Treść opublikowana przez kalik
-
[ALL] Pozostałości kleju po naklejkach-czym zmyć??
Spokojnie benzyną ekstrakcyjną zmyjesz, lakieru nie ruszy. Chyba, że pomylisz z nitrem....
-
[B5 AFN] Dodatkowe zasilanie na gniazdo zapalniczki skąd?
Jak lodówkę będziesz podłączał to też proponuję podpiąć się pod aku (też tak mam dorobione zasilanie), zaraz za klemą dawaj bezpiecznik na plusowym kablu. Kolega Pastaldo miał na myśli listwę z kablami pod kolumną kierowniczą, jak zdejmiesz osłonę te dużą pod kolumną to zajrzyj tam głębiej.
-
viatoll.pl z serii polskie absurdy
Pracuję w firmie transportowej jako spedytor. Szef wydał mi polecenie co bym się zajął rejestracją firmy i pojazdów w systemie VIATOLL, który wchodzi w życie od 1 lipca tego roku. System ma na celu automatyczny pobór opłat za przejazd pojazdami o masie całkowitej powyżej 3,5t po naszych wspaniałych polskich drogach. Tutaj mapka: http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezkie/mapa Wchodzę na stronę https://reg.viatoll.pl/step1.aspx?language=pol i zaczynam rejestrować firmę i pojazdy. Sama rejestracja firmy nie stworzyła mi problemów. Kolejna zakładka to rejestracja pojazdów i tutaj się zaczyna, pole do zaznaczenia "metalized sreen" - metalizowana szyba. Dzwonię na infolinię, bo niestety na stronie brak jakiegokolwiek objaśnienia co to może być metalizowana szyba, po oczekiwaniu około 5 minut na połączenie jakaś pani słodkim głosem pytająco dała mi odpowiedź, że to chyba chodzi o to czy szyba zawiera w sobie metal lub jest przyciemniana. Ok. Kolejny punkt: bazowa klasa osi i do wyboru z listy z 15 pozycji. Pani mnie poinstruowała, że co bym nie wybrał to będzie dobrze. Firma zarejestrowana, auta zarejestrowane, teraz tylko pozostaje skompletować całą listę dokumentów i wybrać się osobiście do przedstawicielstwa w celu podpisania umowy i odebrania urządzeń. Na stronie viatoll podczas rejestracji trzeba podać miejsce, gdzie chcemy odebrać i podpisać umowę, najbliżej Siedlec w spisie jest Warszawa lub Lublin. W ogólnopolskim spisie podana np jest stacja paliw w Kałuszynie (30km od Siedlec) lub Biała Podlaska (60km), ale niestety nie ma możliwości podczas rejestracji wyboru tych miejscowości. Po kolejnej konsultacji dowiedziałem się, że będziemy mogli i tam podpisać umowy i odebrać te nieszczęsne Viatolle. Dzwonimy do Kałuszyna, wszystko się zgadza, mają przedstawicielstwo, ale na razie nie można, może dopiero po 1 lipca. Pan nie potrafił odpowiedzieć jak to będzie wyglądać itd., na infolinii było podobnie… Kolejny problem przy sposobie płatności, możliwości: gotówka, karta płatnicza, karta floty, konto przedpłat. Konto przedpłat zostanie prawdopodobnie uruchomione po 1lipca, karta floty: w tej chwili tylko UTA i DKV (my mamy Shella więc na razie d*pa). Kierowca nie będzie przecież płacił swoja kartą płatniczą, wiec pozostaje tylko dać mu gotówkę w rękę i będzie musiał ręcznie wykupić opłatę drogową. Pani z infolinii poinformowała mnie, że konto przedpłat „ma” ruszyć po 1 lipca, szczególny nacisk kładę tu na słowo „ma”. Po jakiego grzyba tworzą stronę z możliwością rejestrowania firmy i pojazdów (strona rejestracji + konsultanci telefoniczni działają od 2 maja 2011r jak i tak trzeba iść osobiście i jeszcze raz przechodzić przez całą procedurę? My Polacy już chyba jesteśmy przyzwyczajeni do wspaniałych pomysłów i do przecierania szlaków, ale co będzie jak Niemcy, Austriacy czy przewoźnicy z innych krajów będą chcieli się zarejestrować? Im to się w głowie takie absurdy nie pomieszczą. Nasz system ponoć jest zbliżony do niemieckiego Toll Collecta. Wierzcie mi, z Toll Collect nie miałem najmniejszego problemu, wypełnia się formularz wysyła faxem lub mailem, umawia się na montaż urządzenia w Polsce i gotowe. Nie wymagają żadnych dokumentów dodatkowych, żadnych zaświadczeń z normami spali, dowodów rejestracyjnych itp., a u nas jest cała lista.. Podsumowując: PORAŻKA Może ktoś z Was miał już jakieś doświadczenia z tym systemem i nie napotkał tylu problemów co ja?
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Albo zrobić...
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Specu w swojej starej B5 zdzieral cale poszycie z foteli do prania, ponoć troszkę z tym zabawy było.
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Pogadamy za jakiś czas....żona jak Kononowicz...skasuje wszystko...
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Jak Ci zostało 3mm to leć do sklepu po nowy komplet, końcowka leci momentalnie. Jeżeli z jednej strony łysy a z drugiej ma jeszcze mięso, to jarzmo coś przytarte i nie odbija jedna strona... Do przejrzenia zaciski i jarzma...
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Ja Ci powiem tak, miałem w dwóch autach klocki i tarcze ATE PD i w jednym i drugim przypadku byłem niezadowolony. Wybór należy do Ciebie ale proponuję zimmermana gładkie, klocki możesz włożyć textara. Będziesz zadowolony. A ja Textara nie polecam, strasznie pyliły, felgi ciągle brudne...drugi komplet TRW i jest
-
[ALL] Pęknięta szyba czołowa
Znajomy miał zmienianą przednią szybę i jak większość przeklejoną naklejkę hologramową z nr rejestracyjnym. Policjant nie miał do czego się przyczepić, to za tę naklejkę zabrał mu dowód. Trafisz podłego to nie ma zmiłuj...
-
[ALL] Pęknięta szyba czołowa
Z tego co sie orientuję to mogą zabrać dowód, szyba czołowa musi być przejrzysta i nie utrudniać widzenia. I tak wymiana Cię nie minie, to tylko kwestia czasu kiedy pęknięcie poleci do końca
-
[B5 AHH] Czujnik temperatury silnika
Jeżeli chodzi Ci o temperaturę płynu to czujnik masz w króćcu, który jest dokręcony z boku głowicy, a jeżeli temperatura oleju to czujnik zapewne znajduje sie w chłodnicy oleju, tam gdzie filtr oleju.
-
Strefa Śmiechu
How to make beautiful hot Lebanese girl scream in a WRX STi DRIFT beautiful Lebanese girl
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Jeżeli blokada słabo jest wciskana przez kierę, to poluzuj manetki i wyciągnij je delikatnie do góry, wtedy taśma będzie wyżej. W manetce są takie otworki, w taśmie wystające plastikowe "kołki", wpasuj jedno w drugi i będzie git.
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w skrzyni biegów
Pod korkiem nie ma żadnej uszczelki. Jeżeli leci ze skrzyni to z uszczelnienia na wybieraku lub ze środka na wałku przekazującym (nie spotkałem się jeszcze z wyciekiem z tego uszczelniacza).
-
Strefa Śmiechu
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9704141,Ks__Natanek_rzucil_klatwe_na_TVN_24__Badzcie_przekleci_.html
-
[B5 AFN] Skrzynia 6 - biegowa do AFN?
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=16976.0
-
[B5 AHH] Czym wyczyścić intercooler?
Spokojnie poradzisz, trzeba zdjąć zderzak, kierownicę powietrza, nadkole, rury dolotu i troszkę gimnastyki. Chyba, że jest jakiś inny sposób... o tym własnie myslałem,nie porozrywało dolotu? Dolot cały, ale pewnie go nieźle przedmuchało.
-
[B5 AHH] Czym wyczyścić intercooler?
Wymyłem benzyną ekstrakcyjną, postał z pół godziny, może godzinę. Złożyłem i jak jeb... silnik dostał samozapłonu i pracował przez 30 sekund bez kluczyka w stacyjce. Sadzę z komina dobrze wydmuchało....
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Prusacy na fajka na osiedle lecą i tumany kurzu tylko
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Jak na razie to tylko mi udało się go zestresować :decayed:
-
Strefa Śmiechu
za***isty jesteś !!!
-
[B5 AHL] Litr oleju na 1000 + Pomoc w rozpoznaniu
To z pierwszego zdjęcia to maglownica. Skoro nie ubywa oleju od wspomagania to wyciek jest skądś indziej i musi po niej zaciekać.
-
[B5 AEB] Dziwny sygnał ostrzegawczy.
Obstawiam niski poziom płynu hamulcowego.
-
Regeneracja przełącznika świateł drogowych
U mnie też pomógł - na rok - a wczoraj poszedł dymek z manetki- muszę więc zakupiś nową i wyminić Rozbierz, przeczyść styki i przesmaruj. Wymienić zawsze zdążysz.
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w skrzyni biegów
do avg z 99' też taki sprawdzi to jakoś Do skrzyni podpiętej pod silnik AVG też taki olej się leje.