Treść opublikowana przez malinek21
-
[B5 AJM] WYCIEK OLEJU? FOTO
To jest zawór EGR recurkulator spalin.Akurat czesto wystepuje taka sytuacja jak u Ciebie.Masz dwa rozwiązania kupić nowy zawór lub zaślepić blaszka i nic Ci się nie bedzie lało.
-
[ALL] Jak to jest z tym chłodzeniem turbiny po jeździe ??
Kolega lukaszlsw napisał to co trzeba w twoim przypadku 5-10 sekund to w sam raz.
-
[B5 AFN] Turbina-czy to jej koniec??
Chyba coś ci się pomyliło muszisz poczytać z Podstaw konstrukcji maszyn taki dział jak metaloznawstwo. przykład silnik w simsonie jak przegrzejesz to tłok sie rozszerza i trze o ścianki cylindra noi sie zaciera,w tym przypadku puchnie wałeczek.Niechce się z nikim kłucic ale takie jest moje zdanie.
-
[ALL B7] Czy w B7 1.9 tdi występowała skrzynia 6 biegowa?
pierwsze skrzynie 6 biegowe montowali w b6 w b7 i b8 na pewno są takie skrzynie.5 biegowa jest Ok tylko nie na autostrady np. jak na diesla to 6 jest w sam raz
-
[B5 AFN] Turbina-czy to jej koniec??
na zimnym sprawdz ma być mały luz. na ciepłym tez bedzie ale na pewno trochę mniejszy.
-
[B5 AVG] Utrata mocy podczas jazdy...Proszę o pomoc.
moze byc to czujnik doładowania moze byc to przepływka moze to byc zabrudzone kierownice w turbie moze to być nieszczelny dolot.Masz dwie opcje albo wymieniasz to co Ci napisałem albo podepniesz vaga zrobisz pozadne logi w wymienisz to co potrzebne zrób co uwazasz za stosowne.
-
[B5 AFN] czy ktoś używał takich środków
Jeśli zauważyłeś nadmierne kopcenie na czarno to masz nieszczelny dolot i bedzie wpadał w tryb awaryjny albo tubo do czyszczenia.
-
[B5 AFN] Turbina-czy to jej koniec??
Spoko nic nie zachodz spij spokojnie :)Witaj w klubie moja tez nic nie kopci i to mnie cieszy
-
[B5 AFN] Turbina-czy to jej koniec??
Kolego musisz mieć minimalny luz czyli taki jak ty masz no może troszke mniejszy ale to jest norma.Jak nie masz wogóle luzu to jest zmartwienie ze masz zapieczone łożyska na wałeczku turbiny.No jeśli luz sie powiekszy wtedy mozesz zauwazyć dymienie na szaro z rurki wydechowej wtedy jest sie nad czym martwic bo wtedy jak koledzy wyżej piszą możesz się zdziwić jak ci sie wkreci na max obroty ty go bedziesz chciał zgasić a on ci pokaze środkowy palec.
-
[B5 AFN] Pytanie do posiadaczy AFN
oczywiście ze tak znam gości co są uzależnieni od tego dzwieku
-
[B5 AVG] [AFN] Chwilowe spalanie przy 100km/h na 5 biegu
te 3,5 3,7 to troche za mało jak masz kolo 5 jest OK.Oczywiście nie zapominaj o rozmiarze oraz o ciśnieniu w oponach bardzo wazny czynnik.
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
Jedna bardzo niepotrzebna rzecz w tym całym opisie po co wykrecać te dwa małe wachacze górne z kolumny jesli mozna ja całą wyciągnąc i tak trzeba odkręcić amortyzator wystarczy wyjąc dwie gałki z tego łacznika co jest płaczony jedna długą śrubą.Wyjąc całą kolumne na zewnątrz auta odkręcic na sopkojnie i zamontować nowe wahacze na zewnątrz auta o wiele bardziej wygodne rozwiązanie
-
[B5 AFB] Po wymianie uszczelki pokrywy zaworów samochód nie chce zapalić
Po pierwsze sprawdz voltomiwrzem czy masz napiecie 12V w przewodach idących do zaworu odcinającego dopływ paliwa jest on z tyłu pompy
-
[B5 AFN] Niedogrzewający silnik
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=70.0
-
[B5 AFN] Niedogrzewający silnik
Czy mógłbyś mo podpowiedzieć jak w vagu sprawdzić prace tego czujnika??
-
[B5 AFN] Niedogrzewający silnik
Wielki dzięki panowie za rady oraz cierpliwość.Termostat wymienie w weekend wraz z wywaleniem kata czyszczeniem turbo kolektora dolotowego zaślepieniem egr i wymiana kompletu wahaczy.TO bedzie cięzka sobota hehe:)
-
[B5 AFN] Niedogrzewający silnik
czyli ile ma być na climatronicu przy temperaturze normalnej pracy silnika 80?
-
[B5 AFN] Niedogrzewający silnik
na liczniku lekko ponizej 90 na climatronicu 80.Aha i zima ogromnie wzrosło spalanie chyba to termostat
-
[B5 AFN] Niedogrzewający silnik
Witam Przejechałem około 14 km w temperaturze +13stopni i silnik dogrzał sie tylko do 80stopni na climatroniku.Czy nie za mała jest to temperatura płynu jak na taki dystans?
-
[B5 AFB] Rozbita misa olejowa
Jak spawanie jest nieopłacalne a jeśli mam instruktora który za flaszke mi pospawał miske dziura na dwa palce to co się tutaj ma nieopłacać?
-
[B7 BKD] Dym przy dodaniu gazu
Powiedz czy odczułeś spadek mocy.
-
[B5 AFN] Mały problem
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=70.0
-
[B5 AFN] Mały problem
aha wielkie dzieki kolego.
-
[B5 AFN] Mały problem
Witam Mój problem polega na tym że zgodnie z instrukcjami chciałem sprawdzić kanał 49 w climatronicu autko dogrzane powinno byc jakies 70 stopni C.A w tym kanale pokazuje jakieś 8o(usemka jest normalna a zero obok takie male)pisze ponieważ chciałęm w taki sposób sprawdzić termostat bo mi sie autko niedogrzewa.Dużo pali i to bardzo dużo przy ekonomicznej jezdzie wychodzi około 10L ON.Obawiam się ze stało sie coś z czujnikiem płynu chłodzącego.Proszę o pomoc.Termostat tez bedzie do wymiany.
-
[B5 AFB] Rozbita misa olejowa
Były te dzwieki przed rozbiciem misy??Jak nie to widocznie tak konkretnie wyrąbałeś że sie coś z pompą stało