Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
A4 b6 avf odpala i gaśnie
trzeba podłączyć auto pod komputer, odczytać błędy ze sterowników i dopiero wtedy zacząć działać. Obecnie możesz wymienić pół auta, a efektów nie będzie żadnych
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
kodowanie MK oraz ogólnie kodowanie w B6/B7 to nie jest kodowanie promu kosmicznego - kodowaniem raczej nic nie zepsujesz, przed zmianą kodowania zapisz sobie gdzieś tylko stare kodowanie, aby móc do niego ewentualnie wrócić i później działaj wg podpowiedzi VCDS. A co do cen za kodowanie to nie wiem do kogo jeździsz, ale lepiej znajdź sobie kogoś od nas z klubu (zaglądnij do działu "Zloty i spoty") - na pewno chłopaki zakodują Ci wszystko co chcesz za przysłowiowego browara
-
Przebicia na radio
ten brązowy przewód przyłączony do radia i wiszący luźno to nie jest czasem uziemienie które powinno być przykręcony gdzieś do masy??
-
Bagażnik dachowy na rower sedan
jak długo trzymasz te relingi na dachu?? W skodzie fabii miałem też takie relingi (oryginał skoda) i nie chciało mi się ich ściągać przez rok (przejeździły lato i zimę) i przy ich ściąganiu zdjąłem je łącznie z lakierem bezbarwnym ;( - od razu dodam, że skodę miałem od nowości i miała na sobie oryginalny lakier, więc ewentualne problemy wynikające z powtórnego malowania dachu odpadają
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
a takie prozaiczne rzeczy jak kable w przelotkach między drzwiami a budą sprawdzałeś?? Jakoś tak sobie przypominam, że przy dokładaniu el. szyb z tyłu i robiąc to na raty tzn. w jeden dzień lewa strona w drugi prawa, szyby zaczęły dopiero działać jak założyłem komplet. Po dołożeniu elektryki tylko w jednych drzwiach pozostałe szyby nie działały, po założeniu elektryki w drugich drzwiach wszystko ożyło.
-
Jaki moduł bluetooth ?
@pila24a jak ta zmieniarka ma się do fabrycznego zestawu bluetooth?? Tzn. muzyka gra przez "twoją" zmieniarkę, a rozmowy telefoniczne idą przez org. moduł - telefon łączy się z dwoma urządzeniami na raz??
-
Projekt Super EXEO :)
jak byś się brał za czujniki z przodu to by wypadało iść za ciosem i kupić od razu zderzak pod pdc+spryski i montować od razu ksenon. Z tym, że mnie w a4 b6 kosztowało to jakieś 1000zł, a w exeo pewnie wyjdzie drożej, bo oprócz lamp trzeba jeszcze zrobić samopoziomowanie.
-
Projekt Super EXEO :)
ad 1. ad. 2. Co do kamery cofania to musisz zmienić radio na RNS-E - obsługujące kamerę cofania - wszystko znajdziesz na forum ładnie opisane Ad 3. "nice-to-have" - szukaj licznika z kolorowym fisem - potem tylko kodowanie, adaptacje, programowanie immo i będzie ok. Licząc na szybko: czujniki przód: zmiana zderzaka, malowanie, czujniki wiązka i jakiś pierdoły - lekko 1500zł kamera cofania: jakaś kamera, RNS-E(najlepiej led) - koło 2500zł bluetooth - jak dobrze poszukasz to koło 350zł za wszystkie niezbędne graty. Po przeglądnięciu zdjęć widzę, że nie masz czujników z tyłu, a czujniki z przodu nie działają bez czujników z tyłu, więc dolicz jeszcze zderzak tył pod czujniki + same czujniki + malowanie
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
jakikolwiek błąd, choćby jednego czujnika powoduje blokadę działania całego systemu
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
jak by się okazało, że po sprawdzeniu bloków jednak musisz wymienić MK to oprócz kodowaniu musisz zrobić przyuczenie kluczy do nowego MK (robisz to po to żeby działał pilot)
-
Kierownica ucieka
co to znaczy??? jak przy hamowania auto zjeżdża w lewo tzn. że coś z hamulcami jest nie tak - z prawej strony masz mniejszą siłę hamowania niż z lewej
-
Ciągle gorące powietrze
przyczyną może być uszkodzony któryś silniczek od klap, ale możesz też spróbować przeprowadzić "adaptacje silniczków" - może pomoże.
-
Gdzie w audi a4 b6 moduł zamka centralnego?
w B6 nie ma takiego modułu - za centralny i piloty odpowiada moduł komfortu. jakim kablem się łączysz?? Jak miałem kabel od viakena w wersji 3.12 to też nie mogłem się połączyć z modułem komfortu - wyskakiwał błąd "Too many error to connect"
-
Audi a4 b6 1.8t problem chyba alarmem
to Cię najprawdopodobniej naprowadzi gdzie szukać przyczyny problemów
-
Audi a4 b6 1.8t problem chyba alarmem
żeby "popatrzyć w sterowniki" musisz podłączyć auto pod komputer i odczytać błędy ze sterowników - nie musisz wiedzieć gdzie one są
-
Lampka wewnętrzna i fotochrom fabrycznie - gorąca prośba
Jakich diod ci brakuje?? Mówisz o oświetleniu ambient?? Te diody nic nie mają do fotochromu.
-
Brak kontrolki check engine na zegarach
Oprócz mas sprawdź jeszcze mocowania grubych czerwonych kabli pod nogami kierowcy - są to stałe "+" sprawdź czy masz na nich napięcie gdy nie ma reakcji silnika na przekręcenie kluczyka. PS. Uzupełnij jeszcze swój profil
-
Brak kontrolki check engine na zegarach
nie ma zasilania, tzn. że jak auto zgaśnie to masz "zero" prądu?? Po przekręceniu stacyjki w pozycji "zapłon" nie świecą żadne kontrolki na liczniku, nie działa oświetlenie wnętrza itp???
-
Brak kontrolki check engine na zegarach
pierwsze co to trzeba podłączyć auto pod komputer i odczytać błędy.
-
Przestało działać otwieranie z pilota i przestał działać poprawnie centralny zamek.
Jakie błędy pokazuje vcds??
-
Czujnik poziomowania xenon a4 b7
będzie git!
-
Witam mam problem z centralka gdy zamykam kluczykiem (przyciskiem)to drzwi od kierowcy sie niezamykaja wina zamka ???
Temat z drzwiami i niedziałającym zamkiem bądź elektrycznymi szybami pojawia się średnio raz na tydzień - sprawdź w pierwszej kolejności kable w przelotce miedzi drzwiami a budą, czy się czasem nie przerwały - 99% tego typu problemów powoduje przerwana wiązka kabli
-
Brak akcji silnik a rozrusznik dziła
@Galaxyo po twoim opisie jedyne co można stwierdzić to to, że Ci się auto zepsuło Napisz co próbowałeś już robić, podłącz auto pod komputer i podaj tutaj błędy które wyskoczą.
-
Montaż czujnika sprzęgła audi a4b6 2003
kolego poczytaj ten temat, gdzieś pewnie piszą o montażu czujnika:
-
Problem z drzwiani
Tu masz opis jednego z błędów: 01562 - Ross-Tech Wiki WIKI.ROSS-TECH.COM Pozostałe błędy są takie same tylko dotyczą innych drzwi. Sprawdź jeszcze kable w przelotkach pozostałych drzwi, a jak tam wszystko ok, to zrób jeszcze test jaki proponuje wiki.rosstech : "See Measuring Blocks OR perform Output Test" Dodaj jeszcze od siebie, że u mnie występował podobny błąd w jednych drzwiach i powodem były złamane kable - po ich "sklejeniu" nie minął tydzień jak błędy pojawiły się w kolejnych drzwiach (winne też były złamane kable) - złośliwość rzeczy martwych ?