Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

rtocki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rtocki

  1. Zaufajcie doświadczonemu: Żonę należy trzymać krótko! .... no góra 3-4 lata
  2. No to na razie, zadzieram kiecę i lecę ... do RZ. Spróbuję w niedzielę zdążyć.pzdr
  3. Nowe na Górce Narodowej, No i nie wiem jakbym mojego brudasa prosto z trasy postawił koło Was to pewnie byście się nie przyznali...
  4. > Cuber . Ja cały czas b. chętnie, ale od tamtego czasu co byłem raz w lecie, ciągle czekam na mieszkanie w Krakowie (jeszcze ok 2 miesiące), mieszkamy na wynajmowanym pokoju, więc moja roczna córa została w Rzeszowie z teściami i jeździmy do niej co weekend. Zwykle wracam do KR w niedzielę ok 18-19 no i nie wiem czy o tej porze jeszcze można się załapać na spota?
  5. O kurde nie wiem, na dystrybutorze pisze Bioester i jest niebieska końcówka węża, Ekodiesel ma osobne dystrybutory
  6. > Murzyn Pewnie już wiesz ale na wszelki wypadek: BIO jest już od ok. miesiąca w Krakowie. Szczegóły: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=19958.0 . Może stworzymy jakąś bazę danych ogólnopolską, wypowiedziałbyś się także o swoich doświadczeniach (chyba masz największe)
  7. Informacja: Bioester jest już (od ok. miesiąca) w Krakowie na stacji Bliska przy 29-Listopada/Kamiennej. Dzisiejsze ceny: ON-3,85 , BIO-3,63. Zrobiłem na nim na razie ok. 1500 km, spalanie i jazda jak na normalnym, tylko wali frytkami z wydechu (wożę ze sobą ich ulotkę i paragon, bo niedawno jakiś niedorobiony policjant pod Tarnowem zarzucił mi że jeżdzę na spożywczym a to jest zakazane a o żadnym bioestrze to go nie uczyli!!!). Na razie dużych mrozów nie było więc nie wiem jak z odpalaniem przy powiedzmy -10 -15 C. Pewnie Murzyn ma większe doświadczenie, może się wypowie.
  8. Dokładnie tak jak prawi Murzyn, ten temat wraca jak bumerang i wciąż znajdują się niestety zwolennicy archaicznej teorii równi pochyłej (syntetyk, potem semi a powiedzmy po 200tys to już tylko minerał) Czy jest ktoś realny (nie znajomy znajomego mechanika) na forum komu się rozszczelnił silnik po zmianie na lepszy olej???-ale w czymś nowoczesnym a nie w poldonie czy golfie I po milionie przebiegu. Jeśli tak to niech odpowie. Wydaje mi się że warto dodać do przykazań TDI coś o tym żeby zawsze dążyć do jazdy na full syntetyku.
  9. Sprawdź sobie w ETCE w dziale chemikalia czy jakoś tak
  10. Można też zamówić w ASO ori spray 150ml albo 300ml - wg ETKI odpowiednio ok 40 lub 80 zł
  11. >Murzyn A wiesz może gdzie w Krakowie można natankować bioester? Tydzień temu przypadkiem zobaczyłem w czasie przejazdu przez Gliwice na stacji Bliska i z ciekawości natankowałem ok 15 litrów (w baku już było tylko ok 3-4 litry "normalnego") no i jeździło się normalnie, a jednak różnica cenowa jest spora. Na ulotce piszą że robi to rafineria Trzebinia, pisałem do nich o listę stacji z tym paliwem ale zero odzewu.
  12. 2 miesiące temu założyłem na przód Bilsteiny, zrobiłem ok 5 tys km, na razie wszystko b. dobrze, a raczej specjalnie nie zwalniam na krakowskich "gładkich jak stół" ulicach
  13. No już pisałem "radykalna" czyli Kret na własną odpowiedzialność! Może zeżreć nagrzewnicę jak już się upora z osadami
  14. Tak jest tam uszczelka taka metalowa, mogę Ci nawet odsprzedać za pół ceny mam ori niepotrzebną bo mi źle zdiagnozowali, nie kapało stamtąd tylko z tego pomarańczowego "lejka" od bagnetu-więc może też sprawdź
  15. Odpowiem zbiorczo na kilka pytań , które się pojawiły, więc tak to że płynie woda i powietrze wcale nie oznacza , że będzie grzało!, u mnie nawet obydwa przewody były gorące a z nadmuchu zimno-dopiero radykalna kuracja pomogła, prawym wpływa a lewym z dziurką do odpowietrzania wypływa-stojąc twarzą do szyby, nagrzewnica kosztuje śmieszne pieniądze, kilkadziesiąt złotych, ale jej wymiana (robocizna) kilkaset, trzeba zdjąć kokpit odłączać klimę itp.
  16. Ja kupuję od tego gościa: http://moto.allegro.pl/item254097278_wahacz_audi_a4_a6_a8_vw_passat_dolny_przod_febi.html , ceny dobre odbieram osobiście jak jestem w Rzeszowie, do tej pory kupiłem m.in. wahacze górne Febi, łączniki stabil. Lemfordera i amory przód Bilsteina i jestem zadowolony, zero problemów
  17. No wiesz to już kwestia gustów, ale zawsze były to sedany lub takie "mini kombi" , nie do pomylenia z innymi, a teraz już całkiem radykalna zmiana w rodzinnego hatchbacka
  18. Wczoraj widziałem nową Subaru Imprezę, straszne, kolejny bezpłciowy, focusowato-koreański design. Miejmy nadzieję że audi nigdy nie podda się takim trendom
  19. Było to już kilka razy opisywane, poszukajcie. Nie trzeba spuszczać całego płynu chłodniczego, wystarczy odpiąć węże od nagrzewnicy, założyć ogrodnicze (chyba 3/4 cala) odkamieniacz i jazda. Ja poszedłem hardcorowo, bo odkamieniaczem nie zadziałało do końca (zaczęło grzać ale tak letnim powietrzem nawet na maxa), więc użyłem Kreta w żelu zmieszanego pół na pół z gorącą wodą, zalane do nagrzewnicy na ok godzinę, potem oczywiście kilkakrotne płukanko w obydwie strony bieżącą wodą z węża. Ale to na własne ryzyko bo jak kamienia i osadów nie jest za dużo to pewnie zacznie wchodzić w reakcję z aluminium i może być zonk
  20. jednak moja "wróżba" się sprawdziła
  21. kumpel miał identycznie, 90% stawiam na zawór n75 (ok 140,- zł w ASO, nr katalog. 028 906 283 F) wymiana ok 10 minut
  22. Potwierdzam, pracowałem kiedyś w serwisie IVECO, zamawialiśmy go w beczkach (w małych bańkach nie widziałem ale do Eurostara na raz to wchodziło chyba coś koło 30 litrów), b. dobry olej ale do wolnoobrotowych silników ciężarówek
  23. Czyszczenie lub wymiana nagrzewnicy, przearabiałem osobiście jakieś 2 tyg. temu. Tak jak piszesz przewody od nagrzewnicy miałem gorące, wszystko odpowietrzone, nowy płyn itd, a i tak wiało zimnym. Po czyszczeniu grzeje OK
  24. Twoja wola, mimo że benzyna to też masz turbine dosć obciązoną no i jeszcze 20 zaworów czyli o 12 miejsc więcej niż u nas w tdi, gdzie może kiepski olej uciekać. Co do oszczędności: wg Twojego opisu tego lotosa, licząc zmianę co 10 tys zużywasz 2 razy tyle co byś zużył dobrego oleju: co 1,5 tys 0.8 na dolewki, to na 10 tys wychodzi bańka 5 l., i nie wiem czy tak bardzo żona (partnerka) się ucieszy z ciucha za ok 100 zł raz na rok, czy bardziej zasmuci jak np pojedziecie na wywczas do Grecji i przy +40 C, na gorskich drogach podczas wycieczki Twoja turbina się rozleci z powodu tych "oszczędności" i będziecie wracać autobusem, a o efektach typu łatwiejszy rozruch w zimie i cichsza praca to już nie wspomnę, no i na pewno przyszły kupujący będzie wolał od kogoś kto dbał i odpowiednio eksploatował. A żartując cyt.: "Nie szkoda kasy - lepiej coś kupić żonie, jakiś ciuch- będzie się cieszyć... A samochód i tak to przepali, zabrudzi nagarami i po 10tyś trzeba to będzie wylać. ;-)" .. a żona ubierze 2 razy i trzeba będzie wyrzucić, poza tym skąd wiesz ile będziesz trzymał żonę? (ja mam już trzecią więc coś o tym wiem...)
  25. No to chyba Cię "przebiję", wprawdzie tylko nagrzewnicę a nie cały układ potraktowałem kretem-żelem no poł na poł rozcienczonym gorącą wodą, wyczyściło i wrociło ogrzewanie

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.