Treść opublikowana przez Xsystoff
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Ja tez bede na 18.00 na Wałach na 100%
-
[B5 ADP] Audi A4-poprawiania fabryki ciąg dalszy [lusterko fotochromatyczne]
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=184702.0 - dopiero dzisiaj zebralem sie zeby pokazac publicznie i opisac
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Ktos chetny na spocie na vagowanie, bo nie wiem czy laptopa targac ze soba... ?
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Ja bede :gwizdanie:
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Mozna by sie poganiac naszymi zabawkami W kazdym razie na nastepnym 06 lutego spocie bede audiczka juz z pierwszym modem czyli wymienionymi lampami na polift Dzisiaj rezalem
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
O rok za pozno Ale daj szczegoly, moj kolega mysli o furaczu ale musi byc klimka.
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Nie mam pojecia, raczej bez rewelacji, bo przy 105km/h zapinam juz czworke, ale w okolicach 10s powinien sie wyrabiac. Gtechem mierzylem tylko swoje Audi.
-
[B5 ADP] Audi A4-poprawiania fabryki ciąg dalszy [lusterko fotochromatyczne]
Dokladnie mam takie same plany na rezanie jak Ty robisz, do tego mam praktycznie takie samo A4 na takich samych felgach Jestes moja inspiracja Duzo miales rezania z kierownica? Bo jest zdecydowanie najbrzydszy element przedlifta
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Mitsu Colta C50 (`91), wyprutego z tylu do blachy, bez wygluszen, podsufitki, plastikow itp, do tego dwa lekkie kubly, szelki, zrobiony wydech, zawias z tylu i sobie smigam tym po loklanych kjs/rallysprint itp Niska masa + krotka skrzynia jeszcze poskracana malymi kolkami, brak odcinki i mozna sie zdziwic na swiatlach ze to tylko 75 hp W kazdym razie niechcacy z pasazerem juz jedno A4 dyzla upolowalem
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Ja mam 75hp, ale chyba za szybkie, bo 800kg na ultra krotkiej skrzyni i jezdzi szybciej niz AFN
-
[B5 AFN] 4x4 :)
Mysle, ze setup AFN + q sluzy glownie temu, zeby w zime nie myslec czy sie zakopie czy sie nie zakopie, oraz temu, ze jak jest mokro to ruszasz ze skrzyzowania bez palenia jednego kola jak w osce. Z tego co pamietam, to czas 0-100 slabe q maja slabszy niz oski ale raczej nie tutaj w tym chodzi Tez bym chcial miec ADR`a q, nie wszedziej nowa zimowka markowa daje rade, juz raz sie zakopalem. Nie mowiac o meczarni przy RWD w zime To podobnie jak u mnie, tylko ja mam C51A jako rajdowke + ADR jako codzienne autko.
-
[B5 AFN] 4x4 :)
Tez zestaw Colt & A4 czy przesiadka na A4 ? Oj tam sie czepiacie AFN + q, jak jest mokro nie mowiac o sniegu to zmasakruje duzo mocniejsza oske jak chce
-
[B5 ADP] Problem z silnikiem, dławienie i strzelanie.
Zrobiles adaptacje przeputniscy po czyszczeniu??? Tylko nie mow, ze nie :gwizdanie:
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
Octa poszla do ludzi? Eee to moge juz spokojnie stawac obok niepozornych kombiaczy :D:D
-
[B5 ADP] Problem z silnikiem, dławienie i strzelanie.
W B5 nie masz diagnostyki ukladu zaplonowego, wiec VAG nic nie da jezeli to cewka, kable, swiece.
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
Dawno nie pisalem tutaj :gwizdanie: Skonczylem Colta robic i biore sie za Afdi Pierwsza paczuszka doszla, wylatuje seryjny przedliftowy grill, a w jego miejsce wchodzi ten z RS4
-
[B5 AFN] 4x4 :)
nie :gwizdanie: Jak nie jak tak, jak sie potnie podloge i wyspawa tunel? ;D Wszstko jest kwestia kasy Fajnie, ze q, szkoda ze halasujacy kopciuch
-
[B5 ADP] Długo się nagrzewa
Podejrzewam, ze to raczej nie sprawnosc termodynamiczna silnika ale pojemnosc ukladu chlodzenia ma tutaj istotna role, moze maly obieg w Audi jest dosyc duzy? Tez mam nowy termostat (z kwietnia). Druga sprawa, ze japonczyki ktore mialem mialy ssanie 1500-1600rpm i na tym ssaniu chodzily dosyc dlugo, a Audi po minucie z 1200 ma juz 900. No nie wiem, jakos szczegolnie duzo to Audi nie pali jak na wiecznie zimny silnik
-
[B5 ADP] Długo się nagrzewa
Nieprawda. Termostat moze tylko minimalnie popuszczac ciecz na duzy obieg co powoduje ze auto bedzie trzymalo 90*C ale nagrzewanie sie silnika bedzie wyraznie dluzsze. Ogolnie benzynowce w A4 (przynajmniej r4) nagrzewaja sie jakos dlugawo, moje poprzednie japonczyki malolitrazowe lapaly temp po 2-3km nawet przy -10*C, natomiast w Audi trzeba 6-7km po miescie.
-
[B5 ADR] 1.8 benzyna+ gaz duże spalanie
Swoja droga kultura techniczna u wiekszosci ludzi mnie przeraza... W zime jest zimno wiec silnik sie studzi w czasie jazdy... masakra, juz wiem skad sie biora kartony przed chlodnica
-
[B5 ADR] Spalanie na poziomie 13L/100km
U mnie w domu wszystkie poprzednie benzynowce z przedzialu pojemnosciowego 1.8-2.0 palily w miescie w zime 11l-12l. Kurde, 9l to mi palilo 1.3 w budzie 770kg, a nie 1400kg Audi. Nie oczekuje cudow.
-
[B5 ALZ] Spalanie w kilku silnikach benzynowych
Ja robie odcinki po 6km, w wiekszosci tez silnik zimny, dodatkowo mieszkam w o wiele wiekszym miescie wiec i korki wieksze, a spalanie mam na poziomie 12l/100km w mrozy z zabawami na sniegu. 16l to zdecydowanie za duzo jak dla mnie, chyba, ze wyglada to tak ze nie masz po drodze swiatel i jedziesz te 4km w 5 minut, ale to polecalbym rower Lambda do sprawdzenia, przeplywomierz, i ogolnie sprawdzic czy nie ma bledow w sterowniku. Jezeli mialbym okreslic spalanie 1.8 20v 125hp w A4 B5 to wygladaloby ono tak na podstawie obserwacji roznych aut w tym mojego: 7l - typowa polska trasa jednopasmowa z odcinkami dwupasowek w tempie przepisowym, kapeluszowato, ew. chillout jak ktos woli to okreslenie 7.5l - j.w tylko ze zwiekszamy tempo do 110-120 na jedno i 130-140 na dwupasmowkach, czesto cos wyprzedzamy 8l - trasa pelnym ogniem ale w granicach rozsadku, czesto 160, po drodze sprawdzenie vmaxa, wyprzedzanie na trojce i do 6k rpm 9l - rozne mieszanki mniejszych miast i roznych tras 9.5l - mniejsze miasta, bez korkow, jedne swiatla, silnik przewaznie cieply, ew. duze miasta w nocy 10l - srednie miasta, ew. duze ale bez korkow poza szczytem, spokojnie jezdzone 11-12l wiekszosc duzych miast, w mrozy czy latem z klima, normalna jazda >12l warszawa w szczycie, albo ciezka zima w innych miastach, krotkie odcinki, butowanie po mniejszych miastach
-
[B5 ACK] Kable zapłonowe -przebicie
Jak jest cieply to pod maska nie ma wilgoci i ma mniejsze przebicie lub nie ma wcale. Standard.
-
[ALL B5] Silnik nie lapie 90*C, wiatrak włącza się zaraz po rozruchu
Sprawdz temperature na klimatronicu ile jest stopni na czujniku w nagrzewnicy (zeby nie bylo za latwo poszukaj sam jak to zrobic i ktory kanal na panelu). Jak tez na drugim czujniku bedzie 70 pare stopni to znaczy ze umarl termostat. Zreszta nie wiem co ludzie sie tak czepiaja tych czujnikow, to zwykly termistor jest, usterki zdarzaja sie sporadycznie, bo co sie ma tam popsuc? Obwod co najwyzej przerwac. Natomiast termostaty padaja jak muchy, jest obecnie bardzo zimno, wiec wszystkie termostaty ktore do tej pory byly uszkodzone ale popuszczaly niewiele na duzy obieg i auto zagrzewalo sie tylko ze dluzej nagle przy ujemnych temperaturach okazuje sie, ze to niewielkie popuszczanie uniemozliwa zagrzanie sie silnika. Zamiast kombinowac z wisco, wymien termostat za kilka dych.
-
[B5 ADR] Kontrolka ciśnienia oleju na niskich niskich obrotach
Albo silnik dead ale to w wersji bardzo pesymistycznej