Treść opublikowana przez jezuwrc
-
[B7 BLB] Nierówna praca silnika i dziwne trzaski
– Wymontować ostrożnie pierścień zabezpieczający -A-(ewentualnie z zawulkanizowaną gumową podkładką) np. za pomocą małego wkrętaka lub szczypiec ze zwężonymi końcami (zwrócić przy tym szczególną uwagę na koło pasowe, nie uszkodzić go). – Przytrzymać wałek napędowy sprężarki -B- np. kluczem nasadowym -T10001/10- z zestawu kluczy i obrócić tarczę zabierakową -C- z kołem pasowym -D- zgodnie z kierunkiem strzałek -E- (moment dokręcenia 35 Nm). – Wymontować pierścień zabezpieczający -A-. – Zdjąć koło pasowe -B-. Sprężarka występuje z różnymi wałkami napędowymi. Na początku produkcji montowane były wałki napędowe, których nie można przytrzymać kluczem do śrub z łbem sześciokątnym (użyć np. klucza nasadowego -T10001/10-). Później zaczęto montować sprężarki, w których koniec wałka napędowego posiada sześciokąt.
-
[B6 AWX] Pytanie odnośnie kupna samochodu a sprawdzenia VAG-iem.
wg Vaga funkcja Kontrola przeniegu EDC-15 działa z niektórymi sterownikami i pozwala sprawdzić czy przebieg na liczniku jest podobny do tego co zapisane jest w sterowniku silnika Maksymalna różnica to 5% jeżeli się różni to albo został wymieniony licznik lub sterownik silnika lub najgorsze Licznik został cofnięty....
-
[B6 AWX] Pytanie odnośnie kupna samochodu a sprawdzenia VAG-iem.
W b6 nie da się odczytać przebiegu ze sterownika silnika? W b7 bez problemu... i np w takim Fordzie Galaxy z 2002r , które miałem okazje sprawdzać przy okazji logów...
-
[B6 AWX] Pytanie odnośnie kupna samochodu a sprawdzenia VAG-iem.
Możesz też odczytać przebieg autka ze sterownika silnika
-
[B6 AWX] Mityczny wąż od turbo za 720zł pomocy
Przede wszystkim spadkiem mocy, kopceniem itp
-
[B5 AJM] O-ringi pod pompowtryskiwacze
Dokładnie takie uszczelnienia robi Bosch. Nasz niedaleko do mnie. Poszło PW
-
Obudowa na podszybie i jeszcze 2 osłony w komorze silnikowej.
To zamawiaj w Nomie2 a nie w Sosnowcu tego tam....Na tel wszystko....
-
[B6 AWX] Nowe poduszki gorsze niż oryginały
Powinieneś mieć 8E0199379AB lewa 8E0199382J to prawa wg Etki. Cały czas zastanawiam się kto Ci te poduszki dobrał z Corteco Nie widzę zamienników. Kiedyś Ci już pisałem o zamiennikach , podaj nr Corteco, które kupiłeś, jak to nie tajemnica...
-
[B6 AWX] Simering wału
Stosuj prefixy popraw post bo poleci do.... Co do Firmy simmeringu to wg mnie najwyższa półka. Rozbierz i będziesz wiedział skąd cieknie....
-
[INNE] Wlepy od 3.0TDI CCWA,CAPA
Oby dwa mają DPF. Młodszy spełnia normę Euro 5 starszy Euro 4 Plus. Reszta info z wlepek poszło na PW Różnic między oboma motorami nie znam
-
[ALL B7] Koło pasowe sprężarki klimatyzacji ?
Dokładnie popularna sprężarka klimy w BLB to Denso 6SEU14C. Ja mam taką wymieniałem tam te słynne 6szt gumek Najlepiej sprawdź co masz na naklejce na tym kompresorku. Widać jak na dłoni.
-
[B7 BPW] Kolejny problem z zapalającą sie kontrolką oleju
Szkoda że przy 178tyś.km nie sprawdzili Ci gniazda w wałku bo to on juz był na tyle wyrobiony że wymiana imbusika tu NIC nie wniosła i przy 198 tyś. miałeś podobny problem Także mechanik
-
[ALL B7] Czujnik sensora oleju
Dokładnie 06E907660 Robi to Hella 6PR008079-081 Ale słabo osiągalna...
-
[ALL B7] Czujnik sensora oleju
Też by zgasło gdybyś tylko otworzył maskę Poza tym myślę że będziesz w przyszłości miał do wymiany ten czujnik od poziomu Chyba szwankuje to częsta przypadłość
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
Dokładnie pisałem aże stronę wcześniej.... Także z tym zmostkowaniem to nie bardzo do tej kostki Chyba już lepiej zostaw nie podpiętą
-
[B6 AVF] Ubytek mocy, olej z tłumika
A kopci Ci to autko w tym momencie osłabnięcia?
-
[B6 AWX] Czy ktoś wymieniał poduszkę silnika na poduszkę marki Febi ?
Tu masz prawidłowe nr poduszek do awx i nie tylko Także to Febi to nie bardzo...
-
[B6 AWX] Czy ktoś wymieniał poduszkę silnika na poduszkę marki Febi ?
Podajcie numery febi do waszych Avf/Awx bo jakoś po katalogach tego producenta ich brak zwłaszcza tej lewej z zaworkiem
-
[B6 AWX] Czy ktoś wymieniał poduszkę silnika na poduszkę marki Febi ?
Febi to bardzo dobra firma Robi kupę rzeczy na pierwszy montaż więc polecam febi
-
[B7 BRD] Wlałem 505.01 Castrol a mam DPF zmienić na 507 czy nie (przejechałem 10 tys.)??
Przepłukaj i zalej 507.00 i bedzie git dla Twego Dpf-a, turbinki i nie tylko...
-
[ALL B7] 2.0 TDI i problemy z pompą
Trzeba rozebrać dostać się do napędu i sprawdzić w jakim to jest stanie a nie zamartwiać sie....na wyrost...
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
Poduszki silnika aktywowane elektronicznie Czyli te z czujnikiem zapewniają większy komfort prowadzenia pojazdu, lepsze reakcje na wysokich obrotach oraz umożliwiają precyzyjne dostrojenie sztywności, parametrów tłumienia oraz bezwładności poduszki. Po prostu zaworek przy poduszce zamyka i otwiera dopływ powietrza do "środka" poduszki... Poduszki pracują w dwóch trybach: – komfortowym (na biegu jałowym) – zawór jest otwarty, a poduszka staje się bardziej miękka, – jazdy dynamicznej – zawór jest zamknięty, a poduszka zyskuje sztywniejszą charakterystykę. Poglądowy rysunek
-
[ALL B6/B7] Ropa w oleju
Uszczelniacze pompowtrysków do wymiany,Bosch 30zł na jeden pompowtrysk,ori w ASO 125zł na jeden pompowtrysk,uszczelka dekla 75zł w ASO, wymiana całości 200zł u uczciwego mechanika. Szukaj z Boscha tych uszczelnień 1417010997 Gdybyś przejeżdżał przez Olkusz to mam takie Pozdrawiam
-
[B6 AVF] Bateria do kluczyka (scyzoryk)
Witam nie nie musisz kodować otwórz drzwi kluczykiem włoż kluczyk do stacyjki zapłon i ewentualnie odpal silnik i już działa z pilota zamykanie/otwieranie :oklaski:
-
[B6 AVF] Świece żarowe Bosch ołówkowe N10579201 czy pasuja do AVF ??
Po vinie wychodzą świece N10779201-Bosch N10579202-Ngk Także kupiłeś dobre....