Treść opublikowana przez RALF76
-
Wtryski - pomiary
wygląda OK - profilaktycznie możesz wlać coś do paliwa celem czyszczenia wtryskiwaczy i sprawdż za 2k przebiegu czy wartość na 1 coś się zmieniły, generalnie chcesz mieć 100% pewności to wtryski na stół do sprawdzenia ale jak nic się nie dzieje to jeżdzić
-
Zamiana kierownicy w A4 B9
co się stało że zmieniasz?
-
Zamiana kierownicy w A4 B9
w 2 letnim aucie zdarła się?
- Wtryski - pomiary
-
Wtryski - pomiary
pomiar robi się na ciepłym - zerknij ponownie ale wg mojej oceny powinno się poprawić
-
Wtryski - pomiary
jeździć obserwować , nic się nie dzieje gdyby były jakieś kłopoty to pewnie wtryski na stół aby mieć 100% pewność
-
Wtryski - pomiary
potwierdź korekty bo jak 1.7 to nic nie da a jak będą mniejsze to nie zaszkodzi dolać do paliwa co pół roku zawsze coś przeczyści i nasmaruje bo teraz paliwa suche
-
Wtryski - pomiary
powinny jeszcze wytrzymać, stosujesz jakieś środki do paliwa celem czyszczenia wtryskiwaczy? jakiś LM czy AR?
-
Wtryski - pomiary
sprawdź dobrze bo może nie ma co szukać kłopotów - jaki przebieg?
-
Dziwna zmiana biegów S-Tronic
prędzej czy później dwumasa padnie ale jak jedziesz dynamicznie to później zmienia biegi jak na S, z 1 na 2 wrzuca przy powolnym toczeniu więc dwumas nie dostaje ważne abyś nie cisnął do dechy jak masz obroty na 2 biegu około 1300 to wtedy szybko wykończysz dwumase, adaptacje po wymianie oleju można zrobić ale raczej nic nie da bo to jest kwestia softu (tuner) a nie przyuczenia skrzyni
-
Dziwna zmiana biegów S-Tronic
w trybie S tak samo? w trybie D jak dasz więcej gazu tez powinien dłużej na 1 pociągnąć, z tego co pamiętam w poprzedniej generacji s-tronica tak właśnie było na D (jeśli masz A5 8T), w nowszych już trochę ciągnie na 1 Wymiana oleju nic nie da, tylko tuner i zmiana punktów zmiany biegów
-
Wtryski - pomiary
wydaje mi się +/- 0.8 dla piezoelektryków (VCDS pokazuje normy), moim zdaniem masz idealnie - coś się dzieje z autem?
-
Świeca żarowa w A4 B9 do wymiany na gwarancji?
a jak z olejem? wymaga dolewek? jakiej mocy silnik? 204?
-
Uciekający płyn chłodniczy
z wyciekiem ryzyko jeździć... wymieniaj...
-
Czyszczenie układu klimatyzacji w Audi A4 B9
zrobiłeś może zdjęcie tego wężyka?
-
Czyszczenie układu klimatyzacji w Audi A4 B9
nie ma opcji dostać się przez filtr przeciwpyłkowy??
-
Uciekający płyn chłodniczy
w pierwszym kroku weryfikacja wycieku + ewentualna wymiana pompy
-
Uciekający płyn chłodniczy
prawdopodobnie pompa wody do wymiany skoro mokro blisko rozrządu, jaki przebieg?
-
Znaczne zużycie oleju w fabrycznie nowym Audi A4 B9 2.0 TDI
innej firmy turbo wsadzili niż do tej pory? z garretem się nie dogdali? ps. widzę w skodach,vw to samo na forach ludzie piszą
-
Znaczne zużycie oleju w fabrycznie nowym Audi A4 B9 2.0 TDI
nie ma to akcji naprawczych? przecież tych aut jest masa i jak tak biorą olej to po 100k przebiegu dpf i katalizator może już mocno być zanieczyszczony... tyle że większość już będzie poza ASO
-
Znaczne zużycie oleju w fabrycznie nowym Audi A4 B9 2.0 TDI
zmieniona turbina i uszczelniacze w stosunku do przedlifta np: DETA?
-
Znaczne zużycie oleju w fabrycznie nowym Audi A4 B9 2.0 TDI
już niedługo przestanie brać olej
-
Znaczne zużycie oleju w fabrycznie nowym Audi A4 B9 2.0 TDI
tylko 2022 czy od 2022 problem dotyczy?
-
Olej MOTUL- oryginał i podróbka
pojawił się "nowy" motul 0w30 xclean+ EFE zastępujący 0w30 specyfic 504/507 orientujecie się czy są jakieś różnice?
-
Znaczne zużycie oleju w fabrycznie nowym Audi A4 B9 2.0 TDI
reklamujesz dalej w ASO?