Treść opublikowana przez turzol
- B7 Crew
- B7 Crew
-
B7 Crew
Zastanawiające jest dlaczego Auto tak małe jak A4 waży tak sporo, kwestia blach? Akurat dzisiaj ważyliśmy kumpla nowgo SuperB kombi 2.0TDI 190PS 4x4. Auto na full opcji (wszystko odklikane w konfiguratorze), z pełnym bakiem 65litrów waży 1540kg.....
-
Wymiana na dłuższą skrzynie w 1.9TDI quattro - co z dyfrem?
Tak jak pisałem u mnie już 2gi nowy dwumas do AVF i to nie on jest powodem wibracji. Wczoraj sobie tak liczyłem, że od 2 lat odwiedziłem 11 warsztatów i nikt nie potrafi tego zdiagnozować. Nie podaje nawet ile poszło na to $$ bo robi się mi aż gorąco....
-
Zasada działania automatycznej klimatyzacji
5st C to wartość graniczna przy której sprężarka się nie załączy.
-
Co to za przełączniki
Lewe pokrętło to regulacja elektryczna wysokości świateł - występuje wtedy gdy w aucie są zwykłe lampy H7 (nie xenon/bixenon) Prawe pokrętło - wlącznik/włącznik CLH - coming/leaving home
-
Montaż spryskiwaczy mgiełkowych
Te spryski nie są rozróżniane na strony Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Piłka nożna
Trzeba sobie radzić jakoś Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Wspomaganie - płyn G004000M2 to to samo co G002000?
Nie rozumiem w czym Total Lhm ma być lepszy od ori ? Zalewam ori G004 do wszystkich aut VAG i 0 jakichkolwiek problemów od lat. Kupuje w Aso skody za Ok 38zl/litr Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
B6 DIVISION
NK1 szły w parze z s-line wewn. Przy sport masz pewnie Q88
-
Nawigacja RNS-E zwykła czy ledowa, różnice - softy - info
Musi być przycisk MEDIA zamiast CD/TV
- B6 DIVISION
-
A4 B6 Avant by #RUDY# RS4,Jr21,H&R,2xS-line,Gtb2260vk 266KM 485NM 345/288
Ja mam czarny zacisk i czerwona sprężynę Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Spoty Katowice i okolice
- Wymiana na dłuższą skrzynie w 1.9TDI quattro - co z dyfrem?
Nie ma poprawy w tym co mnie najbardziej irytuje czyli - Na wolnych obrotach jest powiedzmy w porządku, delikatne drżenie wyczuwalne na gałce zmiany biegów. Wystarczy lekka przygazówka i czuje rezonans który niesie się po całym aucie, szczególnie wyczuwalne na fotelu i podłodze. Towarzyszy temu silne basowe buczenie, które zatyka uszy. Kierownica i gałka drży wtedy dość mocno. Dzieje się tak do mniej więcej do 2200obr, potem wszystko cichnie i ustaje. Oczywiście podczas jazdy jest to samo w tym zakresie obrotów 1200-2200obr Moje podejrzenia od początku wskazywały układ wydechowy bo jest jedna rzecz dość charakterystyczna - Kiedy odpalę auto na zimnym i pochodzi przez dosłownie 5minut na wolnych obrotach wtem zaczyna z pod spodu auta dobiegać taki dziwny dźwięk jakby nagle się coś załączało i towarzyszy temu dzwonienie wydechu. Kiedy przygazuje lekko dźwięk ten znika, ale po chwili znów to słyszę. Coś się niesie na ten wydech ale nie wiem co. Byłem u tłumikarzy i sprawdzali cały wydech, wg nich jest ok. Znali ten problem w passatach AVF gdzie środkowy tłumik powodował taki rezonans i zaproponowali mi wspawanie dodatkowej drugiej plecionki. Wydało mi się to niepoważne wtedy a teraz nie wiem, może to być jakieś lekarstwo na to. Po krótce co zostało zrobione : - nowy dwumas Sachs -półosie z Seata Exeo - moje miały juz wywalone przeguby wewn. - skrzynia oddana do przeglądu, rozebrana i sprawdzona bardzo dokładnie pod wzlędem luzów, zużycia łożysk itp. Wszystko z nią ok. Dodatkowo skasowane zostały wszystkie luzy na wybieraku i gałce. - oleje w skrzyni , napędach - wylecial katalizator i wpadł nowy down-pipe z kwasówki z nowym złączem elastycznym - wymiana podpory wału i wyważenie - pompki BA poskładane na nowych oringach i śrubach, gniazda pd sprawdzone i wyrównane papierkami. Auto pali na dotyk, nie telepie silnikiem, nie kopci. - wpadła pompa vacum Bosch z metalowym króćcem (stwierdziłem dużą poprawę jeśli chodzi o hamulce i BIPy teraz widze mam na lekkim +) Pomijając co wymieniłem wcześniej, jedyna rzecz która została fabryczna to turbina, którą słychać przy zejściu z obrotów - charakterystyczne chrobotanie. quattro mam z fabryki.- Wymiana na dłuższą skrzynie w 1.9TDI quattro - co z dyfrem?
Auto odebrane i d.pa za przeproszeniem,. Wymienione części za kilka tys i nadal buczy i drga jak pudło rezonansowe :/ Mam wrażenie że błądze po omacku i problem leży całkiem gdzie indziej, ale szczerze to nie mam już siły szukać gdzie leży problem, skoro kilkunaście warsztatów nie dało rady to ja tym bardziej.- Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Dostawcą płynów eksploatacyjnych dla grupy VAG jast wielu, np, płyny hydrauliczne do wspomagania robi dla nich na 100% Pentosin - info potwierdzone. Natomiast kto robi dla nich przekładniówki, tutaj są zdania podzielone, niemniej jednak dałem poniżej linka gdzie jest temat dobrze rozkminiony, ale z parametrów na 100% nie wynika czy dostawcą jest Pentosin czy Castrol , ale one są najbliższe parametrami do OEM oleju. https://bobistheoilguy.com/forums/ubbthreads.php/topics/3637104/1- Ori termostat nie trzyma temperatury
Zastanawiam się jeszcze czy krociec w którym montowany jest termostat ma jakikolwiek wpływ na jego działanie. Często czytam o ułamanych elementach, które potrafią zablokować termostat. Czy ktoś ma nr OE tego kroćca? Nie potrafię namierzyć tego w ETCE. Dzisiaj dla odmany dałem do pieca i na klimatronicu 27st w trybie AUTO czyli mały piekarnik. Całą trasę jechałem dość dynamicznie przez 20km i wskazówka nie dobiła nawet do 90st C...- Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
Ja tym razem do skrzyni GBC zalałem 2,5l Castrola Systrans 75W90 i jak na razie nie czuje różnicy między oryginalnym olejem a Castrolem. Biegi wchodza nawet na zimnym. Mimo wszystko 2 bieg wchodzi z lekkim oporem, ale to już raczej nie do wyeliminowania. Skrzynia 100% sprawna, po przeglądzie.Synchronizatory w porządku. Mam wymienione wszystkie elementy wybieraka i przy samej gałce zmiany biegów wszystkie tulejki i jabłko. Drążek sztywno siedzi teraz i nie ma żadnych luzów. Całość została wyregulowana wg serwisówki.- Ori termostat nie trzyma temperatury
Pompki używki 073BA dość świeże wsadzone wczoraj i wyregulowane na 180st. Nowe śruby kuliste i mocujące, zestawy naprawcze Bosch i gniazda potraktowane papierkami żeby nie było zadziorów. Wyregulowane wg manuala kamil-vag. Pali na dotyk i pracuje równo nawet na zimnym.Odczyt korekcji na 4tym garnku jest niepokojący, ale silnik teraz chodzi o niebo lepiej niż na poprzednich pompkach i żadnych bujawek i kopcenia nadmiernego nie stwierdziłem. Na razie tym sobie nie zaprzątam głowy bo zaleje jeszcze na bak środek do czyszczenia układów wtryskowych i odczyty mogą się poprawić. Ja mam również fabryczne Webasto w związku z tym nie mam fabrycznej grzałki, która seryjnie jest we wszystkich TDI montowana, ale on dogrzewa samą kabinę, a nie płyn. Chyba że się mylę.- Ori termostat nie trzyma temperatury
Ja dałem jeszcze raz szanse na wymiane termostatu w mojej B6 1.9TDI AVF - uwaga 5-ty termostat w przeciągu 2 lat, kto pobije ? Tym razem padło na produkt Vernet-a, a były kolejno 2x ori kupowane w ASO nie u mietka na allegro, 1x Wahler, 1x Behr. Wszystkie temp. otwarcia 87st C. Dodam, że czujnik temperatury (zielony 4stykowy) zmieniony na nowy oryginał z ASO. Przed montażem nowego włożyliśmy stary (Behr) i nowy do garnka i zanurzyliśmy sondę mierzącą temperaturę. Przy 80st Behr zaczął się już otwierać czyli walnięty, Vernet otworzył się przy dokładnie 87 st C czyli jest OK. Nowy termostat zamontowany, układ odpowietrzony, zalane wszystko nowym G12++ . Wcześniej sprawdzone na zimnym czy czujnik temperatury nie ma zbyt dużych odchyłek. Dzisiaj rano przy temp otoczenia -3st C zapiąłem VCDS, Przejechałem 20km przy ogrzewaniu 21st i 2 kreskach na klimatronicu. Na zegarach stoi 90st, ale wiadomo tym sie nie sugerujemy. Odczyt z grupy 001 napawa optymizmem. Zatrzymuje się w garażu podziemnym pod firmą, ogrzewanie cały czas bez zmian 21st i 2 kreski, miłe ciepełko z kratek. Stoje ok 3 minut i już widzę jak wskazówka leci w dół Odczyt z VCDS Dodam, że mam wszystkie fabryczne osłony pod silnik i na pokrywe zaworów. Jedyne czego mi brakuje to tej gąbki, która jest wokoło samej pokrywy, ale mało kto ją ma Wiele razy czytałem, że ten typ tak ma i przy temp jakie mamy na zewn. to normalne zjawisko. Tylko jakoś na przykładach aut znajomych z tym samym silnikiem efekt ten nie występuje Także ja się chyba poddaje, chyba że ktoś zna racjonalne powody dlaczego tak sie dzieje to chętnie poczytam mądrzejszych ode mnie.- Jaki olej do skrzyni biegów w Audi?
A co myślicie o parametrach Castrola Syntrans Transaxle 75W90 (dawniej TAF-X) ? http://auto-land.pl/karty_charakterystyk/castrol/tds/8. oleje przekladniowe/syntrans transaxle 75w-90.pdf- B6 DIVISION
Spryski są te same. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk- Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Ciulowo nagrana płyta albo laser do czyszczenia. Ewentualnie te 2 rzeczy na raz- Wymiana na dłuższą skrzynie w 1.9TDI quattro - co z dyfrem?
Auto się jeszcze składa. Dużo rzeczy wymienionych i mam nadzieje ze tym razem się uda pozbyć wibracji. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk - Wymiana na dłuższą skrzynie w 1.9TDI quattro - co z dyfrem?