Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

turzol

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez turzol

  1. turzol odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    Swoją drogą ten nowy Superb całkiem przyjemnie jeździ, a napchany wypasem po sam dach to jest wręcz śmiesznie tani. Za cene A6 C7 ze średnim wypasem mamy 2 nowe Superby wersja LK w pełnej opcji
  2. turzol odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    Tez byłem w szoku i potwierdzają to dane katalogowe Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  3. turzol odpowiedział(a) na H4mm3R temat w B7 Crew
    Zastanawiające jest dlaczego Auto tak małe jak A4 waży tak sporo, kwestia blach? Akurat dzisiaj ważyliśmy kumpla nowgo SuperB kombi 2.0TDI 190PS 4x4. Auto na full opcji (wszystko odklikane w konfiguratorze), z pełnym bakiem 65litrów waży 1540kg.....
  4. Tak jak pisałem u mnie już 2gi nowy dwumas do AVF i to nie on jest powodem wibracji. Wczoraj sobie tak liczyłem, że od 2 lat odwiedziłem 11 warsztatów i nikt nie potrafi tego zdiagnozować. Nie podaje nawet ile poszło na to $$ bo robi się mi aż gorąco....
  5. 5st C to wartość graniczna przy której sprężarka się nie załączy.
  6. turzol odpowiedział(a) na tutusik temat w Audi A4 B7
    Lewe pokrętło to regulacja elektryczna wysokości świateł - występuje wtedy gdy w aucie są zwykłe lampy H7 (nie xenon/bixenon) Prawe pokrętło - wlącznik/włącznik CLH - coming/leaving home
  7. Te spryski nie są rozróżniane na strony Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  8. turzol odpowiedział(a) na jarko temat w Lifestyle i Hydepark
    Trzeba sobie radzić jakoś Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  9. Nie rozumiem w czym Total Lhm ma być lepszy od ori ? Zalewam ori G004 do wszystkich aut VAG i 0 jakichkolwiek problemów od lat. Kupuje w Aso skody za Ok 38zl/litr Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  10. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    NK1 szły w parze z s-line wewn. Przy sport masz pewnie Q88
  11. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Nigdy, tylko GKS
  12. Ja mam czarny zacisk i czerwona sprężynę Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  13. Nie ma poprawy w tym co mnie najbardziej irytuje czyli - Na wolnych obrotach jest powiedzmy w porządku, delikatne drżenie wyczuwalne na gałce zmiany biegów. Wystarczy lekka przygazówka i czuje rezonans który niesie się po całym aucie, szczególnie wyczuwalne na fotelu i podłodze. Towarzyszy temu silne basowe buczenie, które zatyka uszy. Kierownica i gałka drży wtedy dość mocno. Dzieje się tak do mniej więcej do 2200obr, potem wszystko cichnie i ustaje. Oczywiście podczas jazdy jest to samo w tym zakresie obrotów 1200-2200obr Moje podejrzenia od początku wskazywały układ wydechowy bo jest jedna rzecz dość charakterystyczna - Kiedy odpalę auto na zimnym i pochodzi przez dosłownie 5minut na wolnych obrotach wtem zaczyna z pod spodu auta dobiegać taki dziwny dźwięk jakby nagle się coś załączało i towarzyszy temu dzwonienie wydechu. Kiedy przygazuje lekko dźwięk ten znika, ale po chwili znów to słyszę. Coś się niesie na ten wydech ale nie wiem co. Byłem u tłumikarzy i sprawdzali cały wydech, wg nich jest ok. Znali ten problem w passatach AVF gdzie środkowy tłumik powodował taki rezonans i zaproponowali mi wspawanie dodatkowej drugiej plecionki. Wydało mi się to niepoważne wtedy a teraz nie wiem, może to być jakieś lekarstwo na to. Po krótce co zostało zrobione : - nowy dwumas Sachs -półosie z Seata Exeo - moje miały juz wywalone przeguby wewn. - skrzynia oddana do przeglądu, rozebrana i sprawdzona bardzo dokładnie pod wzlędem luzów, zużycia łożysk itp. Wszystko z nią ok. Dodatkowo skasowane zostały wszystkie luzy na wybieraku i gałce. - oleje w skrzyni , napędach - wylecial katalizator i wpadł nowy down-pipe z kwasówki z nowym złączem elastycznym - wymiana podpory wału i wyważenie - pompki BA poskładane na nowych oringach i śrubach, gniazda pd sprawdzone i wyrównane papierkami. Auto pali na dotyk, nie telepie silnikiem, nie kopci. - wpadła pompa vacum Bosch z metalowym króćcem (stwierdziłem dużą poprawę jeśli chodzi o hamulce i BIPy teraz widze mam na lekkim +) Pomijając co wymieniłem wcześniej, jedyna rzecz która została fabryczna to turbina, którą słychać przy zejściu z obrotów - charakterystyczne chrobotanie. quattro mam z fabryki.
  14. Auto odebrane i d.pa za przeproszeniem,. Wymienione części za kilka tys i nadal buczy i drga jak pudło rezonansowe :/ Mam wrażenie że błądze po omacku i problem leży całkiem gdzie indziej, ale szczerze to nie mam już siły szukać gdzie leży problem, skoro kilkunaście warsztatów nie dało rady to ja tym bardziej.
  15. Dostawcą płynów eksploatacyjnych dla grupy VAG jast wielu, np, płyny hydrauliczne do wspomagania robi dla nich na 100% Pentosin - info potwierdzone. Natomiast kto robi dla nich przekładniówki, tutaj są zdania podzielone, niemniej jednak dałem poniżej linka gdzie jest temat dobrze rozkminiony, ale z parametrów na 100% nie wynika czy dostawcą jest Pentosin czy Castrol , ale one są najbliższe parametrami do OEM oleju. https://bobistheoilguy.com/forums/ubbthreads.php/topics/3637104/1
  16. Zastanawiam się jeszcze czy krociec w którym montowany jest termostat ma jakikolwiek wpływ na jego działanie. Często czytam o ułamanych elementach, które potrafią zablokować termostat. Czy ktoś ma nr OE tego kroćca? Nie potrafię namierzyć tego w ETCE. Dzisiaj dla odmany dałem do pieca i na klimatronicu 27st w trybie AUTO czyli mały piekarnik. Całą trasę jechałem dość dynamicznie przez 20km i wskazówka nie dobiła nawet do 90st C...
  17. Ja tym razem do skrzyni GBC zalałem 2,5l Castrola Systrans 75W90 i jak na razie nie czuje różnicy między oryginalnym olejem a Castrolem. Biegi wchodza nawet na zimnym. Mimo wszystko 2 bieg wchodzi z lekkim oporem, ale to już raczej nie do wyeliminowania. Skrzynia 100% sprawna, po przeglądzie.Synchronizatory w porządku. Mam wymienione wszystkie elementy wybieraka i przy samej gałce zmiany biegów wszystkie tulejki i jabłko. Drążek sztywno siedzi teraz i nie ma żadnych luzów. Całość została wyregulowana wg serwisówki.
  18. Pompki używki 073BA dość świeże wsadzone wczoraj i wyregulowane na 180st. Nowe śruby kuliste i mocujące, zestawy naprawcze Bosch i gniazda potraktowane papierkami żeby nie było zadziorów. Wyregulowane wg manuala kamil-vag. Pali na dotyk i pracuje równo nawet na zimnym.Odczyt korekcji na 4tym garnku jest niepokojący, ale silnik teraz chodzi o niebo lepiej niż na poprzednich pompkach i żadnych bujawek i kopcenia nadmiernego nie stwierdziłem. Na razie tym sobie nie zaprzątam głowy bo zaleje jeszcze na bak środek do czyszczenia układów wtryskowych i odczyty mogą się poprawić. Ja mam również fabryczne Webasto w związku z tym nie mam fabrycznej grzałki, która seryjnie jest we wszystkich TDI montowana, ale on dogrzewa samą kabinę, a nie płyn. Chyba że się mylę.
  19. Ja dałem jeszcze raz szanse na wymiane termostatu w mojej B6 1.9TDI AVF - uwaga 5-ty termostat w przeciągu 2 lat, kto pobije ? Tym razem padło na produkt Vernet-a, a były kolejno 2x ori kupowane w ASO nie u mietka na allegro, 1x Wahler, 1x Behr. Wszystkie temp. otwarcia 87st C. Dodam, że czujnik temperatury (zielony 4stykowy) zmieniony na nowy oryginał z ASO. Przed montażem nowego włożyliśmy stary (Behr) i nowy do garnka i zanurzyliśmy sondę mierzącą temperaturę. Przy 80st Behr zaczął się już otwierać czyli walnięty, Vernet otworzył się przy dokładnie 87 st C czyli jest OK. Nowy termostat zamontowany, układ odpowietrzony, zalane wszystko nowym G12++ . Wcześniej sprawdzone na zimnym czy czujnik temperatury nie ma zbyt dużych odchyłek. Dzisiaj rano przy temp otoczenia -3st C zapiąłem VCDS, Przejechałem 20km przy ogrzewaniu 21st i 2 kreskach na klimatronicu. Na zegarach stoi 90st, ale wiadomo tym sie nie sugerujemy. Odczyt z grupy 001 napawa optymizmem. Zatrzymuje się w garażu podziemnym pod firmą, ogrzewanie cały czas bez zmian 21st i 2 kreski, miłe ciepełko z kratek. Stoje ok 3 minut i już widzę jak wskazówka leci w dół Odczyt z VCDS Dodam, że mam wszystkie fabryczne osłony pod silnik i na pokrywe zaworów. Jedyne czego mi brakuje to tej gąbki, która jest wokoło samej pokrywy, ale mało kto ją ma Wiele razy czytałem, że ten typ tak ma i przy temp jakie mamy na zewn. to normalne zjawisko. Tylko jakoś na przykładach aut znajomych z tym samym silnikiem efekt ten nie występuje Także ja się chyba poddaje, chyba że ktoś zna racjonalne powody dlaczego tak sie dzieje to chętnie poczytam mądrzejszych ode mnie.
  20. A co myślicie o parametrach Castrola Syntrans Transaxle 75W90 (dawniej TAF-X) ? http://auto-land.pl/karty_charakterystyk/castrol/tds/8. oleje przekladniowe/syntrans transaxle 75w-90.pdf
  21. turzol odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Spryski są te same. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  22. Ciulowo nagrana płyta albo laser do czyszczenia. Ewentualnie te 2 rzeczy na raz
  23. Auto się jeszcze składa. Dużo rzeczy wymienionych i mam nadzieje ze tym razem się uda pozbyć wibracji. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.