Treść opublikowana przez malinek21
-
[B5 AFN] Czyszczenie dolotu
Witam Wyczyściłem kolektor dolotowy ale nie zamonowałem nowych śrub ani nowej uszczelki.Co wy na to może się cos stać??
-
[B7 BLB] Koszt wymiany turbiny w ASO?
Współczuje
-
[B5 AFN] Porady w sprawie turbiny - sprawa delikatna.
1. 1,,,2mm to jeszcze nie jest tragedi jeszcze chiwle pojezdzisz,oczywiście jak zacznie kopcić to wiadomo co i jak. 2.Jeśli masz w okolicach auto złomy jeśli znajdziesz turbine i bedzie w miare w stanie i cena dobra no to oczywiście jak najbardziej brać. 3. A w jakich okolicach to ja Ci poweim że jestem z małopolski to u mnie w Mielcu się bawią w takie sprawy. A u Ciebie gdzie to niech inni mówią
-
[B5 1Z] Obroty silnika
Sprawdz najpierw płączenie elektryczne czujnika,jak to nie pomoże to go wymień.Na 99% to czujnik cieczy chłodzącej o czym na pewno w vagu znjdziesz informacje(bład). Zapewne albo czujnik podaje błedne sygnały do ECU i dlatego tak Ci świruje masz objawy jak w mróz masz wyższą predkość biegu jałowego.Albo nie podaje sygnału i ECU pracuje w trybie awaryjnym i ma jedną i tą samoą wartość aby sie dało dojechać np. do serwisu.Jak ogarniesz to napisz co jak>
-
[B7 BKD] Hałas, klekotanie, kopcenie.
Pierwsze co zrób to .
-
[B5 AFN] Nowiutka Turbina- a moc nie wróciła.
Notlaufa czuli muła może silnik złapać m.in zabrudzone kierownice spalin w turbinie tak zwana zmienna geometria VNT.Popatrz na budowe turba VNT to zobaczysz o co chdzi.Mozesz miec dziurawy dolot,przy czym bedziesz widział kopcenie na czarno u Ciebie tego nie ma więc to raczej odpada.Mogą być zagięte przetarte weżyki podciśnieniowe albo zdjete.Może byc uszkodzony elektrozawór N75 sterujący ciśnieniem doładowania często sie to zdarza ten czujnik jest przed turbiną przy przednim zderzaku.Może sie EGR recyrkulator spalin zacinać i vedzie spaliny cały czas do dolotu dawał i też bedzie muł.Aby dowiedzieć siue co boli twoje autko to .Powodzenia
-
[B5 AFN] Nowiutka Turbina- a moc nie wróciła.
bierz to auto z aso to nie turbina a oni wymienią Ci turbo jeszcze pół silnika i oczywiście nie mało sobie policzą.
-
[B5 AFN] Kopci na czarno !
No to chyba jasne ze nie dzis bedziesz to wymieniał przetrwać przetrwa ale pasowało by to przeczyścić bo sadzy tam bedzie niemiłosiernie.
-
[B5 AFN] Nowiutka Turbina- a moc nie wróciła.
Kolego marcelinho dlaczego gdy Ci autko wpadało w tryb awaryjny ty wymieniasz turbo??A co z logami,pewnie siadł Ci N75 albo wezyki out a ty turbawke wymieniasz??
-
[B5 AFN] Kopci na czarno !
Dokładnie wstyd i do tego auto straciło ileś % swej mocy bo spalanie jest do du...aha i syfisz EGR dolot i VNT w turbie,aha i kata
-
[B5 AFN] Zrobił się mułowaty.Gdzie ta moc??
No to gratuluje wytrwałosci w poszukiwaniech.Szerokosci i niech gwizda dalej
-
[B5 AHH] Wyciek na wężu turbo
samochód nie kopci na szaro??
-
[B5 AFN] Twardo chodzący silnik 1.9 TDI
:good:To się przejedź z zaślepionym EGR to zmienisz zdanie
-
[B5 AFN] Po regeneracji turbiny, trzęsie silnikiem na biegu jałowym
Spok spoko tylko napisz mi kto chciał rozrząd wymieniac.
-
[B5 AFN] Po regeneracji turbiny, trzęsie silnikiem na biegu jałowym
Hehe pewnie rozrząd
-
[B5 AVG] Dziwne wibracje całego samochodu na wolnych obrotach
Zgadza się że klima zwiększa obciązenie ale również minimalnie podnosi obroty biegu jałowego.
-
[B5 AFN] TURBO-PROBLEM
Dokładnie albo chore gardło.Bierzesz hoolsa tzn.wywalasz kata i czujesz świeże powietrze.
-
[B5 AFF] Jakie są objawy przeskoczenia paska rozrządu
Chyba troszkę muszisz jeszcze poczytać,pogadać z mechanikami.Jeśli teraz gość sie kompletnie nie zna na samochodach i przeczyta twoja odpowiedz to poprostu żle skończy.Gdy zapalasz silnik rozrusznikiem to silnik jest rozkręcany poprzez wieniec zebaty który jest na kole zamachowym w AFN i wielu innych dwumasowym i to jest urządzenie do kręcenia silnikem, a nie gumowy pasek zębaty.Siła która występuje na pasku podczas puszczenia sprzegła jest ogromna i zaden w tym problem zeby pasek przeskoczył.Ta metoda jest jak najbardziej NIEPOPRAWNA sorki że krzycze ale sytuacja wymaga tego.
-
[B5 AFN] TURBO-PROBLEM
Doładnie nie wiem w jaki sposób wywalenie kata psuje turbo nie potrafię sobie tego wyobrazić.Turbo sie lubi kręcić a zapchany kat mu na to nie pozwala niestety :>
-
[B7 BPW] Usterka turbiny
Czujnik ciśnienia jest w kolektorze dolotowym.mierzy cisnienie powietrza doładowanego.
-
[B7 BPW] Usterka turbiny
Nie koniecznie tryb awaryjny wpada jak sie zatna kierownice w turbir moze byc to równiez dziurawy dolot jest wiele przypadków kiedy samochód wpada w tryb awaryjny.
-
[B5 AFN] TURBO-PROBLEM
Dokładnie to po co składał jak było mocne skorodowane.Mogł wyczyścić dokładni i nic nie byłoby skorodowane.
-
[B5 AFN] Po czym poznać że jest źle rozrząd ustawiony
Dobrze to ujołeś "mój kolega bawi się w mechanika"
-
[B5 AFN] Stukające popychacze
Poszukaj troche a na pewno znajdziesz odpowiedz szukaj w warsztat zrób to sam nma pewno jest i to nie jeden wątek.
-
[B5 AFN] Stukające popychacze
Gucia ma racje możesz przesadzić i trzeba bedzie popychacze wymienic razem z wałkiem rozrządu.