turzol
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Obecnie
Przegląda temat: Asystent rozpoznawania znaków drogowych w Audi A4 B9
Treść opublikowana przez turzol
-
B7 Crew
550zł to kosztowały rok temu, sprawdziłem w cennikach i teraz poszło w górę 670pln/szt... Fabrycznie są to listwy w szarym kolorze (grau matt -L7DL), kupowałem nowe więc co nieco wiem 8E0 853 959 A 7DL lewy przód 8E0 853 960 A 7DL prawy przód 8E0 853 969 A 7DL lewy tył 8E0 853 970 A 7DL prawy tył
- B7 Crew
-
Przeguby wewnetrzne 1.9 avf
Oprócz chińszczyzny nie ma żadnych godnych polecenie zamienników przegubów wewn do tego auta. Przerabiam właśnie temat i skonczyło sie na zakupie kompletnej półosi.
-
Przełączniki szyb z B7 do B6 z 2004r.
Tak będą pasować Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
B6 DIVISION
To ja miałem na myśli tą metalową miedzy rurką EGR a samym kolektorem.
-
B6 DIVISION
Tam idzie maletalowa uszczelka z takimi wąsami. W Aso maja na miejscu Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
B6 DIVISION
Jeżeli dobrze widzę ostatnie cyfry indexu to 101 R więc to wałek który jest taki sam jak AWX, ARL, AVF , ASZ i wiele innych.
-
kod lakieru po numerze Vin ?
Wlepe z kodami masz w książce serwisowej lub pod siedziskiem kanapy w avant. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
B6 DIVISION
Podaj oznaczenie silnika tego Galaxy. Nie wszystkie wałki PD są takie same, te z DPF nie podejdą.
-
Wymiana na dłuższą skrzynie w 1.9TDI quattro - co z dyfrem?
Dalej walka, w tygodniu wkładamy skrzynię i wał, w którym została wymieniona podpora i jest po wyważeniu. Wpada też nowy dwumas SACHS zamiast rocznego LUK ktory ma już spore luzy. Wszystkie napędy dostaną nową oliwę, bo tylko w skrzyni wymieniany był olej pare lat temu, a reszta była nie ruszana. Zakupiłem też lewa półoś bo moja cała latała podczas rozpędzania auta na podnośniku. Kolejna sprawa to pompa vacum - moja jest LUK-a i ma obluzowany króciec, zakupiłem BOSCH z metalowym gwintowanym. U mnie są jakby 2 rodzaje wibracji - pierwsze to takie silne mrowienie które idzie na całą budę i jest odczuwalne we wnętrzu, na podłodze i kierownicy. Drugi typ wibracji jest podczas jazdy, mam wtedy wrażenie jakby koła były kwadratowe, szczególnie jadąc >100km/h jest nieciekawie, lewarkiem mocno telepie podczas przyśpieszania. Jeżeli te wszystkie zabiegi nie pomogą to zostaną pompki i turbo, reszta już jest wyeliminowana....
-
Problem z pompowtryskiem 1.9tdi awx 130
Ewidentnie na 3 cylindrze pompka ma przerwe w zasilaniu, zmierz miernikiem czy dochodzi napięcie na kostke.
-
Poduszka skrzyni biegów i drgania lewarka A4 B6 1.9 TDI
Nie zgodzę się, jest oznaczenie twardości poduszki w zależności od wersji silnikowej (kropka z odpowiednim kolorem, który definiuje twardość)
-
Wymiana uszczelki pod anteną "rekin"
Temat był już poruszany na forum, szukajka wypluła mi kilka wątków w temacie wymiany uszczelki i samej anteny. Pierwszy z brzegu https://a4-klub.pl/topic/108276-all-b6-demontaż-anteny-dachowej-avant-b6/
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Ok pompa Bosch zakupiona, nie było w komplecie uszczelki metalowej więc domówiłem w serwisie. Czy do montażu potrzeba będzie coś jeszcze? Śruby montażowe ze starej pompy LUK są takie same?
-
wymiana podpory wału quattro
Ja wymieniałem podporę i założyli mi łożysko FAG oznaczeń nie znam niestety. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
B6 DIVISION
Szukam zdrowych pompek do AVF. Ktoś coś? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Wymiana na dłuższą skrzynie w 1.9TDI quattro - co z dyfrem?
Odświeżam temat bo skrzynie odebrałem właśnie od fachowców i tutaj miłe zaskoczenie - skrzynia jest 100% sprawna, łożyska stożkowe są całe i są jedynie lekko zabarwionea na brązowo co świadczy o tym że maja co robić Dodatkowo zleciłem oględziny mechanizmu torsena i innych elementów, które mają wpływ na pracę skrzyni - wszystko jest w najlepszym porządku. Ten luz na flanszach jest fabryczny i zalecono mi nie ingerować w żadnym wypadku w tą skrzynie bo nawet gdybym się uparł na wymiane tych wszystkich łożysk na wałku to luz by pozostał. Tym sposobem wygląda na to, że problem jest ale z kielichami albo przegubami wewnętrznymi.
-
Jaki olej w napędach i skrzyni biegów Audi A4 B6?
Jak wygląda sprawa smarowidła do mechnizmu różnicowego w skrzyni A4 B6 quattro (skrzynia GBC). ETKA podaje dla tej skrzyni G052911A2 w ilości 2,5litra. W tej skrzyni mechanizm różnicowy korzysta z tej samej oliwy co podałem wyżej czy trzeba lać jakiś specjalny? Ta skrzynia ma 2 korki spustowe - jeden do spuszczenia oleju skrzyni, drugi korek jest własnie od mechanizmu różnicowego, Dobrze rozumiem że po spuszczeniu oleju po odkręceniu pierwszego zleci 2litry, a pozostałe 0,5litra jest w tej drugiej części?
-
B6 DIVISION
Kupilem całą półoś z Exeo CAGA po przelocie 60tys mil. Oby tym razem dobra
-
B6 DIVISION
Dobra szukam używki z końcówka AT. Przy okazji pompę Vacuum boscha ktoś ma na handel? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
B6 DIVISION
Ja mam tez poloski z Exeo i niestety lewa trafiła mi się z wywalonym przegubem wewn. I już teraz nie wiem co robić czy znowu szukać używki czy kombinować z zamiennikami. Gadałem z mechanikiem i przy quattro w dieslu te wewnętrzne lecą na potęgę. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
B6 DIVISION
hmm do A6 C6 2.0TDI jest zamiennik SKF http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3321333518310-VKJA_8509-O17896-przegub-napedowy.html Ciekawe czy podejdzie
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Wydałem w tym tyg na niego 4tys i nie zamierzam więcej Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Szukam boscha z końcówka Q . Może ktoś ma? Nowa na Allegro 700stowek Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
U siebie zamontowaną mam pompe vacuum z ostatniego niby wypustu 038145209N czyli poprawioną. Natomiast zauważyłem, że ten kruciec wcale nie jest sztywny a jest luźny i mogę nim swobodnie ruszać - nie giba się na boki ale mogę wciskać do środka. Mowa o tym krućcu co zaznaczyłem na foto Czy to oznacza że mam szukać Boscha?