Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

turzol

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez turzol

  1. trza coś podlac
  2. Ale wiele razy tutaj pisane było - żadnych żeliwnych odlewanych wałków bo przy obciążeniach jakie sa generowane w PD-kach wytrzyma kilka tys km. Wkleje ponownie bo widze ze do niektorych nadal nie dociera Ale jeśli chodzi o after-market to można znaleźć wałki 3 rodzajów: Odlewy żeliwne utwardzane na zimno (iron chill cast) ZŁOM, nie wytrzymują obciążeń w TDI PD, taki typ wałków nadaje się tylko do silników z rolkami do zaworów, a nie z płaskimi popychaczami. Takim wałkiem są te wszystkie Camshaft International czy też Federal Mogul CAM672 lub Kolbenschmidt 50006304/1 - ogólnie wszystkie za ~500zł. Odlew żeliwny utwardzany indukcyjnie (iron cast induction hardened) Już lepiej, tutaj wyraźnie się tym chwali tylko Federal Mogul przy wałku CAM914. Wałek stalowy, kuty lub obrabiany od zera (steel, steel alloy, steel billet) Prawdopodobnie tak jest wykonany oryginał. Wyraźnie jest są tak opisane wałki Kolbenschmidt 50006304 (bez /1) i Federal Mogul CAM928. Niestety oba są w tej chwili produktami wirtualnymi, nikt ich nie ma, nikt nic nie wie. Marki takie jak Febi, Ruville, Myele nie produkują wałków - to tylko pakowacze i nie ma w katalogach żadnej informacji w jakiej technologi są wykonane.
  3. Nie szkoda mi Wszystko inne wymieniane było miesiąc temu czyli - zestaw naprawczy wybieraka, jabłko, 2 odbojniki i osadzenie. Dzięki, zamawiam zaraz w serwisie i jak przyjdzie to wymieniam od razu, zdam tez relacje Tak to chodzi
  4. Korzystajac z faktu że mam zdjęty tunel środkowy, postanowiłem sprawdzić jak zachowuje się układ wybierania biegów i mimo wymiany wszystkich elementów typu jakbłko, osadzenie, tulejki gumowe mam spory luz na tym wlasnie elemencie a konkretniej te tulejki maja juz znaczny luz i cala "kaseta" rusza sie na podczas przelaczania biegów. 8D0711026B Dostęp mam teraz idealny, wiec bede sie brał za wymianę tego. Ktoś przerabiał temat u siebie?
  5. 1000 kpl Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  6. Tak zestawy odboje+osłony także sachsa. Do tego górne łożyskowania amorków Lemfroder
  7. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
  8. Za dużo sie nie dowiedziałem. W przyszłym tyg zamawiam SACHSa bo o KYB sa skrajne opinie.
  9. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    musze ja wytargac do polozenia wiazek wiec przy okazji zawiózłbym do prania.
  10. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Pany jutro chce targać wykładzine z gruza mego i zawieźć do prania. Po wyjęciu foteli i tunelu zejdzie?
  11. Wiesz że guzik nie pasuje do ręcznego z B6?
  12. Napisze, póki co chciałbym zebrać kilka info zanim wyłoże kase na nowe.
  13. Muszę do końca tygodnia zamówić standardowe amortyzatory będące odpowiednikami oryginalnych 1BA. Cena nie gra roli, ma być trwałe i komfortowe. Z tego co zdążyłem się zorientować najczęściej polecane są SACHS i KYB, między tymi zestawami przód+tył różnica cenowa jest marginalna ok 100zł na całości. Które amory zatem sprawdzą się lepiej na naszych drogach - KYB Excel-G czy SACHS super touring? Oba są gazowo-olejowe? A może jakies inne propozycje? Brałem pod uwagę również Bilstein B4, ale znajomy odradzał - konstrukcja jednorurowa, kiepska żywotność.
  14. Gdyby komuś zalegały sprężyny B6/B7 1BA przód kat 8, tył kat 11 to pilnie odkupie.
  15. Siema
  16. Na 100% amory z tyłu + górne ich łożyskowanie. Miałem to samo auto pływało niebiezpiecznie po najechaniu nawet na najmniejszą nierówność, po wymianie kpl jak ręką odjął.
  17. Tak ale to nie jest montowane w nadkolu, ja to mam obok turbo po prawej stronie.
  18. Zalewam OEM olej od lat do wszystkich VAG jakie jeżdzą w rodzinie i nigdy żadnych problemów z układem wspomagania. Dodam ze tam sa rupiecie w stylu Polo 1997r, Fabia I, Passat B6. Wszystkie z ory maglami i pompami. Dosłownie raz podkusiło mnie zalać FEBI do T4 teścia i pompa się wysrała po miesiącu. Także ja dziękuje, oszczędność to żadna bo różnica w cenie 10zł. Po prostu zalewam tym co producent przewiduje i sie sprawdza.
  19. To jest ogranicznik montowany w podstawie akumulatora - masz w nim kilka punktów gdzie owy ogranicznik wstawiasz po to żeby akumulator był stabilinie zamontowany
  20. Ja wymieniałem gumy w puszcze na nowe z ASO więc u mnie jest coś innego Zaraz znajdę numer
  21. Nice! Napisz mi czy sterowanie z kierownicy również działa? Bo jeśli tak to wchodze w to
  22. Zamawiałeś zamiennik czy oryginał? Bo wątpie zeby ori dobierana po VIN nie pasowała.
  23. turzol odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    Masz ? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  24. turzol odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    Nie walają się komuś takie springi 1BA z B7: przód: różowy-fiolet-fiolet tył :biały-zielony-zielony prawie takie jak na foto

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.