Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

turzol

Pasjonat

Treść opublikowana przez turzol

  1. turzol odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    550zł to kosztowały rok temu, sprawdziłem w cennikach i teraz poszło w górę 670pln/szt... Fabrycznie są to listwy w szarym kolorze (grau matt -L7DL), kupowałem nowe więc co nieco wiem 8E0 853 959 A 7DL lewy przód 8E0 853 960 A 7DL prawy przód 8E0 853 969 A 7DL lewy tył 8E0 853 970 A 7DL prawy tył
  2. turzol odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    550pln/szt
  3. Oprócz chińszczyzny nie ma żadnych godnych polecenie zamienników przegubów wewn do tego auta. Przerabiam właśnie temat i skonczyło sie na zakupie kompletnej półosi.
  4. Tak będą pasować Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  5. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    To ja miałem na myśli tą metalową miedzy rurką EGR a samym kolektorem.
  6. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Tam idzie maletalowa uszczelka z takimi wąsami. W Aso maja na miejscu Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  7. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Jeżeli dobrze widzę ostatnie cyfry indexu to 101 R więc to wałek który jest taki sam jak AWX, ARL, AVF , ASZ i wiele innych.
  8. Wlepe z kodami masz w książce serwisowej lub pod siedziskiem kanapy w avant. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  9. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Podaj oznaczenie silnika tego Galaxy. Nie wszystkie wałki PD są takie same, te z DPF nie podejdą.
  10. Dalej walka, w tygodniu wkładamy skrzynię i wał, w którym została wymieniona podpora i jest po wyważeniu. Wpada też nowy dwumas SACHS zamiast rocznego LUK ktory ma już spore luzy. Wszystkie napędy dostaną nową oliwę, bo tylko w skrzyni wymieniany był olej pare lat temu, a reszta była nie ruszana. Zakupiłem też lewa półoś bo moja cała latała podczas rozpędzania auta na podnośniku. Kolejna sprawa to pompa vacum - moja jest LUK-a i ma obluzowany króciec, zakupiłem BOSCH z metalowym gwintowanym. U mnie są jakby 2 rodzaje wibracji - pierwsze to takie silne mrowienie które idzie na całą budę i jest odczuwalne we wnętrzu, na podłodze i kierownicy. Drugi typ wibracji jest podczas jazdy, mam wtedy wrażenie jakby koła były kwadratowe, szczególnie jadąc >100km/h jest nieciekawie, lewarkiem mocno telepie podczas przyśpieszania. Jeżeli te wszystkie zabiegi nie pomogą to zostaną pompki i turbo, reszta już jest wyeliminowana....
  11. Ewidentnie na 3 cylindrze pompka ma przerwe w zasilaniu, zmierz miernikiem czy dochodzi napięcie na kostke.
  12. Nie zgodzę się, jest oznaczenie twardości poduszki w zależności od wersji silnikowej (kropka z odpowiednim kolorem, który definiuje twardość)
  13. Temat był już poruszany na forum, szukajka wypluła mi kilka wątków w temacie wymiany uszczelki i samej anteny. Pierwszy z brzegu https://a4-klub.pl/topic/108276-all-b6-demontaż-anteny-dachowej-avant-b6/
  14. Ok pompa Bosch zakupiona, nie było w komplecie uszczelki metalowej więc domówiłem w serwisie. Czy do montażu potrzeba będzie coś jeszcze? Śruby montażowe ze starej pompy LUK są takie same?
  15. Ja wymieniałem podporę i założyli mi łożysko FAG oznaczeń nie znam niestety. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  16. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Szukam zdrowych pompek do AVF. Ktoś coś? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  17. Odświeżam temat bo skrzynie odebrałem właśnie od fachowców i tutaj miłe zaskoczenie - skrzynia jest 100% sprawna, łożyska stożkowe są całe i są jedynie lekko zabarwionea na brązowo co świadczy o tym że maja co robić Dodatkowo zleciłem oględziny mechanizmu torsena i innych elementów, które mają wpływ na pracę skrzyni - wszystko jest w najlepszym porządku. Ten luz na flanszach jest fabryczny i zalecono mi nie ingerować w żadnym wypadku w tą skrzynie bo nawet gdybym się uparł na wymiane tych wszystkich łożysk na wałku to luz by pozostał. Tym sposobem wygląda na to, że problem jest ale z kielichami albo przegubami wewnętrznymi.
  18. Jak wygląda sprawa smarowidła do mechnizmu różnicowego w skrzyni A4 B6 quattro (skrzynia GBC). ETKA podaje dla tej skrzyni G052911A2 w ilości 2,5litra. W tej skrzyni mechanizm różnicowy korzysta z tej samej oliwy co podałem wyżej czy trzeba lać jakiś specjalny? Ta skrzynia ma 2 korki spustowe - jeden do spuszczenia oleju skrzyni, drugi korek jest własnie od mechanizmu różnicowego, Dobrze rozumiem że po spuszczeniu oleju po odkręceniu pierwszego zleci 2litry, a pozostałe 0,5litra jest w tej drugiej części?
  19. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Kupilem całą półoś z Exeo CAGA po przelocie 60tys mil. Oby tym razem dobra
  20. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Dobra szukam używki z końcówka AT. Przy okazji pompę Vacuum boscha ktoś ma na handel? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  21. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Ja mam tez poloski z Exeo i niestety lewa trafiła mi się z wywalonym przegubem wewn. I już teraz nie wiem co robić czy znowu szukać używki czy kombinować z zamiennikami. Gadałem z mechanikiem i przy quattro w dieslu te wewnętrzne lecą na potęgę. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  22. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    hmm do A6 C6 2.0TDI jest zamiennik SKF http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3321333518310-VKJA_8509-O17896-przegub-napedowy.html Ciekawe czy podejdzie
  23. Wydałem w tym tyg na niego 4tys i nie zamierzam więcej Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  24. Szukam boscha z końcówka Q . Może ktoś ma? Nowa na Allegro 700stowek Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  25. U siebie zamontowaną mam pompe vacuum z ostatniego niby wypustu 038145209N czyli poprawioną. Natomiast zauważyłem, że ten kruciec wcale nie jest sztywny a jest luźny i mogę nim swobodnie ruszać - nie giba się na boki ale mogę wciskać do środka. Mowa o tym krućcu co zaznaczyłem na foto Czy to oznacza że mam szukać Boscha?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.