Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

malinek21

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez malinek21

  1. malinek21 odpowiedział(a) na snajper75 temat w 1.9TDI
    Tak to prawda takie są procedury jak najbardziej omijać tą stację diagnostyczną byłem juz chyba 10 autami na przeglądach i nigdy nie sprawdzał toksyczności spalin przynajmniej w Tarnowie tak jest to tyle odemnie.
  2. Na zdjeciu to N75 elektrozawór sterujący turbo a 2.Tak to jest akumulator.
  3. No to dlaczego go nie sprawdzisz??VAG i jazda kurde dawno nie bawiłem sie VAGIEM i niepamiętam która to grupa.
  4. vagiem bez problemu sprawdzisz działanie potencjometru. Przy wciśnieciu ma być 100% a wartość 255 a w wył 0 %
  5. Ostatnio miałem podobny przypadek.Tylko u mnie pękniety był trójnik przykręcany do głowicy w którym się znajduje czujnik temperatury ten niebieski.
  6. Zdjąc turbo a jak już zciągniesz to wyczyścić tylko dokładnie bo cała operacja pójdzie na marne.
  7. No to po prosty zdejmi wężyk podciśnienia i zobacz czy jest różnica.
  8. kiedy Ci pisze EGR on jak zdejmiesz weżyk podciśnieniowy powinno być na nim podciśnienie jak dasz palca powinno zassać jeśli nie padł Ci zawór N18 sterujący EGR i tu raczej bedzie lezał problem.A jeśli masz podciśnienie na nim to sprawdz pracę mechaniczną EGR czy nie jest zawalony sadzą i albo sie nie zamyka i wtedy bedzie brakowało mocy silniczkowi.albo sie nie otwiera.Ale raczej sie nie otwiera bo ten grzybek w środku powinien sie ruszać(otwierać).
  9. Zdejmi wężyk podciśnieniowy od EGR i zobacz czy bedzie różnica ale wątpie zeby EGR aż tak był w stanie porąbać pracę silnika.
  10. wadliwe może być sterowanie turbinązawór N75.Mogą byc zapieczone kierownice w turbosprezarce.mogą być uszkodzone wezyki podciśnienia.
  11. według mnie zadna róznica ale nie jestem pewien.
  12. Aha szkoda bo to na prawde tylko brzmi groźnie.Waiadomo trzeba się orobić aha ale czyszczenie to kwestia 200-300zł jakby co więcej niepowinni krzyknąć.
  13. Turbo wyczyścić powinieneś sam jeśli interesuje Cie mechanika i sam robisz przy własnym autku.Sam zrobisz to lepiej czyli dokładniej
  14. ma i nie ma a najlepiej zrobić logi bedzie widać czy turbo nieprzeładowywuje.Ten cypelek to sztanga która ma swobodnie chodzić równomiernie.Jesli ją przycina to jest turbo zabrudzone trzeba wyjąc i czyścić
  15. To jest zależne po pierwsze niechce być złosliwy ale turbo kręci sie i to nawet szybko już na wolnych obrotach.Przejdzmy do tematu. Ile masz przejechane na tej turbince? To że odczuwasz moc turba dopiero przy 2500obr/min może być spowodowane zabrudzonym VNT.Najlepiej zrób logi. Aha to nie koniecznie winne jest tylko turbo żeby było wiadome przepływka, EGR tez ma wiele do przyspieszania tak jak pisałem
  16. spoko sprawdzałem twoją czujność
  17. Aha i chyba nie musze Ci mówić że pomimo tego że uwarzasz że masz 3 świece walnięte to powinieneś wymienić 6
  18. czemu zachodu dużo?? upewni się że to swiece żarowe wiele może być przyczyn trybu awaryjnego.
  19. OK widziałem wątek gdzie kolega odkręcał obudowę filtra ty jak sobie z tym poradziłeś też to rozbierałeś?? ale do tych 12 chyba dostep jest zrąbany trzeba się bedzie pomeczyć.
  20. Naet samoa grupa 011 stykła by bo na 99% masz dziure w dolocie ale sprawdz inne grupy przy okazji.
  21. Na serio widać efekt?? Aha jakim kluczem odkręca sie te 3 torxy jaka wielkościa bo pamiętam ze niemam takiego małego klucza.[br]Dopisany: 07 Maj 2011, 17:38_________________________________________________Aha w jaki sposób najlepiej wyciągnąć turbo? dołem czy górą jakie klucze są najbardziej odpowiednie które uszczelki wymienic przy wymianie nowe śruby założyć??
  22. N75 to jedno z opcji ale nie jedyne.Na początek albo podmień z N18 albo go sprawdz gdzie na forum jest wątek jak go sprawdzić.Sprawdz również akumulator podciśnienia ta bańke czy nie jest nieszczelna.[br]Dopisany: 07 Maj 2011, 15:30_________________________________________________Podpinam się do tematu tylko że ja mam podciśnienie w węzyku wszystko niby działa.Ale jak zciągne węzyk i go założe z powrotem to sztanga podnosi sie równomiernie ale jakieś 3mm przed samą górą staje i za jakieś 2 sekundy dobija do samej góry.To chyba zasyfione turbo jest??Własnie jak auto sie przegoni porządnie to jest poprawa w przyspieszaniu a jak sie jezdzi spokojnie to tak przy 3 tys obr/min czyć lekkie przytrzymanie.
  23. no wyczyść tylko czytałem ze najlepiej preparat do czysczenia kominków gość miał jak nówke nalał i trzymał tak 20 min.
  24. Ale raczej można tak jezdzić?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.