Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] O-ringi pod pompowtryskiwacze

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam gdzie kupić najtaniej o-ringi pod pompowtryskiwacze ? bo chce sobie zmienić

do 1.9 tdi AJM ? w serwisie krzyknęli 122 zł /kpl to chyba troche dużo jak na uszczelki ?

i czy ktoś może podać nr. katalogowy takiego zestawu ?

czy takie będą pasować ?

http://allegro.pl/uszczelki-pompowtryskiwaczy-oryginal-bosch-i1472580692.html

Opublikowano

Z tego co widać na tej aukcji to te 37 zł to kpl ale na jedną pompkę ..

Opublikowano

ten komplet jest do nowszych pompek.

tzn oringi podejda ale te "pionki"nie.

cena dobra 37 zl to napewno za komplet na jeden gar

Opublikowano
  • Autor

a macie może numery katalogowe do AJMa z 2000r?

i czy właśnie oryginał to był BOSCHA ?

Opublikowano

numer oryginału: 038198051C

Opublikowano
  • Autor

acha zanim to wymienie to czy jest taka opcja żeby ciężko zapalał tak jakby zapowietrzal się przez te zurzyte oringi ?

Opublikowano

Dokładnie takie uszczelnienia robi Bosch. Nasz niedaleko do mnie. Poszło PW

Opublikowano

Ciężkie palenie to nie muszą być od razu oringi. Możliwe że wymieniasz na darmo, jak nie wymieniałaś pompek ani nic przy nich nie dłubałeś to może są ok. Oleju Ci przybywa na bagnecie?

Opublikowano

"Komplety naprawcze" czyli uszczelnienia, podkładka miedziania i trzpień popychacza mozna kupić w IC lub Inter Team. Koszt jak dobrze pamiętam ok 20 zł/komplet na 1 pompowtryskiwacz.

Równie dobry jak Bosch jest Elring:

http://www.elring.de/tsi/2007_TSI05_pl.pdf

Opublikowano

Są jakieś wskazania żeby wymienić te oringi profilaktycznie?

Opublikowano
  • Autor

Ciężkie palenie to nie muszą być od razu oringi. Możliwe że wymieniasz na darmo, jak nie wymieniałaś pompek ani nic przy nich nie dłubałeś to może są ok. Oleju Ci przybywa na bagnecie?

mechanik powiedział żę albo o-ringi lub pompa vacum, efekt taki że pali tak jakby był zapowietrzony, szczególnie jak jedziesz krótki odcinek gasisz i palisz, po dłuższym odcinku jest lepiej, nie ważne czy zimny czy ciepły, na vagu nie ma żadnych błędów, chyba że to czujnik temperatury by robił robotę? chociąż zmieniałem niedawno niby na oryginalny.

na bagnecie olej jest cały czas na tym samym poziomie.

Opublikowano

Wymień odrazu na nowszy typ popychacz i śrubę regulacyjna.

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

mam zamiar wymieniac o-ringi na pompkach silnik AJM, przybywa oleju...

co to znaczy wymienić na nowszy typ popychacz i śrube regulacyjną a co jest nie tak z tymi co są oryginalnie?

Opublikowano

Są jakieś wskazania żeby wymienić te oringi profilaktycznie?

nie ma, jak pali ok i nie przybywa oleju, o kopceniu nie wspomnę

Opublikowano

Są jakieś wskazania żeby wymienić te oringi profilaktycznie?

za całą pewnością wysoka korekcja dodatnia na którymś z garków widziana w grupie 013.

Opublikowano

a ujemna to co jest :mysli:

Opublikowano

to oznacza, że na ten gar gdzie korekcja jest ujemna jest podlane mniej paliwa bo wykazuje on większą sprawność względem tych z korekcją dodatnią a sterownik silnika "widzi" to na podstawie prędkości obrotu wału z czujnika G28.

Opublikowano

gdzieś wyczytałem że ujemna korekcja to lejący wtrysk. Ecu odejmuje dawkę bo za dużo paliwa się leje i na podstawie czujnika od wału to wie.

Opublikowano

gdzieś wyczytałem że ujemna korekcja to lejący wtrysk. Ecu odejmuje dawkę bo za dużo paliwa się leje i na podstawie czujnika od wału to wie.

lepiej nic wiecej tam nie czytaj :cool1:

korekcja dodatnia = slabszy cylinder, spadajace obroty - przy dawce nominalnej, skutkiem czego nalezy zwiekszyc dawke, taki efekt jest rowniez w przypadku gorszego rozpylenia.

korekcja ujemna = mocniejszy w stosunku do wspolpracujacego, rosnace obroty przy dawce nominalnej, stad dawka zmniejszona[br]Dopisany: 27 Sierpień 2011, 08:42_________________________________________________tutaj to opisalem

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=29070.msg347530#msg347530

Opublikowano

zestaw na 1 pompowtrysk numer BOSCH - 1.417.010.997 takie kupowalem do AVF'a, w intercarsie dałem po rabacie 22zł za komplet na 1 pompke.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.