Treść opublikowana przez turzol
-
Audi A4 B6 1.9 TDI AVF quattro drży i buczy podczas jazdy
Dzwonili z CTR - auto nie ma wg nich mocy i wskazują EGR lub przepływkę. Korekta na 4 cyl na pompce im sie nie podoba, bo dochodzi do 2mg. Uj mnie już strzela z tym - kupione pompki po przelocie 140tys km, pewnie znowu trzeba będzie szukać innych. Czyli całą karuzela rusza ponownie........ Dodatkowo przeguby wewn OK, koło z tyłu całe lata na podnośniku - więc to może być powód trzepania kierownicą przy dużych prędkościach.
-
Audi A4 B6 1.9 TDI AVF quattro drży i buczy podczas jazdy
Cały szkopuł polega na tym, że te akurat przeguby wewnętrzne nie sa dostępne ani w oryginale ani w sensownym zamienniku - dostępny jest tylko 1 zamiennik chiński, który rozpada sie w oczach. Dlatego w gre wchodzą tylko używane całe półosie ale jak widać z nimi także jest loteria.
-
Spoty Katowice i okolice
Obojętnie jaki rocznik, były klepane do 2013roku. W Tychach jest fachman od regeneracji przekładni i jak chcialem mu swoj oddac to wyraźnie pamiętam jak mówił że tych magli ZF od A4 nie da sie dobrze zregenerowac bo ZF nie udostepnia zestawów naprawczych i na rynku jest tylko China.
-
Audi A4 B6 1.9 TDI AVF quattro drży i buczy podczas jazdy
Pompka paliwa nie była ruszana za mojej kadencji. Przeguby wewn sa zapewne znowu wywalone - mam juz 3-ci kpl uzywanych polosiek i nadal lata lewarek przy przyspieszaniu i jest efekt kwadratowych kół. Jakoś nie mam szczęścia do tych półosi, w serii były półosie z końcówkami 271S 272S ale wkladam za każdym razem 271AT i 272AT z B7/Exeo - wydaje mi sie ze one sa delikatniejsze. Soft został wgrany seryjny z AVF, ale przyjrzy sie temu tuner juz dzisiaj. EGR to nie jest na pewno - jezdzilem z zaslepionym i odlaczonym i bylo to samo.
-
SilV3RidE B6 / 19"RS6/ 193KM/ AirRide/ 320-288
Ładne sreberko, dobre mody...
-
Spoty Katowice i okolice
Szukaj z exeo po niskim przelocie. Moja miała 30tys i lata do dziś. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Zawartość dodana 1 minute later Tak polecę, w sumie to za Poznan muszę dymac. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
B6 DIVISION
Nie pasi bo jest wyprofilowana inaczej. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Spoty Katowice i okolice
takie czasy Wtorki u mnie odpadają
-
Spoty Katowice i okolice
Danke W 4h da sie zrobić? Musze być tam na 9 rano a nie lubie ganiać po nocy.
-
Spoty Katowice i okolice
Pany lata ktoś nach Posen? Która trasa będzie git - DK1 do Łodzi a potem A2 czy A4 poginać?
-
blendy maskownice bose
Sprawdziłem w ETKA Od 2012 nie jest są już dostępnę blendy pod BOSE dla kodu koloru 6YS (martim blue)
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Podobno to norma, też mam w swojej podobnie. Aczkolwiek spotkałem takie egzemplarze ktore trzymają 90st nawet na postoju przy wysoko ustawionej temp nadmuchu. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Audi A4 B6 1.9 TDI AVF quattro drży i buczy podczas jazdy
Krótki raport - Na dzień dzisiejszy wibracje są tak duże, że pojawiły się nowe objawy mianowicie na biegu jałowym wpada mi w rezonans przednia szyba oraz słyszę także podszybie Auto w czwartek odstawiam do CTR Tuning, mam nadzieje że chociaż zlokalizują przyczynę problemu.
-
Rezanie bixenonu
Panowie czy ktoś ma wiedzę jakie projektory siedzą w Mitsubishi Outlander?
-
blendy maskownice bose
sprawdze w wolnej chwili w ETKA
-
blendy maskownice bose
Wszystkie kolory są dostępne w serwisie. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- B7 Crew
- B7 Crew
- B7 Crew
- B7 Crew
-
Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO
Będę miał kpl oryginałów na sprzedaż. Kolor soul. użytye 2 tyg w moim aucie. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Audi A4 B6 1.9 TDI AVF quattro drży i buczy podczas jazdy
Hmm to auto stało u każdego z forumowych magików tutaj w okolicy U ostatniego prawie miesiąc czasu, znów cała litania i wagon części wymienionych, tutaj fakt bez naciągania bo z mojej inicjatywy. Nie jeden za kwote którą wyłożyłem kupił swój pierwszy wymarzony wóz. Odebrałem jakieś 2 tyg temu z obietnica ze jeździ OK. Nic absolutnie do niego nie mam, sęk w tym, że znowu się rozminęliśmy co do definicji sprawnego i komfortowego podróżowania. Problem główny nadal występuje, nie ma poprawy nawet o 1%. Tylko ja już się do tego tak przyzwyczaiłem ze po prostu macham reka i jadę dalej, z nadzieja ze dam mu kilka dni aż sie wszystko zdąży ułożyć i może akurat tym razem pozbędę sie problemu raz na zawsze.
-
Audi A4 B6 1.9 TDI AVF quattro drży i buczy podczas jazdy
Sprzedaż to nie żadne rozwiązanie, mam taki charakter ze bede drazył temat az zacznie jeździć jak dawniej. Auto służy jako daily, więc ma być igła. Wali mnie to czy ma 10, 15 czy 30lat. Mam pecha z mechanikami po prostu.
-
Audi A4 B6 1.9 TDI AVF quattro drży i buczy podczas jazdy
Hmm faktycznie soft miałem wgrywany seryjny od AVF jakoś 3 lata temu. Przyjrze się temu, jak tylko bede w okolicy mial jakiegos kumatego tunera. Zawartość dodana 0 minutes later 5W40 LM, Castrol Motul - oleje różne miałem i nie widze zwiazku. EGR nowy oryginal.
-
Audi A4 B6 1.9 TDI AVF quattro drży i buczy podczas jazdy
Temat tyczy się mojego auta z silnikiem 1.9TDI AVF, napęd 4x4, 2003 rok. Chciałbym opisać problemy, z którymi borykam się od już ponad 2 lat(!) i nikt do tej pory nie był w stanie mi pomóc ich rozwiązać. Nadmienię, że w tym czasie auto stało w 11 warsztatach (tak to nie pomyłka..) i w żadnym nie uzyskałem pomocy, co więcej zostałem narażony na olbrzymie koszty wymieniając prawdopodobnie dobre części na nowe. Same źródło problemu do dziś nie zostało zlikwidowane i z tygodnia na tydzień się nasila. Albo mam pecha i żaden z tych warsztatów nie był na tyle kompetentny aby poprawnie zdiagnozować problem, albo rzeczywiście jest ze mną coś nie tak i szukam na siłę problemu jak słyszę za każdym razem odbierając auto Ja wiem jedno, auto jest praktycznie nie do jazdy a muszę nim dziennie męczyć się pokonując dziesiątki kilometrów. Tak w ogólnym skrócie bo nie chce się zbytnio rozpisywać tworząc kolejne teorie, nic nie wnoszące do tematu - auto niemiłosiernie drga i buczy praktycznie w każdym zakresie obrotów, przy czym jest dodatkowo efekt jakbym prowadził samochód po zdartym asfalcie. Silnik chodzi wg mnie nieco za twardo, auto kopci na siwo przy przygazówkach, drgania idą po całym nadwoziu i układzie wydechowym, wyczuwalny jest smród spalin. Jazda na niskich obrotach to tragedia - masaż pleców, podłogi i rąk trzymając je na kierownicy, a dodatkowo czuć jakby takie szarpnięcia jakby nie dochodziło paliwo. Efekt buczenia jest jeszcze bardziej dokuczliwy przy schodzeniu z obrotów. Przy wyższych obrotach > 1800 jest nieco lepiej ale jeździłem kilkoma A4 AVF od znajomych i w porównaniu do mojego czuje jakbym jechał zupełnie innymi samochodami. Każdy kto się przejedzie potem moją, przyznaje mi racje, szkoda tylko że nie mechanicy:) Dodam, że wykonane zostały pomiary kompresji, próby olejowe i inne cuda. Auto ma wg mnie moc i spalanie w normie, nigdy nie było problemów z odpalaniem. Silnikiem nie buja, z logów nic nie wynika, błędów w ECU brak. Nie będę punktował co zostało wymienione przy silniku, przy układzie napędowym, wydechowym, zawieszeniu żeby się nie denerwować, ale ogółem WSZYSTKO oprócz turbiny i przepływki jest nowe. Niektóre części jak np. dwumase, pompki, wszystkie poduchy wymieniałem już dwukrotnie w ciągu tych 2 lat. Osobiście nie mam już ochoty oddawać go nigdzie do diagnozy bo niedobrze mi się robi jak słyszę kolejny raz o dwumasie, pompkach czy inne wymysły mechaników, bo tak naprawdę wydaje mi się, że problem leży całkowicie w czymś innym, może nawet to być błahostka, ale jak widać kategorii science-fiction skoro przerasta to warsztaty mające renomę tutaj na Śląsku. Temat zostawiam otwarty, do rozważań, może natrafię na kogoś kto miał podobne problemy i udało się je wyeliminować bez konieczności wywalania kolejnych tysięcy PLN. Auto mam prawie 6 lat i jazda nim do czasu pojawienia się tych problemów to była czysta przyjemność. Wiem, że diagnoza na odległość jest niemożliwa, ale jestem skłonny ufundować bardzo wartościową nagrodę jeżeli ktoś wskaże mi źródło problemów - mówię tutaj całkiem poważnie.