Treść opublikowana przez kalik
-
[B5 AJM] Uszczelka pokrywy zaworów ?
Ja pod nową uszczelkę dawałem silikon z obu stron. Nie wiem jak w AJM, ale w AFN dekiel zaworów jest z metalu i lubi się odkształcać. Możesz zmieniać uszczelki co tydzień i wraz będzie się pocić, a próba mocniejszego dokręcenia skutkuje urwaniem szpilek. Więc silikon pod uszczelką to nic strasznego. Proponuję dobrze oczyścić głowicę z oleju i obserwować skąd bierze się wyciek.
-
[ALL B5] Problem z tarczą hamulcową
Odkręć zacisk z jarzmem, zdejmij tarczę to się dowiesz skąd luz się bierze. Obstawiam wyrdzewiałą tarczę lub piastę. Zresztą widać na fotce, że ani jedno, ani drugie jak ta lala nie wygląda. Proponuję rozebrać zaciski, przeczyścić i przesmarować, to samo tyczy się tyłu.
-
Strefa Śmiechu
http://www.youtube.com/watch?v=5lRl_s_gxOU&feature=player_embedded#at=109
-
[ALL B5] Problem z tarczą hamulcową
Bije kierownicą przy hamowaniu albo ciągnie w którąś stronę?
-
[ALL B5] Problem z tarczą hamulcową
Przecież tarcza hamulcowa z przodu znajduje się między piastą a felgą koła i jest przez nie doscikana. Po zdjęciu koła normalne, że może się kołysać na boki. W drugim kole pewnie jest zapieczona na piaście i siedzi sztywno.
-
Strefa Śmiechu
- [B5 AFN] Problem z kierunkowskazami przyczepki
B5 nie miały modułu do przyczepki, to jakiś wynalazek poprzedniego właściciela. Oryginalnie wiązka do gniazda przyczepki odchodzi od kabli idących do tylnych lamp, i nie ma tam żadnych przekaźników.- Strefa Śmiechu
- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
No jeszcze się nie zdażyło, żeby wszystkim pasowało.- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Rower dosiądę i będę.- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Dobry termin nie jest zły.- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Wytrzeźwiałem. Kiedy SPOT?- Jak wysłać skrzynie biegów? Jakie orientacyjne koszta?
Skrzynka zwykła pod ośkę, która do mnie przyszła na paczce miała napisane 48kg, wysyłana była Pocztexem, więc raczej tam ważyli, a nie na oko wpisali. Pod Q zapewne będzie cięższa parę kilogramów. Olej się nie wyleje, chyba, że dziurawa będzie. Owinięta była czarnym stretchem. Podzwoń po firmach kurierskich i zobaczysz jakie ceny.- [B5 AJM] Wymiana oleju w skrzyni biegów
Wydaje mi się, że to będzie skrzynia EEN. Odkręcasz korek, trzeba mieć specjalny klucz z dziurką w środku, zlewasz olej do wiaderka, odkręcasz korek z boku skrzyni (sześciokątny, rozmiaru nie pamiętam, duży) wlewasz olej i po zabiegu. Gear oil G 052 911 A SAE 75 W 90 (synthetic oil) 2,25 litra.- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
A ja jestem dziś napity....- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Jak to organizujecie? Czy ktoś ma wyłączność? Każdy ma prawo skrzyknąć ludzi...- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Chłop oszczędny jest, ale piwo lubi.- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Ja znam jednego typa, ale przez 5 lat znajomości 2 razy mi postawił piwo..... mojego wypił troszkę....- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Psuje się nie psuje, ma jeździć i d*pę wozić, a cała reszta nie ważna. Ja na swojego też nie narzekam, leje pod korek i ognia.- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Trafiłeś na dobre auto. Ale gdybyś robił przebiegi po 100tyś rocznie to pewnie nie byłoby tak kolorowo.- [B5 AFN] [B5 Avant] Wymiana skrzyni biegów
Google, telefon w łapę i pewnie uda się gdzieś znaleźć.- "Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Kupiłeś 9 letnie auto i myślisz, że będzie całe cacy? Jak kupiłem swojego to był tylko 2 lata starszy od Twojego. Po 3 miesiącach padła skrzynia biegów, od razu wahacze do zmiany, opony były prawie łyse, klocki hamulcowe skończyły się po 2 tygodniach, amortyzator się urwał po 4 miesiącach, tuleje tylnej belki wypadły, po roku rozleciało się sprzęgło i dwumas, teraz przed świętami znowu skrzynie zmienialem, bo synchronizatory poleciały. Kupując używane auto nie spodziewaj się laluni, na giełdzie czy w komisie auto jest ładnie wyczyszczone, plakiem silnik wypsikany i czeka na klienta z nowa książką serwisową. Doprowadziłem auto do sprawności i teraz tylko robię bieżącą obsługę.- [B5 AFN] [B5 Avant] Wymiana skrzyni biegów
Wysłałem to co pokazało allegro od silnika 1.9. Od B6 nie podejdzie. AFN to oznaczenie kodowe silnika. Symbol skrzyni wybity jest na niej na "dzwonie", jak wejdziesz pod auto to szukaj na dole zeszlifowanej powierzchni i na nim literowego oznaczenia.- [ALL B5] Cieknie olej w okolicach simeringa przy rozrządzie
Olej nie leci na pasek? Jeśli tak to jak najszybciej rób, bo pasek się rozwulaknizuje.- [B5 AFN] [B5 Avant] Wymiana skrzyni biegów
http://allegro.pl/listing.php/search?string=skrzynia+quattro+1.9&category=0&sg=0&order=t&price_from=&price_to= Trzeba dzwonić i pytać o oznaczenia kodowe skrzyni. Mam fajnego pdf ze skrzynkami, ale niestety same FWD. - [B5 AFN] Problem z kierunkowskazami przyczepki