Treść opublikowana przez A4-Tomek
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Ja brałem u tego komplet caly. No obdzwoniłem parę sklepów i wygląda na to że Auto Hub na Przyszowicach ma najtaniej tu w Gliwicach ale mają też oddział w Zabrzu gdzie sprzęgło wyszło by mnie 600zł z Luka (Bylok - 680zł) Sprzęgło w Intercarsie do 1Z 1050zł (Sachs) :facepalm: skąd oni te ceny biorą
-
Szarpanie przy ruszaniu na gorącym silniku
a wiesz może co u Ciebie padło w sprzęgle? Docisk, tłumiki drgań czy łożysko oporowe?
-
Szarpanie przy ruszaniu na gorącym silniku
Sprzęgło puka nawet na postoju więc to nie zawiecha jak silnik jest zgaszony to cisza ale za to skrzypi tam coś tam się chyba konkretnie coś kończy co do układu paliwowego jestem pewien że nie podowuje szarpania bo miałem robione logi i jedyne co jest do poprawki to kąt wtrysku Najgorsze że poduchy po mału mają dość od szarpania
-
Prośba o analizę logów
ja się nie znam Danielom mi go diagnozował
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Panowie potrzebuje kupić sprzęgło. Zna ktoś sklep z częściami gdzie tanio bym kupił? U Byloka na giełdzie kompletne sprzęgło ponad 700zł (Luk, Sachs) szukałem po allegro i idzie kupić o 100zł taniej (stówa piechotą nie chodzi)
-
Prośba o analizę logów
popierniczyły mi się te dwa elementy :decayed: można by kiedyś to ogarnąć ale narazie co innego do zrobienia jest nieszczęsne sprzęgło
-
Pada przegub. Spidan czy Lobro?
też założyłem rouvilla ponad rok temu i na razie śmiga bez problemowo no ale drugi ma już lekki luz na kulach ( ciekawe kiedy zacznie strzelać )
-
Szarpanie przy ruszaniu na gorącym silniku
Jeszcze jedna rzecz stuka wam sprzęgło po puszczeniu pedału? Bo u mnie na włączonym silniku na postoju i w czasie jazdy jak puszczam sprzęgło to słychać taki metaliczny stuk (pojedynczy) tak jakby gdzieś metal o metal walił
-
Prośba o analizę logów
skrzynia manual :wink:w życiu bym nie kupił automata w B5 co do przepływki to wiem że coś nie tak jest z temperaturą w dolocie ale nie wiem czemu jest taka duża na postoju. Czyżby wymiana przepływki się zbliżała? Dodam że dziur w dolocie nie mam a jedynie nieszczelny IC bo jest ulany olejem z dolotu (ew. zapchany olejem wewnątrz jeszcze)
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
po logach parcha w raz z Danielom wygląda na to że parch zdrowy a padnięte sprzęgło (po fest rozgrzaniu przy ruszaniu przód tył szarpie jak poj***)
-
Pada przegub. Spidan czy Lobro?
Lobro szło na pierwszy montaż Ja jedynie słyszałem podzielone opinie o Rouville bo niby to firma "pakowacz" i różne rzeczy można znaleźć w pudełku
-
Prośba o analizę logów
Jak w temacie. Logi były wykonywane ze względu na szarpanie auta przy ruszaniu (podejrzenie padniętego docisku sprzęgła) Logi dla pewności że to nie układ paliwowy czy inne cuda Logi statyczne: Log (0 - 007) Log (1 - 003) Log (2 - 004) Log (3 - 013) Log (4 - 000) Log (5 - 001) logi Basic Setting: Log (0 - 011) Log (1 - 003) Log (2 - 000) Log (3 - 004) Logi dynamiczne: Log (0 - 003) Log (1 - 000,004) Log (2 - 010,011) w jednym z logów dynamicznych przesuneły się grupy ale ponoć nadal są do odczytu z góry dzięki za pomoc
-
Szarpanie przy ruszaniu na gorącym silniku
tak właśnie myślałem że to docisk jak pisali mi w innych wątkach bo jeden mechanik mi gadał że do nie sprzęgło a inny że to coś elektrycznego mechanicy kur** ---------- Post dopisany at 14:42 ---------- Poprzedni post napisany at 14:40 ---------- dobrze że 1Z ma jednomasa to kwestia kompletu sprzęgła + siemmering nowy na wał + łożysko igiełkowe przy okazji wymienić po jest tanie a po co kiedyś zaś to rozbierać
-
Szarpanie przy ruszaniu na gorącym silniku
Temat jeszcze nie dawno poruszany poszukajcie parę/parenaście wątków niżej to znajdziecie i w dziale układ napędowy pisałem bo sam mam problem taki sam u siebie od dawna już tylko że to się nasila. Z tego co pisali inni wygląda na padający docisk sprzęgła ale niech się wypowiedzą Ci co się bardziej znają ---------- Post dopisany at 14:03 ---------- Poprzedni post napisany at 14:02 ---------- dodam że należy się tego szybko pozbyć bo u mnie już poduchy silnika mają po mału dość od tego szarpania
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
- Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku
no wiem ale jak ma to być zrobione na porządnych częściach to taniej sie chyba nie da Możesz zaoszczedzić na tarczy sprzęgłowej bo możesz nabić sama okładzine za 70zł z firmy np. LUK. O ile masz sprawne spreżyny w tej tarczy i nie maja luzów... Ale docisk i łożysko nowe kup... najpierw muszę być na 100% pewien że to sprzęgło bo niby z innego wątku też na to wygląda ale to jest nie mały koszt tak czy inaczej więc nie chce wywalić kasy a nadal będzie szarpać- Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku
no wiem ale jak ma to być zrobione na porządnych częściach to taniej sie chyba nie da- Wymiana oleju w skrzyni EGR - potrzebna ?
Ja również słyszałem opinię że w skrzyniach audi oleju się nie wymienia więc ja swojej nie ruszam. Słyszałem o facecie co kupił skrzynię bo stara mu się skończyła, wymienił olej i wysrała się skrzynia (uszczelniacze i coś jeszcze). Kupił drugą wymienił olej i zaś to samo. Kupił trzecią i nie wymieniał oleju i jeździ.- Przy upałach brak mocy i co chwile notlauf
Poważnie? to ładnie mechanik ze skody zrobił ojca w ciula. Ja też myślałem że tam jest zmienna geometria bo mój 1Z tez ma turbinę bez zmiennej geometrii a przyspiesza gorzej jak Octavia z tą samą mocą (na dodatek AGR ma mniejsze turbo niż 1Z). Przepływkę odpinaliśmy i było to samo. oby to nie był N75 bo to małe gówno drogie strasznie- Przy upałach brak mocy i co chwile notlauf
hmmm mój ojciec ma też taki problem w silniku AGR (Octavia I FL) kiedyś oglądałem układ dolotowy i IC i nic nie znalazłem (auto nawet 100tys nie ma nalatane więc jak nowe) przewody podciśnienia też wydają się ok. Ja bym stawiał na zapieczone kierownice turbo tylko dlaczego temp. ma wpływ na doładowanie? jak jest chłodno to silnik idzie jak burza a jak jest upał do dojdzie do 130km/h i już nie jedzie jak się zwolni i chce przyspieszać. Turbo coś tam gwiżdże ale zero dynamiki. Zupełnie jakby się jechało SDI a nie TDI- Czarno-szary dym na wiekszych obrotach
ja wiem że od dawna leje mi trubina a IC miałem suchy ale nie będe sie uważał za eksperta po prostu piszę na swoim przykładzie, przy wymianie łącznika jakieś 2 lata temu miałej olej w dolocie na ściankach a IC był suchy a na dzień dzisiejszy jest ulany- Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku
napewno nie bo w zeszłym roku wymieniałem tam o-ring i jestem pewien że to nie tam poza tym dawno temu jak mi mechanik wymieniał rozrząd to mi wspominał o siemmeringu na wale że niby przepuszcza. Skoro i tak będe to rozbierać to nawet profilaktycznie można to wymienić żeby znowu tego nie rozbierać w razie czego ---------- Post dopisany at 08:55 ---------- Poprzedni post napisany at 08:52 ---------- Ja miałem takie szarpania przed wymiana tarczy sprzegłowej:) jak ja wymieniłem a zostawiłęm stary docisk i łożysko to na zimnym delikatnie mi szarpie.. czyli co wymienić tarcze + docisk i łożysko oporowe? Speckom dobrze Ci radzi... ja teraz żałuje że nie wymieniłem wszytskiego i prawdopodobnie wina jest łożyska co wysprzegła tarcze...;/ ale nie chce juz rozbierac skrzyni i go wymieniać wiec jezdze dalej az sie rozleci:) ehhhh czyli szukuje się nie mały wydatek za sprzęgło. Pytałem się już w swoim mieście o sprzęgło i w sklepie do którego zawsze jeżdzę to sprzęgło kompletne ponad 700zł (tarcza+docisk+łożysko) różnica w cenie pomiędzy Luk a Sachs jest niewielka u nich ale poszukam gdzieś indziej- Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku
no to wiadome przy okazji chce wymienić łożysko igiełkowe i siemmering na wale bo się sączy z niego i mam usmarkany silnik na łączeniu silnik-skrzynia- Czarno-szary dym na wiekszych obrotach
najprostszy i najszybszy sposób na sprawdzenie czemu kopci to sprawdzenie nieszczelności dolotu jeśli jest wszędzie sucho to trzeba szukać dalej. Ja będe szukał używanego w dobrym stanie bo nowy to nie małe pieniądze - SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE