Treść opublikowana przez Julo
-
[ALL B6] Przewód klimatyzacji
Mam ogromną prośbę o wklejenie zdjęcia z ETKi (w miarę możliwości w dużej rozdzielczości) z numerem części (i rysunkiem) przewodu klimatyzacji - dostałem info że chodzi o przewód niskiego ciśnienia. Znajduje się pod prawą lampą, przy osuszaczu klimatyzacji.
-
[ALL B6] Wyciek z ... No właśnie, z czego ?
Shit, no nic, dzięki za pomoc. Auto już u mechanika, zobaczymy co się stało
-
[ALL B6] Wyciek z ... No właśnie, z czego ?
Tak mam, ale płyn do szyb jest niebieski aktualnie :] A może to coś z klimatyzacji Jak kapnęło na śnieg to prawie świeciło na zielono
-
[ALL B6] Wyciek z ... No właśnie, z czego ?
Sprawdziłem, płynu od wspomagania nie ubyło i jest inny odcień tej zieleni... Kierownica chodzi tak jak wcześniej - normalnie
-
[ALL B6] Wyciek z ... No właśnie, z czego ?
Panowie, co znajduje się pod prawą przednią lampą, coś co przypomina kształtem filtr oleju ? Wypłynął z okolic tego miejsca zielony, prawie świecący płyn, który zarzygał wszystko dookoła...
-
[ALL B5] Jaki kolor płynu do wspomagania?
No właśnie, dlaczego ? Zwłaszcza, że już chyba nie produkują ori zielonego, tylko zastąpili go czerownym...
-
W jakim banku konto osobiste ?
Ja mam konta już chyba od 5 lat w ING - aktualnie korzystam m. in. z konta Direct, poza opłatą za kartę (jesli w miesiącu nie zrobisz nią zakupów >= 100zł) i opłatą za wpłatę gotówki w placówce banku nie ma chyba żadnych opłat. Jedynym, ogromnym w niektórych przypadkach minusem jest to, że nie księgują III sesji elixir (czyt. księgują ją następnego dnia roboczego)
-
[B6 AVF] Brak mocy
Tu widać, że uwalone olejem jest połączenie egr-u z kolektorem, i to jest to co miałem na myśli U siebie, przy okazji czyszczenia wymieniłem uszczelkę i jest spokój
-
[B6 AVF] Brak mocy
Powinien być suchy, ale olej cieknący z EGR to, można powiedzieć, standardowa usterka. Z tego co widzę masz podobny wyciek jak u mnie był - wystarczyło wymienić o-ring który się tam znajduje (w ASO PL koszt ok 11zł). Na problemy z mocą cieknący EGR nie ma wpływu
-
[B6 AWX] Podczas skanowania Vag Miga kontrolka hamulca
U mnie jak robie auto scan to też mam piknięcie, kontrolka ręcznego i ikona na dużym wyświetlaczu, ale żadnego napisu nie mam (samochód na rynek PL). Jak łącze się bezpośrednio z ABS to chyba też tak samo mam, ale dokładnie nie pamiętam
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Mógłby ktoś przypomnieć jak wygląda sprawa z osłonami na tył ? Te od fwd pasują do quattro przy zacisku 288 ?
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
W wawie mocno sypie, także można już szaleć :] Dodatkowo w poniedziałek ma być jeszcze lepiej
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Ma ktoś może namiary na jakiś pewny komplet przód/tył (najchętniej b7 3.0)?
-
[B6 ASN] Awaria zamka w pokrywie bagażnika
Ja u siebie, najpierw wymieniłem blaszkę (było to jakieś 2-3 miesiące temu), ale nic to nie pomogło. Do zeszłego tygodnia jeździłem z zamkniętą klapą, aż w końcu wstawiłem auto do elektryka. Tak jak myślałem - była przerwana wiązka (ta po lewej stronie klapy, gdzie łączy się z resztą nadwozia). Koszt: 100zł
-
Wyrok nakazowy
Pamiętaj, że dopóki nie zeznajesz pod przysięgą (nie zostałeś pouczony o konsekwencjach itp..) to możesz w sądzie mówić wszystko. Nie wiem, czy wspominałeś coś policjantom o tym, że odbiłeś do osi jezdni (jeśli tak to niepotrzebnie), ale możesz przed sądem zeznać, że wcale tak nie było, byłeś poddenerwowany całym zdarzeniem i dlatego tak powiedziałeś, ale teraz kategorycznie zaprzeczasz, aby tak było w rzeczywistości. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że: 1. Do sądu nie idzie się po sprawiedliwość 2. Staraj się być spokojnym i opanowanym na rozprawie, nie przerywaj sędziemu, ani drugiej stronie. Jeśli się już tak zdarzy, że sędzia ukara cię za zachowanie na rozprawie (np. puszczą Ci nerwy i puścisz jakąś wiązanke, albo zaczniesz się wydzierać) to po rozprawie napisz pismo/wniosek z przeprosinami i sąd Ci taką karę (zazwyczaj pieniężną - np. 1000zł) anuluje. 3. Niech nie przeraża Cię wizja samego miejsca i rozprawy - w mojej opinii jest to taki mały teatrzyk gdzie każdy udaje kogoś kim nie jest lub, że coś się nie wydarzyło. Także mimo stawki o jaką się toczy cała sprawa, nie warto się niepotrzebnie denerwować. Powodzenia
-
Strefa Śmiechu
Nie wiem czy było ... "Like cooking burgers on a meal, you need four circles on that grill"
-
[B6 ALT] Płyn do wspomagania.Jaki?
A ja mam takie pytanie odnośnie płynu: Ostatnio zmieniałem pompę wspomagania na używkę od skody superb z 2008r. Czy nie powinienem zalać układu nowym płynem ori (czerwony) ? Bo pompa jest w miarę nowa (wtedy już chyba zielonego nie zalewali), natomiast cała reszta to chyba oryginał z 2002 roku ? Czy zielony nie zaszkodzi nowszej pompie, a z kolei czy czerwony nie zaszkodzi całej reszcie układu ?
-
Pracy szukam
Dla osób z Trójmiasta i okolic: GE money bank/bank bph ma co chwilę nowe oferty pracy w Gdańsku, przeróżne stanowiska. Tak wyszło, że dopiero co zwolnili 1500 osób w Krakowie i Warszawie, a co chwilę dostaję maila, że szukają kogoś do Gdańska
-
[ALL B6] Sedan - Składanie tylnej kanapy
Dzięki za wskazówki, przy odrobienie wolnego czasu spróbuje się poszarpać z tymi siedzeniami, bo tymczasowo odpuściłem temat
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
Nie wiem czy było tutaj albo w strefie śmiechu, ale wrzucam. Genialnie zrobione, oczywiście pomijając przedmiot sprawy: Najpierw oglądamy to: Następnie to:
-
[ALL B6] jak najprościej zrobić światełka w miejsce odbłyśników w drzwiach ?
Poszukaj w dziale "Warsztat - zrób to sam"
-
Nowe przepisy ruchu na drogach wewnetrznych
Dokładnie. Ciekawe jak szybko wprowadzą taki znak i poustawiają go w planowanych miejscach. Moim zdaniem to dobrze, że będą mogli karać za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych, czy blokowanie drogi pożarowej, jednak z drugiej strony obawiam się, a właściwie jestem pewien, że niestety w wielu przypadkach będzie to kolejne narzędzie to zasilania lokalnych budżetów...
-
[ALL B7] Uszkodzone drzwi podczas próby kradzieży
U mnie było tylko malowanie zderzaka, ale wyglądało to tak, że wstawiłem auto, wypełniłem dokumenty (m. in. zgodę że jak nie uzyskają kasy od ubezpieczyciela to pokryję koszty naprawy sam) i odebrałem samochód z pomalowanym zderzakiem. Samochód oddałem do warsztatu po oględzinach rzeczoznawcy, który wycenił naprawę na 260 zł (czy jakoś tyle). Najpierw dostałem list z PZU, że zapłacili AUTO-Vivie te 260 zł, a jakieś 10-14 dni później że jeszcze im ok. 800 wypłacili. W sumie dawało to kwotę jaka widniała na "fakturze", którą widziałem przy odbieraniu samochodu. Przy oddawaniu gość powiedział, że jeżeli dokładka będzie do wymiany to wtedy dają znać do ubezpieczyciela, on zatwierdza wymianę i wymieniają. A jak nie to i tak wymieniają i się odwołują od decyzji. W każdym bądź razie w praktyce to jest tak, że chyba nie ma szansy żeby nie uznali wyceny ASO. Jak kiedyś naprawiałem mitsubishi po stłuczce z OC sprawcy to okazało się, że gość zajmujący się naprawami blacharskimi w tym ASO ma uprawnienia rzeczoznawcy Allianz i w praktyce chyba sam sobie zatwierdzał wycenę.
-
[ALL B6] Audi b6 a4 2003r avant pompa wspomagania
U mnie jest albo 8D0145156T, albo 8D0145156TX - niestety nie jestem w stanie sprawdzić dokładnie numeru, ale z tego co widać to przyłącze mam skierowane do tyłu, do góry: http://img441.imageshack.us/img441/1046/imag0360m.jpg Może ktoś wie czym się różnią te modele ? EDIT: Ok, już wiem - TX jest z "programu regeneracyjnego" serwisu Skody. [br]Dopisany: 23 Sierpień 2010, 21:59_________________________________________________Czy to możliwe, że pompy wspomagania o tym samym numerze części i tego samego producenta mają różne ciśnienie ? Na allegro można spotkać 8D0145156T 110 i 120 bar firmy ZF - o co chodzi ? Jak patrzę w etkę to tam jest 110 bar[br]Dopisany: 28 Sierpień 2010, 20:37_________________________________________________Ok, pompa wymieniona na ZF 120 bar. Wydaje się być wszystko ok, tylko chciłem zapytać o jeszcze jedną rzecz. Jeśli dobrze pamiętam to w nowszych audi płyn do wspomagania jest czerwony, a ja włożyłem do siebie pompę z 2008r ze skody superb i zastanawiam się, czy zielony febi (cała reszta układu została taka jak była) nie będzie w jakiś sposób szkodził pompie ?
-
[ALL] G12 - płyn do chłodnic
Ostatnio jak kupowałem to był tylko ++ i z tego co pamiętam to jest on mieszalny z pozostałymi, ale tu jeszcze proponowałbym się upewnić