Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Julo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Julo

  1. Zdecydowałem się założyć nowy wątek, w którym chciałbym wyjaśnić pewną rzecz. Muszę wymienić pompę wspomagania, więc wziąłem się za poszukiwania używki ZF. Ustaliłem, że numer mojej pompy to 8D0145156T (zgodnie z etką złącze skierowane do tyłu do góry, ciśnienie 110 bar). Kupiłem używkę o tym numerze ze Skody Superb z 2008 roku, przyszła pompa a tam na naklejce ciśnienie 120 bar. Sprawdziłem w etce i tam skoda ma wpisane (tak jak a4) cisnienie 110 bar. Ponieważ nie jestem w stanie sprawdzić jakie ciśnienie jest w mojej pompie to poszukałem na allegro i znalazłem jakieś pompy o tym numerze i ciśnieniu 110 i 120 bar. Teraz pytanie - czy to możliwe, że pompa firmy ZF, mimo tego samego oznaczenia części, posiada wersje z różnym ciśnieniem ? Czy może jest tak, że do pewnego roku produkowali pompy 110 bar, a później 120, albo na odwrót ? Gdyby okazało się, że mam w tej chwili pompę 110 bar, to czy bezpiecznie jest wymienić ją na 120, czy koniecznie musi to być 110 bar ?
  2. Podejrzewam, że to kolejna usterka audi - u mnie ta listwa wygląda dokładnie tak samo, a o korzystaniu z zamka klapy nie ma mowy, jest tak zaśniedziały
  3. A co tam się dzieje z tą blaszką, że ona pada i przestaje siłownik działać ?
  4. Też przed chwilą zaliczyłem coś takiego na parkingu pod tesco na kabatach, tyle że prawie cały prawy bok
  5. Panowie, czy ktoś kojarzy jakiś szrot w wawie, oprócz tego na strażackiej ? Potrzebuję jeden przewód do IC wymienić, a też mógłbym się za pompą wspomagania rozejrzeć
  6. Jeżeli jest sens jej zakładania (pomijając wygląd) jeśli nie ma się RNS-E, a tylko symphony II to może ja bym się skusił ?
  7. U mnie tak jak mówiłem do wymiany. Płyn powoli sobie ucieka bezpośrednio z pompy. Teraz pytanie - zgodnie z tym co Pikuś napisał u mnie powinna być pompa 8D0145156T. Ktoś może się orientuje, jaka jest różnica mięszy T, a TX i N ? Z tego co wiem jest jeszcze z końcówką Q i to jest chyba Kayaba,a jest zamiennikiem T. Ogólnie: czy mam szukać tylko takiej z końcówką T, czy mogę wsadzić też TXlub T ?
  8. To ja po raz kolejny odświeżam tego kotleta: Ostatnio już 2gi raz zablokował mi się bagażnik, a objawia się to w ten sposób, że nie słychać pracy mechanizmu, otwieranie z pilota nie działa, podobnie też nie reaguje na klamkę. Po zdjęciu tapicerki nie widać w samym zamku, aby coś spadło, przestawiło się itp... Zauważyłem, że klapa też przestaje reagować na klamkę i pilota jak ustawię ją w ten sposób, że biały plastikowy element (który ktoś tutaj wymieniał) jest w poziomie - czyli klapa nie do końca otwarta. Dodatkowo ten biały tłoczek jest jakby osmolony. Zastanawiam się , czy problem wynika właśnie ze wspomnianej już białej części, czy to raczej coś czysto związanego z elektroniką (bo z pilota też nie działa) ?
  9. Tu masz wszystko czego Ci trzeba - najlepszy wybór podzespołów w określonych cenach: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_sierpien_2010
  10. Rozumiem, że numer z włożeniem mocniejszej pompy 110 vs 130 bar nie przejdzie po wszystko rozp.... ?
  11. Przyłączam się do pytania, bo na 99% (jutro auto idzie do warsztatu) czeka mnie wymiana pompy - tracę wspomaganie przy parkowaniu.
  12. To ja mam jeszcze takie pytanie: jak mocno podgrzewane są lusterka ? Jak ostatnio włączyłem podgrzewanie tylnej szyby i po jakimś czasie przyłożyłem rękę do lusterka to nie było ono ani ciepłe, ani gorące - po prostu nie było zimne tak jak przednia szyba, ale różnica była minimalna. Co prawda nigdy nie macałem tylnej szyby z włączonym podgrzewaniem, ale czy temperatura wkładu podgrzewanego lusterka nie powinna być wyraźnie odczuwalna ? Dodam, że podgrzewane lusterka zgodnie z etką mam
  13. Smacznego
  14. No tak, wiem - sam często wyciągam go z całą obudową, żeby chociażby mieć więcej miejsca przy wymianie postojówki. Zastanawiam się z jakiej rangi sprawami osoby z forum wstawiają swoje a4 do warsztatów
  15. Zapytam z ciekawości - sami wymieniacie filtr czy specjalnie do tego celu wstawiacie fury do warsztatu ?
  16. Dokładnie A jeśli chodzi o moje pytanie o część ze str. 21 to już chyba kumam (dobrze jest coś odłożyć i zajrzeć do tego po pewnym czasie : )
  17. Pod wieczór wrócę z pracy to wrzucę ten plik z topicu o RNS, bo tamten link nie działa, ale jest do znalezienia w necie - mam go na dysku. Jeszcze odnośnie ręcznego - tam są takie 2 dzyndzle plastikowe, które wchodzą w wycięcia w osłonie od ręcznego - na nie też trzeba uważać, zwłaszcza przy wkładaniu i dopasowywaniu tunelu. Ja nie do końca ogarnąłem dlaczego nie chce wejść i przez to mocno porysowałem sobie osłonę od ręcznego dodatkowo urywając jeden z nich. Skoro już się taki temat pojawił to przy okazji zapytam się o następującą rzecz: Ta mała półeczka, która jest za popielniczką - w którym miejscu ją przyciąć ewentualnie czy jest odpowiednik tego do wersji 2DIN ? Bo na rysunku z pdf'a (którego wrzucę wieczorem) jest jakoś dziwnie to pokazane - wynika z niego, że trzeba przyciąć ten fragment, który jest od strony popielniczki, a ewidentnie przeszkadza ta część zakrzywiona do góry
  18. Ktoś je w tym wątku już tak nazwał, a w sumie jak na nie spojrzeć to mogą skojarzyć się z biedronką: http://allegro.pl/item1165530672_super_alufelgi_felgi_aluminiowe_audi_a4_a6_5x112.html
  19. Ktoś zakładał do zestawu 320/288 z b7 3.0 felgi ori 16'' "biedronki" z b6 ? Była tutaj mowa o ET 43, ja mam u siebie 7x16 ET 45 i zastanawiam się czy wszystko się tam zmieści ?
  20. Tam tych kabli jest przynajmniej kilka, możliwe że akurat ten jeden się przerwał
  21. Może wiązka w drzwiach kierowcy ?
  22. Julo odpowiedział(a) na Budzyn3 temat w Audi A4 B6/B7
    Proponowałbym Ci zdjąć cały boczek drzwi, aby zerknąć na kompletny odcinek kabli, który jest w gumowej osłonie. Mnie ta usterka dopadła jak byłem w chorwacji. Przestał działać lewy głośnik. Domyśliłem się, że chodzi o tę wiązkę, bo wystarczyło poruszać kablami i czasem zaskakiwał. W obawie przed innymi problemami przeciąłem gumową osłonę przy samych drzwiach i dopiero tam zobaczyłem, że kabel jest całkiem urwany, a 2 inne na skraju wytrzymałości. Zaizolowałem i tak przejeździłem całą podróż, a w weekend będzie lutowanie, zabezpieczanie no i wymiana gumowej osłony na nową
  23. Mam u siebie lusterko z jednym czujnikiem (4L6 Breakaway interior rear view mirror, automatically dimming), które wyglądem przypomina to: http://allegro.pl/item1168759441_audi_a4_b5_b6_b7_a6_lusterko_fotochrom_lcd.html
  24. Zastanawiam się czy jest sens, bo mam fabrycznie zamontowane lusterko fotochromowe, a chciałem dorzucić sobie tylko coming/leaving home. Mam włącznik świateł (bi-xenony) bez AUTO, skonfigurowany tak, że po przekręceniu kluczyka włączają mi się światła. Zatem czujnik zmierzchu mam, a więc potrzebowałbym tylko przełącznik CH, poprowadzić kable, kodowanie i tyle ? Czy na tym włączniku nie będzie to działać tak jak należy ?
  25. Pytam o te błędy w silniku, bo dwa razy zdarzyła mi się taka sytuacja, że samochód praktycznie przestawał reagować na pedał gazu (raz przy prędkości ~80, a drugi raz przy ~50), po ponownym odpaleniu było ok, a błędów żadnych nie było

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.