Treść opublikowana przez SotoM
-
[BPW] docieranie silnika 2,0 TDI 140 KM
Silniki w fabryce sa docierane na hamowni stacjonarnej na sucho i potem w warunkach eksploatacji zeczywistej.potam motor jest wkladany do auta
-
[BPW] docieranie silnika 2,0 TDI 140 KM
Powiedz mechaników który robił ci silnik ze robiłeś docieranie na ostro wysmieje cię i w buty wsadź sobie jaką kolejek gwarancję. Nie bądź czub i jezdzij normalnie jak człowiek.staraj się jeździć stylem emeryta i uwierz nic się nie stanie.zrób tak zbiornik paliwa lub 1000km potem zmień olej i filtr i potem zacznij się bawić.
-
cofajace sie paliwo...2.0 tdi BPW 8v
tsss... no oczywiscie ,stary myk z rękawicą w 1.9TDI a BPW 2.0 to rozwiercony 1.9. ale niestety aby sie przekonac czy to wina vacum trzeba włozyc na testy 2gą...
-
cofajace sie paliwo...2.0 tdi BPW 8v
jak dla mnie - kleka ci vacumpompa-paliwa. do tego przybywanie oleju w ilosci takjak piszesz -1,2L wiecej oleju -to juz sporo rozrzadzona oliwa - niebezpieczne dla silnika-panewek.
-
[BLB] wyczuwalne lekkie drgania na biegu jałowym
jedź na kompa i do ogarnietego człowieka który ci spr.synchronizacje rozrzadu a przede wszystkim ustawienie wałka wydechowego wzgldem ssacego na blokade. to zazwyczaj jest główna przyczyna takich dolegliwości....
-
[BNA] No i stało się brak kompresji na 3 garze :(
różnią sie moca.. BNA to 136KM rok produkcji i montażu w A4 - 8/2004 - 10/2005 (szybko z niego zrezygnowali) a jego zamiennik to BRF-136KM lata 11/2005 - 6/2008 BRE to 140KM rok produkcji i montażu w A4 - 10/2005 - 6/2008 instalacja bedzie pasowała napewno (niemozliwe zeby robili cos co ma inne podłączenie) podzespoły bedą te same.jedynie kolektor ssący - z kalapami lub bez (nie wiem które maja ktore nie, ja np u siebie je powyrywałem w cholere), koło zamachowe podejdzie ci napewno... ogólnie - ja bym brał. TYLKO... ciekawe jak długo leży i czy jest sprawny (cisnienia sprężania i czy nie był rozbierany.)
-
[BNA] No i stało się brak kompresji na 3 garze :(
ja uszcz.pod czape kładłem rainza reszta erling i aso. zrób na poczatek strate cisnienia ja wyzej pisałem... sprezone powietrze w cylinder i słuchaj gdzie ucieka...ale na 100%masz tłok pekniety. jak zdejmiesz czape to spr gładź cylindryczną.. zapodaj foty i bedziemy mózdzyc w którym kierunku iśc...
-
[BNA] No i stało się brak kompresji na 3 garze :(
tez tak myslałem jak straciłem kompresje na 4tym kotle... cena uzywki silnika za 7500pln zmobilizował mnie do weryfikacji... i całe szczęście... np z tego co widze na intercarsie to głowica AMC jest ta sama dla silnika BRD i BNA
-
[BNA] No i stało się brak kompresji na 3 garze :(
ale to prosta sprawa. krzywki wałków do góry (zawory pozamykane) wykręcić świece i wprowadzić sprężone powietrze do komory i nasłuchiwać gdzie ucieka - kolektor ssący czy wydechowy jeśli powietrze uchodzi z dołu z komory korbowej - pęknięty tłok - teraz dlaczego...- wtrysk lejący czy brak klapki wirowej w kolektorze ssącym (jeśli twój silnik jest w to wyposażony). jeśli pęknięty tłok to 1200pln w ASO (kompletny z pierścieniami i sworzniem tłokowym)(znajomy wział na swoja firme i mi oddał 19%vat'u) - stwierdziłem ze jak robie dla siebie to robie jak mama kazała. ogólnie zamknąłem się z ta naprawą w 2500zł (800zł mnie kosztowało zrobienie glowicy- planowanie,wymiana wszystkich prowadnic,uszczelniaczy i panewek wałków rozrządu) szokda ze na 3 garze jesli sie okaze ze faktycznie np tłok pekniety to bedziesz musiał zdemontowac cały modół z wałkami aby dojść do korby. jak chcesz mogę ci podesłac momenty dokrecania...
-
[BPW] Czujnik położenia wałka rozrządu G40
http://forum.newbeetle.pl/viewtopic.php?t=6685
-
Odciencie mocy powyzej 120 km/h i wylanczajacy sie esp
Podłącz kompa spr.błędy. Kontrolka esp się samoczynnie może zapalić gdy np któryś wtrysk straci napięcie- w tym przypadku kwestia podniesienia pokrywy zaworów i popodginanie pinow od PD. Ale to moje gdybanie.podłącz kompa i zoba jakie ma błędy bo jakieś musi mieć na pewno
-
uszczelniacz wałka rozrządu
Erling EL129780 - 35zł lub Victor Reinz 81-34367-00 - 40zł ceny detal jego rozmiar 32x47x10 osobiscie innych nie zakładałbym -BRE to silnik 16V wiec sa 2 wałki rozrzadu wiec 2 szt ci potrzebne.
-
bpw a bgw sprzęgło
Pomierz wał 1 i 2gi ale raczej na pewno będzie pasowało w 100%
- bpw a bgw sprzęgło
-
U kogo dobry chiptuning w szczecinie?
Jeśli coś dochodzi to czuć jak cholera pod d*pą... tak jak większość ludzi czuje przyrost energii po wyrzucenia katalizatora ?
-
Rodzaje paneli klimatronic w A4 B6 i B7
Nie wiem czy na forum to było i czy wielu właścicieli o tym wie - gadżet klimatronica polegający na regulacji temperatury stroną kierowcy jednakowo przestawiajaco temp.po str pasażera. Dla mnie bomba brakowało mi tego. Myk robi się nastepujaco: Włącz zapłon Ustaw temp.rozniace się od siebie np L-19* a P-20* Następnie po stronie kierowcy naciskamy jednocześnie przycisk AUTO i +(plus) przytrzymujemy kilka sekund wtedy widzimy że temp.na obu wyświetlacza nam jednakowo się zwiększa. Jest jednak minus tej funkcji -gdy osoba z boku nam ruszy po str.prawej temp.to automat regulacji temp.sie resetuje. Za każdym razem wtedy trzeba procedurę powtórzyć.
-
nie można uruchomić silnika, rozrusznik nie działa.
Wymiana rozrządu nic tu nie poskutkuje... Silnik pracuje równo lecz coś w nim jest uszkodzone ze taki dziwny mam gang silnika. Ja bym ustawił porządnie najpierw rozrząd, zapalił bym i jeśli tłoczenie nie zniknie to trzeba odsłuchać silnik skąd ten hałas dochodzi
-
nie można uruchomić silnika, rozrusznik nie działa.
Już poprawiłem swoją myśl. Wałek wydechowy jest przestawiony. Trzeba go ustawić względem do walka ssącego.bo nawet w gr 015 masz.spalanie 2L na b.j gdzie powinien niedaleko 1L (0,5-0,8L).... Co do chłodniczki,trzeba ją zdemontować i pospawać ja u siebie tagiem topiłem.
-
nie można uruchomić silnika, rozrusznik nie działa.
Wtrysk na 1cyl podciaga 4ty ale do ponownego sprawdzenia po ustawieniu synchronizacji walka wydechowego po za dopuszczenia tolerancja.+/- 7,6* u ciebie jest ponad 8* Niby silnikiem nie idzie obrucic a silnik widzę że chodził jak robiłeś diagnozę....
-
2.0 TDi 16V gorzej odpala po pierwszym rozruchu
Stało się to nagle czy po jakiejś naprawie? Co do ładowania - jakie jest? Chwyta 14v Możesz podać odczyt z vaga z gr.004
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Może przy dużej prędkości w trakcie przekazywania napędu sprzęgło się usilizguje,następnie ma dużą temp.okładziny nagrzane wiec w trakcie ruszania tak się ślizga ze ciężko mu ruszyć.innej opcji nie widzę. Kiedyś jak robiłem małysza b6 to podobny efekt był przy Uszkodzonych PD auto nie miało siły ruszyć tyłka z miejsca. Ale pd były uszkodzone Mechanicznie przez szczote druciana
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
stawiam na ''PSJ'' poprzedniego właścicela i to ze to automat Dpf wypali się nieważne czy miasto czy trasa nie ważne jaki stylu jazdy,jak będzie potrzeba to nawet na postoju będzie wypalał... Jeśli się nie wypala tzn ze jest jakaś przyczyna,jaką...vcds i sprawdzanie czujników.
-
Nie odpala octavia 99 1.9 tdi 90km
Przekaźnik świec ma dość życia. Po zdemontiwaniu osłony nad nogami kierowcy powinieneś ujrzeć szafkę z przekaznikami. Nr 109.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Na początek sprawdź droznosc przewodów od dpf do czujnika różnicy ciśnień.
-
wyciek oleju
To nie możliwe aby nieszczelności kolektora ssącego zalewała do około silnik. Zamieściłes foto prawej str.silnika-turbo rozrusznik... Kol.ssący jest z lewej.moim zdaniem to spod pokrywy się tak lyje olełum... Jak będziesz w sz-nie to się odezwij