiłem samochód to zmieniałem cały rozrząd co tylko było można, teraz przynajmniej wiem, że wszytko jest wporzo i nie mam stresa jak gdzieś jadę w dłuższą drogę " czy pasek wytrzyma czy nie ". A jak mi przyjdzie kolejna wymiana( co raczej nastąpi ze starości a nie z przebiegu ) to wtedy wymienię same paski i rolki a z resztą dam sobie spokój bo będę wiedział ile maja te części przejechane. A Ty zrobisz jak uważasz za stosowne, chociaż moim zdaniem na rozrząd nie ma co skąpić, bo takie skąpienie potrafi się zemścić w najmniej oczekiwanej sytuacji.
-
Jaki dobry zestaw kluczy ?
Ja ostatnio sprawiłem sobie YATO i powiem,że po początkowych próbach dają radę także śmiało polecam
-
[B6 AVF] Po wymianie termostatu dalej długo grzeje
...być może przy termostacie gdzieś pod uszczelka przepuszcza. Rozgrzej do 70*C i złap za dolny wąż od chłodnicy jak będzie ciepły to wiadomo gdzie szukać ( przynajmniej będziesz miał pewność czy termostat jest na pewno ok)
-
[ALL B5] Od czego jest ten "drucik"
Co do centralki to może być: padająca pompka, nieszczelność układu lub zatkany ( zgięty ) przewód - ale to chyba temat na inny dział
-
[B5 ADP] Co kupic do wymiany kompletnego rozrzadu??(ADP 11.1996r sedan)
...co do wymiany termostatu i świec to bym się wstrzymał o ile są dobre... moim zdaniem nie ma sensu zmieniać jak są ok ale to tylko moje zdanie zrobisz jak uważasz P.S. a w liście zabrakło oleju
-
[ALL B6] Stuki niewiadomego pochodzenia.
...a może wpierw je sprawdzić a nie w ciemno zmieniać... :gwizdanie: a po które candis już pisał że smorki sprawdzone były.
-
[ALL B6] Stuki niewiadomego pochodzenia.
...a przegub? sprawdź dokładnie czy na pewno wszystkie kości są dobrze dokręcone. Aaa i jeszcze zobacz tą płytę co jest po silnikiem czy gdzieś nie odpada
-
[INNE] VW Lupo swap silnika 1,4 16V AKQ tylko na co ??
1,5 TD ( isuzu ) od opla corsy.
-
[B5 ADP] Falowanie obrotów (przepustnica czysta)
Ja kiedyś miałem to samo( też w ADP ), bo miałem odmę pękniętą i poluzowany jeden przewód na łączeniu od podciśnienia a u kolegi nowe świece i kable rozwiązały problem. Proponuję zacząć od tego, bo często przyczyna właśnie w takich drobiazgach leży. A jak jedziesz i wrzucisz na luz to też faluje?
-
[ALL B7] Problem z odpaleniem
Raczej to będzie grubsza sprawa nie mająca nic wspólnego z odłączeniem akumulatora. Widać jakby ten gość co sprzedaje chciał coś ukryć odłączając ten aku. Najlepiej by było sprawdzić to Vagiem.
-
[ALL B7] Stuk z zawieszenia z lewej strony
Skoro stuka przy skręconych kołach to może zerwało gumę na przegubie i się przegub wykończył.
-
[B5 ALF] Odprysk od kamienia. Efekt naprawy
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=185709.0 podobny temat jest na drugiej stronie w tym dziale. Co do tego klejenia to ślad zawsze jakiś zostanie, trochę mniejszy niż przed naprawą ale zawsze.
-
[B5 1Z] Podczas jazdy słychać stuki, czy to wahacz
Kumpel na takich już trzecią Zimę śmiga i wszystkie całe aż Sam się dziwi że tak długo wytrzymały i jeszcze nie stukają. A i pomyśl o tym przegubie żeby dwa razy do mechanika nie jeździć.
-
[ALL] Pajaczek na przedniej szybie
... nie zaszkodzi je zakleić kolega w Passacie dwa lata tak jeździł i nic się nie stało. Nie ma co się od razu zabierać do nowej szyby, no chyba że będą się powiększać to wtedy już nic nie poradzisz.
-
[B5 1Z] Podczas jazdy słychać stuki, czy to wahacz
Jedź na trzepaki i będziesz wiedział, które kości do wymiany. A co do pękniętej gumy to lepiej wymień, bo zaraz będziesz zakładał kolejny wątek, że "coś klekocze przy skręconych kołach". Jak długo już jeździsz z takim przegubem to być może trzeba będzie już wymienić.
-
[ALL B6] Kolor zbiorniczka wyrownawczego
Gdyby tak było to była by jakaś granica w zbiorniczku między miejscem gdzie jest płyn i miejscem gdzie go nie ma a na zdjęciu widać że kolor jest jednolity na całym zbiorniku. Nawet zgrzewy gdzie nie ma dostępu płyn też są takiego samego koloru co reszta.
-
[B5 ADP] Sprawdzenie czy dochodzi paliwo
Może pytanie głupie i retoryczne ale ... masz paliwo w zbiorniku? Kiedy miałeś wymieniany filtr paliwa? Po włączeniu zapłonu słychać jak pompka paliwa pracuje?
-
[B5 ADP] Sprawdzenie czy dochodzi paliwo
Poluzować wtrysk i włączyć zapłon, jak paliwo dochodzi to będzie koło wtryskiwacza cieknąć.