Treść opublikowana przez kalik
-
[All TDI] nowe paliwo na stacjach-BIOESTER
Od około 2 - 3 tygodni jest do 10% oleju rzepakowego w każdym oleju napędowym. Zalewam około 10 tys. litrów paliwa w każdym tygodniu, więc jestem w miarę na bieżąco. Paliwo ma łady żółciutki kolorek, spalanie nie odbiega od czystego ON. Nikt nie musi informować klienta o dodawaniu oleju rzepakowego jeżeli nie przekracza on 10% ogółu.
-
[B5 AHH] Czy pasuje skrzynia biegow od VW do audi
pasuje, ja mam skrzynie od passata i nie ma roznicy w przelozeniach,
-
[B5 AFN] problem z amortyzatorami i sprezynami
Dzieki za porade, ale juz opanowalem sytuacje. Tylne amorki pasowały wysmienicie. Z przednimi tez sobie jakos poradzilem. Problemem w przednim zawieszeniu okazaly sie jeszcz dolne, glowne wahacze (te co amor jest do nich przykrecony). Wygladały tragicznie....w miejscu gdzie jest koncowka (głowka) od spodu wahacz byl pekniety. Moje szczescie, ze sie nie urwalo, bo pewnie juz na forum bym nie napisal ani slowa. Załatwilem go na krajowej 2 (trasa Terespol - Siedlce), kladli nowy asfaslt i w miejscu gdzie laczyla sie stara nawierzchnia z nowa byla ogromna dziura, cos w rodzaju rynny, nie byla oznakowana ani ograniczenia w tym miejscu (brawa i szacunek dla drogowcow, tylko w PL mozliwe chyba takie cos). Wpadlem w te dziure pozna noca przy 120 km/h, moja glowa od sufitu sie tylko odbila....niby obejrzalem czy nic nie urwalem...ale niezbyt dokladnie jak sie okazalo, jakis czas pozniej zabralem sie za zmiane amorow i usterka sie pokazala....
-
Wymiana wahaczy dolnych
tuleja do "banana" kosztuje okolo 50zł + prasa 10 zł, wymienialem w zeszlym tygodniu
-
[B5 ADR] Ciężko wchodzą biegi. Jaka przyczyna?
U mnie ciezko wchodzil 1-wszy bieg. wymienilem poduchy pod silnikiem i jak reka odjal...wchodzi jak w maselko
-
[B5 AFN] problem z amortyzatorami i sprezynami
Moaj A4 obniżona jest o 30mm, chce zmienić amortyzatory, kupiłem juz nawet Sachsa tylko, ze do standardowego zawieszenia, bo podobno do 30 mm mozna takie zalożyć (czytałem gdzieś na forum). Po rozebraniu okazuje się, że stare amortyzatory (w kolorze czerwonym, brak oznaczen) sa dłuższe o 3 cm od tych co kupiłem. Na sprężynie nie ma żadnych kolorowych kropek z oznaczeniem, jest wybite: SACHS [8] 133 va. Moje pytanie: czy przy obniżonym zawieszniu amortyzator sportowy nie powinien być krótszy od standardowego? Nie wiem czy mogę założyć te nowe amorki czy coś kombinować ze sprężynami. Jeżeli ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem prosze o pomoc. Zgłupiałem i nie wiem co to za kombinacje są porobione u mnie. Jak sie okaże, że nie będą pasować te Sachsy to będą do sprzedania w dobrej cenie.
-
[B5 1Z] Wymiana napinacza wieloklinowego
Podejrzanie tani ten napinacz, ja za swój płaciełem 380 zł po zniżkach... dałem się zrobić w konia?
-
przestroga
zgadza sie. zdjecia nie ruszaja za bardzo, kilka lat temu mialem czolowke z ciezarowka (kierowca ciezarowki wyprzedzal inne auto i poszedl prosto na nas),bylem pasazerem, ja przezylem, moj kumpel co siedzial przede mna nie mial tyle szczescia. kolega umieral a ja trzymalem go za reke i czulem jak gasnie zycie....takie cos rusza....sklania do przemyslen jak siadasz za kolko....
-
przestroga
mlodosc, brawura, zycie i smierc.....wszystko ma swoje prawa.....zamieszczajac te zdjecia nie chce nikogo urazic, chce zeby byly przestroga dla kazdego z nas....moze komus uratuja zycie i ocknie sie na czas, zdejmie noge z gazu i zwolni.....kierowca mial 19 lat...zginelo 2 osoby, kolejne dwie sa w stanie ciezkim w szpitalu... wypadek mial miejsce 28.10.2007r nad ranem, goscie weselni wracali do domu.....
-
Schemat immobilisera
Mam plytke z kompletnym schematem elektrycznym A4, ale czy immo jest to nie wiem. moge sprobowac Ci podeslac na meila jezeli jestes zainteresowany
-
[B6 AYM] Zdusiłem silnik na 2 biegu
Toudi nie wiem jaki masz model swojego auta, np. w B5 nie ma linek jak pisze Tosik. Wszystkie biegi sa na jednym wybieraku....u mnie kiedys tez zginal wsteczny 4 i 5....co wiazalo sie potem z wymiana skrzyni.
-
[B5 AFN] Montaż radia Sony... Kto pomoze?
kostka kosztuje 15 zł. Kupowałem jakiś czas temu. Przejście antenowe coś koło 5 zł.
-
[B5 AFN] audi a4 1.9 TDI 110km wyskakuje 4 bieg
Miałem coś takiego w poprzednim aucie tylko, że z 3 biegiem. Sprawcą okazał sie wywalony synchronizator. Można wymienić, ale obawiam sie, że skrzynia będzie robić potem bardzo duży hałas i będzie wyć. W też padła mi skrzynia (pękł wałek przekazujący), musiałem kupić drugą.... teraz śmiga jak trzeba.
-
[B6 AWX/AVF] Co ile kkm wymieniacie filtr paliwa ?
Po przejechaniu 5 tys musiałem zmienić, auto straciło moc i więcej niż 100 km/h nie dało sie rozpędzić. Taki syf można zalać na naszych stacjach (rafineria gdańska). Teraz zapobiegawczo co 2-3 tys odkręcam odstojnik i spuszczam syf..., a zmiana co 15 tys.
-
[B5 AHU] Prowadniczki w zacisku hamulcowym.
U mnie też prowadniczka była zapieczona na amen. 10 minut nad palnikiem kuchenki gazowej i WD 40, kilka uderzeń młotkiem dla wzbudzenia i puściła. Widmo urwania już było blisko, ale sie udało. Może sie to komuś przyda w przyszłości, gdy nie pozostaje innego sposobu żeby rozmontować i nie urwać.
-
[B5 AEB] Jakie czynnosci po zakupie auta ktore troche stało?
Kupiłem auto, co stało rok czasu u niemca...Na początku zawieszenie było ok, żadnych luzów nie było. Po miesiącu jeden wahacz złapał luz, potem drugi, itd..... teraz musze zmienić wszystkie... podejrzewam, że gumy przetruchlały, bo na końcówkach jest ok, tylko elementy gumowo-metalowe szlag trafił..... Tarcze hamulcowe na przodzie korozja porozsadzała od środka, wszystkie zaciski stały...tragedia. Pasek rozrządu też był w nienajlepszej kondycji. Napinacz paska alternatora nie dał się rozruszać. Zamiast oleju napędowego w baku była woda....Kosztowało mnie troszkę zdrowia i funduszy żeby przywrócić mojego "czerwonego diabła" do życia....
-
[ALL LPG] Skąd taka roznica w spalaniu ?
Mialem kiedyś zagazowaną Vectre 1.8 Spalanie wahało sie od 7 litrów latem przy spokojnej jeździe do 15 litrów zimą. Spalanie zależało od tego jak mocno i szybko wciskałem pedał gazu oraz od stacji na jakiej tankowany był gaz, bo gaz gazowi nie równy. Podstawa (jak w każdym aucie) czyste filtry powietrza i gazu, świece i przewody wysokiego napięcia. Nie wiem jak to jest w Audi zbudowane, ale problemem moze też być kopułka zapłonowa i palec (o ile cos takiego w Audi jest).
-
[B5 AFB] Problem z ruszeniem gdy postoje w korku - trzęsie mocno autem
U mnie problem zniknal z podskakiwaniem przy ruszaniu po zmianie skrzyni biegów. Ucioł się wałek przekazujący i zginęła 4,5 i R. Po zaapliowaniu nowej-starej skrzyni nie mam problemów. Mogę stać i pół godziny w korku i jest ok. Sprzęgła nie ruszałem, bo ładne jeszcze, dwumas też ok. Podejrzewam, że wałek mógł być nadpęknięty i po rozgrzaniu dostawał "wichra" i podskakiwało całe auto. Mogę się mylić, to są tylko moje domysły.
-
Radio Sony CDX-GT210 Xplod
Nie ma najmniejszego problemu z podłączeniem, w prawie każdym sklepie z radyjkami można kupić przejściówki do każdego radia na każda kostkę. Koszt około 15 – 20 zł
-
[B5 AHU] 1ka, 2ka i 3ka- nie wchodza!!! pomocy
Zginęła mi 4,5 i wsteczny.....po kilku godzinach walki w kanale bolesna diagnoza. Urwany wałek przekazujący (dolna choinka). Wałek ucięty niczym ręką chirurga. Na skrzyni nie ma wybitego numeru z oznaczeniem. Silnik AFN o jakim symbolu powinna być skrzynia?
-
[b5 96r] zapadniety uchwyt na napoje
nie trzeba odkrecac tunelu, mozna zdjac mieszek lewarka zmiany biegów, odgiac "wysciolke" i od dolu mozna wepchnac uchwyt na swoje miejsce. dwie minuty roboty, tylko uwaga na palce....
-
[B5 AFB] Problem z ruszeniem gdy postoje w korku - trzęsie mocno autem
tak tez zrobie.....dzis kumpel ma mi pomóc troszke przy aucie..osłona przegubu, końcówki drążków kierowniczych i wentylator na wiskozie...o zgrozo cały przód trzeba wypiąć...wskocze jeszcze po poduchy. mam nadzieję, ze pomoże, bo jak nie to zbieram kase na dwumas......
-
[B5 AFB] Problem z ruszeniem gdy postoje w korku - trzęsie mocno autem
Mam podobny problem. Jak dobrze sie nagrzeje, szczególnie w korku, nie da sie ruszyć, podskakuje cały przód.... Jak dostanie 2000 obr. objaw ustępuje, ale dym z kół....wiec nie wiem co gorsze.....bo szlag trafi zaraz przeguby i opony....zauważylem, ze jak temperatura otoczenia spadła o kilka stopni to objawy ustąpiły i wszystko jest ok. Byłem u trzech mechników, każdy mówi mi co innego, wpiąłęm się pod Vaga i wszystko ok (tak mi powiedzał fachowiec od tego). Wszyscy co u nich byłem zgodnie powiedzieli żeby jezdzić...jak walnie konkretnie to będą robić.....
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich uzytkownikow AUDI A4.