Treść opublikowana przez malinek21
-
[B5 AFN] Problem z intercoolerem
Nie ja tak jezdziłaem miesiąc.Po prostu spiepszało Ci powietrze i było za duzo paliwa i przez to to kopcenie.
-
[B5 AFN] Nierównomierne przyspieszanie
właśnie wezyki wygladaja na całe mam drugie N75 moze podmienić?
-
[B5 AFN] Nierównomierne przyspieszanie
Witam Mam problem z moją furką 1.9 tdi AFN.Po podpieciu kompa tradycyjnie błąd 575.Opisze wam objawy i moje obserwacje.Auto nieprzyspiesza równomiernie,czuć przy około 3 tys obr/,im przytrzymanie niekiedy łapie notlaufa.Wiem że to zabrudzone turbo bo jak przegonie autko i rozruszam sztange to jedzie fajnie ale nie zawsze i tu mam problem.Rozruszałem sztangę reką i pózniej zakładałem i zciągałem weżyk całość trwała około 5 min i tak.efekt jest taki że po założeniu wezyka sztanga szybciej sie podnosai ale nie zawsze.Pomimo tego ze sztanga jest bardzo dobrze rozruszana bo chyba tak góra dól to ze 100 razy robiłem.Przyłożyłem palca do weżyka i raz jest mocne podciśnienie a raz słabsze i tu własnie lezy druga przyczyna mułowatego przyspieszania co teraz z tym począć??coś jest nie tak z tym podcisnieniem.
-
[B5 AJM] Dziwne zachowanie silnika w zakresie 1800-2000 obr/min
wyczyść turbo.I wywal kata
-
[B5 AJM] Dziwne zachowanie silnika w zakresie 1800-2000 obr/min
Zapieczone łopatki w turbinie to najbardziej prawdopodobny przypadek.Dla pewności podepni vaga i zrób logi.
-
[ALL B5] Problem z strata mocy
Ja raczej obstawiałbym łopatki.
-
[B5 AJM] Jazda z uszkodzoną turbosprężarką
zależy w jakim stopniu.Jak nawala dymem ze nic nie widać to raczej nie pojedzie :>
-
[ALL B5] Głowica
raczek jak radzi DZIKI sprawdz kompresję.Nie ma co odrazu głowice obwiniać
-
[B5 AFN] Gasnący silnik
sprawdz jakie zsilanie podaje na elektrozawór odcinający dopływ paliwa.moze stacyjka lub przewody szlka trafił
-
[B5 AFN] Zmienna geometria jak jeździcie?
Mam sytuacje o której pisze DUCH nie mam rewelki w przyspieszaniu mam laga czyli ciżeko podcisnieniu sprawnie ruszać sztangą
-
[B5 AFN] Zmienna geometria jak jeździcie?
Zimny Chirurgu jesteś kolejnym dowodem na to że kat to zło hehe :>
-
[ALL B5] Pompa wody
Zmieniasz pasek wielorowkowy.A pompe nie wymieniałeś przy rozrządzie??Dlaczego ją chcesz zmienić?
-
[B5 AFN] Zmienna geometria jak jeździcie?
Ja całkiem podobnie jak lukasz jeżdze i tez rzeczywiście jak dłuższy czas sie muli to moze przyciąć a tak to spokój.Jak Ci sie przycina mozesz reką sztange rozruszać.
-
[B5 AVG] Problem z kątem wtrysku.
No ale to tak od razy się stało czy wcześniej też cieżko palił czy kopcił??
-
[B5 ACK] Jak sprawdzić turbinę
daj 3 biej rozpędz go do 1800 obr min i gaz do dechy jeśli turbo ma wmiare czysta zmienną geometrię vnt to bedzie równo przyspieszać nie bedzie takich chwil zawachania.
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury cieczy chłodzącej POMOCY
w sumie racja
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury cieczy chłodzącej POMOCY
Za 300 zł to mam nowy licznik z Fisem z auto złomu.
-
[B6 AVF] Intercooler i jeszcze jedna sprawa.
Zaczne od tego oleju.W układzie dolotowym ma być film olejowy czyli taki osadzik oleju to jest prawidłowe czemu to poczytaj.No chyba że sie leje ciurkiem no to albo turbo albo odma padła.Intercooler od passata b5 powinien pasować na 99% bedzie to samo.Co do wolnego miejsca niewiem czy tam nie ma być klaksonu.
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury cieczy chłodzącej POMOCY
To jest wina czujnika widocznie żle Ci pokazuje temperaturę na zimnym.Bo sterownik pobiera informacje z czujnika temperatury płynu chłodzącego jaka jest temperatura silnika.Jak silnik jest zimny to jest ustalana dawka paliwa większa żeby lepiej zapalił i tu raczej jest problem tak że sprawdz czujnik na zimnym silniku jaka jest wartość.
-
[B6 AWX] Zawór egr
Nie opary wychądzą z pokrywy zaworowej a ta chmurka oleju idzie do dolotu.
-
[B6 AVB] Cieknące turbo
No to lej i szalej
-
[B6 AVB] Cieknące turbo
Zciąg tego węża i zobacz ile jest tam oleju jeśli jest tkz film olejowy czyli taki osad olejowy to tak ma byc a jak sie leje ciurkiem to niebardzo i szukaj winy w turbie albo odmie.
-
[B6 AWX] Zawór egr
kolego egr to układ który wprowadza spaliny do kolektora dolotowego a jak wiesz spaliny nie są czyste.
-
[B5 AHU] Ciężko odpala po wymianie rozrządu
No to o czym rozmawiamy wiadomo że kąt wtrysku trzeba ustawić.
-
[B6 AVF] Wolne obroty
Nie wiem jak jest u Ciebie.Ja mam AFN z 97r i czujnik temperatury stojąc przodem do silnika jest po prawej stronie silnika po stronie wtrysków.Znajduje sie on w węzu płynu chłodzacego jest to czujnik koloru niebieskiego.Sprawdzić go mozesz na dwa sposoby albo omomierzem sprawdzasz oporność przy podanej temperaturze albo podpinasz vaga 7 grupa to temp czujnika temp płynu i sprawdzasz czy nie ma gwałtownych skoków temp to tyle:)