Treść opublikowana przez A4-Tomek
-
Luz na kole
No wczoraj zrzuciłem zacisk i tarczę żeby dobrać się do piasty. Jest luz ok 1mm w pionie tak jakby wyrąbało się na jakiejś dziurze do tego zarzeło coś chrobotać (jakby metal zahaczał o metal). Więcej nie kupię łożyska SKF ponad 2 lata wytrzymało tylko a przejechałem przez ten czas ok 30tys km Prawda to że lepiej kupić lożysko FAG niż SKF? Czy może ktoś jakąś inną firmę poleca
- Olej w IC
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Tomaszstn poszukałem apropo tego błędu i wychodzi na to że mam problem z alternatorem 01117 - Generator Terminal DF Load Signal 27-10 Implausible Signal - Intermittent Sygnał obciążenia z zacisku alternatora DF, Sygnał ładowania generatora terminala DF z forum Passata: 01117 - sygnał obciążenia zacisku alternatora - niezrozumiały sygnał. - uszkodzony alternator - uszkodzony regulator napięcia (Tu bym obstawiał raczej regulator) ---------- Post dopisany at 10:52 ---------- Poprzedni post napisany at 10:50 ---------- Przypomnij mi na jakim kanale znalazłeś to że na czwartym cylindrze nie pokazywało parametru i dokładnie co to był za parametr to poszukam czegoś na temat
-
Błąd alternatora - powracający
01117 - Generator Terminal DF Load Signal 27-10 Implausible Signal - Intermittent Sygnał obciążenia z zacisku alternatora DF, Sygnał ładowania generatora terminala DF Dodam że czasami (bardzo rzadko) miga mi kontrolka akumulatora Jak się pozbyć problemu? W sumie to nie wiem o co biega alternator sobie popiskuje jak jest zimny silnik
-
Luz na kole
Dzisiaj usłyszałem że coś haczy w prawym kole. Domyślam się że to obciążnik na feldze o zacisk bo mam hample 288 a przy 15" felgach to idzie na styk. Do rzeczy a mianowicie zauważyłem łapiąc rękami za koło u góry i szarpiac od siebie i do siebie że jest luz na piaście sprawdzałem śruby koła i są OK, sprawdziłem śrubę piasty i też jest OK ale luz nadal jest jakieś 2 lata temu zmieniałem łożysko w tym kole na SKF. Jest to możliwe żeby zepsute łożysko miało luz nie bucząc? Bo w kole nic nie buczy. ---------- Post dopisany at 21:53 ---------- Poprzedni post napisany at 21:49 ---------- Dodam że przez zimę zostały wymienione wszystkie wahacze z prawej strony więc chyba zwrotnica nie ma luzu.
-
krztuszenie się silnika
hmmmm no byłem dziś u mechanika od Diesli i dziś do mnie z tekstem że to szarpanie czy zakrztuszenię się raz przy wysokich obrotach to sprawa elektryczna ale nie mechaniczna. Więc mam się niby do elektryka udać. Aha no ja chyba też nie dał bym rady bo nowy problem w parchu mi wyskoczył ale to nie ten dział
-
krztuszenie się silnika
Można również sprawdzić połączenia pinów w nastawniku. Ja również walczyłem z szarpaniem a problemem była rozpuszczająca (!) się cyna. Ja nie wiem jakie kwasy są w tych paliwach... Znajomemu kiepskie paliwo wyżarło dół pompy. a4-tomek, kiedy wpadasz na piwko do mnie? Bo tak będziesz jeździł i szukał aż od szarpania padną Ci poduchy. To jest problem pogłębiający się z czasem bo naprawde dawno temu zdarzało się to po bardzo długich dystansach a teraz się to zdarza po jeździe po mieście Gadałem z jednym mechanikiem od Diesli to On chciał sprawdzać rozrząd czy napewno jest dobrze ustawiony. Twierdził że to napewno nie jest nastawnik skoro auto przy jeździe ze stałą niską prędkością nie szarpie ani przy przyspieszaniu bo on jedynie szarpie kiedy się rusza do przodu do tyłu. Ja się nie znam ale to się dzieje jak się silnik nagrzeje bardzo mocno bo na zimnym jest całkowity spokój. Kolega z pracy podsunął pomysł że coś się z ciśnieniami dzieje po nagrzaniu całego silnika do właściwej temperatury. Ale boję się że to może być pompa albo zacinający się tłoczek pompy Trepek może bym dał radę w tą sobotę podjechać to coś byśmy powalczyli z tym Moim parchem
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
ja poważnie a ten sobie jaja robi na żółto pierdykne :decayed: akurat do zielonego pasuje
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
widzę koledzy ostro rezają b5-ki ---------- Post dopisany at 18:35 ---------- Poprzedni post napisany at 18:28 ---------- Zastanawiam się na jaki kolor pomalować PlasiDipem ramkę grilla oraz znaczek przedni i tylny Myślę nad nad kolorem Gun Metal albo Czarnym ale nie wiem czy może jakiś inny kolor by fajnie wyglądał przy moim szmaragdzie
-
krztuszenie się silnika
No nic chyba będe musiał to wypróbować bo płacić mechanikowi za samo szukanie problemu jakoś mi się nie uśmiecha
-
Jakiej firmy koncówki wtrysków??
Dobra nie róbmy OT jak się wreszcie dowiem co mojemu parchowi dolega to będe myślał dalej co robić
-
Jakiej firmy koncówki wtrysków??
aha chyba że tak bo trafiłem jedynie na stronę producenta gdzie było napisane o jakiejś płycie z katalogiem Tomek, nie sugeruj sie tym "pseudo specjalistą" z posta wyżej Twojego, poczytaj jego posty i watki w ktorych sie udziela i bedziesz wszystko wiedział Odezwij sie do muszka.d albo do Cowboya to Ci doradza i sprzedadza bo maja towar dostepny Spoko Daniel dzięki za info znamy się ze zlotów to Ci wierzę co do tamtych dwóch kolegów jeśli będe pewien co się schrzaniło to napiszę gdzie trzeba po części bo już mnie szlag trafia z tym moim parchem
-
[Gliwice, Katowice, Rybnik i okolice] Widziany, widziana
Pozdro dla SebaMC na Czechowicach sorka za titanie za Tobą ale wcześniej nie zauważyłeś mnie
-
PlastiDip czyli alternatywa dla malowania
Głębsze ubytki bym zaszpachlował przed malowaniem a zwłaszcza parchy tam gdzie wyszły bo koszt malowania normalnego mnie zabije co do mycia i użytkowania to mniej więcej wiem jak to wygląda
-
Jakiej firmy koncówki wtrysków??
aha chyba że tak bo trafiłem jedynie na stronę producenta gdzie było napisane o jakiejś płycie z katalogiem
-
PlastiDip czyli alternatywa dla malowania
zastanawiam się nad pomalowaniem auta PlastiDipem bo moje auto wygląda tragicznie maska cała w opryskach, zderzaki poobcierane bo ludzie parkować nie potrafią pare pęcherzy na błotnikach przednich w sumie całe auto do malowania jest jakby nie patrzeć prócz dachu wstępnie licząc taniej będzie pomalować Dipem niż lakierować u lakiernika i wywalić 3tyś jak nie więcej na malowanie napewno po malowaniu na nowo pierwsza rysa i gul wyrośnie więc chyba lepiej walnąć auto w macie i mieć spokój z rysami. Takie jest moje myślenie Tak w ogóle zna ktoś lakiernika na śląsku który podjął by się malowania Plasti Dipem? Vario wiem że Ty się tym zajmujesz ale nie chce mi się jeździć mega daleko i szukam kogoś w rejonie Gliwic
-
krztuszenie się silnika
No ale ile mixolu na ile ropy kiedyś trafiłem na preparat Motula ale pewnie też nic nie działa kurde wkurza mnie to szarpanie bo się to pogłębia w sensie po coraz krótszych dystansach mi wariuje robiąc jazdy testowe jechałem na 5 biegu 60km/h przy obrotach około 1tys. i zero szarpania przy jeździe ze stałą prędkością czy przyspieszania. No jedynie to napierniczanie całą budą przy ruszaniu z miejsca do przodu bądź na wstecznym
-
krztuszenie się silnika
Pojeździłem sobie na środku do czyszczenia wtryskiwaczy (STP) i jedyna różnica to ciut mniejsze spalanie bo jak szarpał tak szarpie jak się dlugo pojeździ wczoraj jeszcze wjeżdzając na drogę szybkiego ruchu to przyspieszając to w okolicach 4000 obr/min na 3 biegu mu się "czknęło" w sensie że silnik się zakrztusił raz szarpiac całą budą ale kolejny raz zdarzylo się to na następnym biegu i już słabiej a potem spokój nic nie kapuję chyba bez mechanika się nie obejdzie mam ochotę spalić tego parcha w ciul
-
Jakiej firmy koncówki wtrysków??
skubany
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Nie wiem bo ta listwa była przy lampie którą od Egona odkupiłem
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
No polifty założone zaraz lepiej wygląda ta padaka od tyłu nie chce ktoś przed liftów? za komplet może z 50zł dostane została mi się granatowa listwa pod prawą lampę
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Wyczaisz to przy montażu, banał, ale jak co to szukaj na forum bo jest to na bank opisane:wink: Ps. Jutro spot, wpadać łajzy, będę Znalazlem odpowiedni wątek ;D a ma ktoś sposób na wyciągnięcie pinow z kostki bez uszkodzeń?
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Pany które piny we wtyczce lamp tylnych trzeba zamienic miejscami zeby lampy poliftowe zaswiecily normalnie w przedlifcie? Kierunek ze wstecznym sie zamienia? Egon udalo mi sie wychaczyc na allegro lampę za tyle samo co zapłaciłem za tą od Ciebie
-
Jakiej firmy koncówki wtrysków??
aż poszukam z ciekawości ---------- Post dopisany at 00:06 ---------- Poprzedni post napisany at 00:03 ---------- 216 na alledrogo nie ma ale znalazłem same końcówki 230 za 210zł
-
Cieknie olej;o
zdarzają się wycieki nad chłodniczką oleju (padnięty o-ring) ale to zwykle ulany jest jedynie filtr olejowy i oblany jest silnik w rejonie filtra i auto plamy zostawia Najlepiej zrób fotki pooznaczaj co trzeba i wrzuć tu bo tak nie widząc tego naocznie to ciężko cos powiedzieć