Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
Trepkowo hybrydowo - następca Audi A2 :)
o jakiej mazdzie ewentualnie myślicie?? W pracy jeżdżę czasem CX-3 - całkiem przyjemne auto, póki co auto ma 4 lata i przebieg 76kkm i żadnych awarii na koncie
-
Ceny paliwa marzec 2026
Dziś w Krakowie tankowałem pb95 na BP po 6.86zł
-
Ceny paliwa marzec 2026
w Krakowie na tym samym Lotosie o którym pisałem parę postów wyżej dziś dizel po 6.99zł
-
Ceny paliwa marzec 2026
W Krakowie na Lotosie wczoraj z rana ON po 6.50zł, a wieczorem koło godz. 19 już po 6,70zł. Myślę że na pewno trzeba się przygotować na ceny sporo ponad 7zł. Myślę jednak, że jakoś to wszyscy przeżyjemy, gorzej z tym co się dzieje za naszą granicą.
-
Fotele elektryczne
Jak masz lędżwie to musisz tylko wymienić bezpiecznik z 15A na 30A
-
Radio rozładowuje akumulator
raczej nie ma możliwości "zaprogramowania" radia w taki sposób, aby nie gasło po wyciągnięciu kluczyka - to wszystko zależy od podłączenia zasilania i CAN. Możesz jeszcze zrobić taki test: włącz radio na zapłonie, następnie wyłącz zapłon, wyjmij kluczyk i siedząc w środku zamknij auto z pilota i odczekaj w aucie, aż zgaśnie przycisk od awaryjnych (chwile to trwa), ale zgaszony przycisk awaryjnych oznacza uśpienie szyny CAN i raczej wszystkie odbiorniki powinny się wyłączyć - zobacz jak to wygląda u Ciebie
-
Fotele elektryczne
wystarczy samo zasilanie oraz "masa", w oryginale jest jeszcze bezpiecznik termiczny na kablu zasilającym. Ty możesz np. założyć bezpiecznik na kablu ( w oryginale jest chyba 30A) i podłączyć to wszystko do szyny zasilającej nad nogami kierowcy. Grubość kabla zasilającego 2,5mm
-
Dolna kratka zderzaka A4 B6
pochwal się i zrób zdjęcia
-
Radio rozładowuje akumulator
wymiana radia to 5 minut roboty z przerwą na fajkę, a "kodowanie" to tylko zmiana VIN'u, choć nie jest to konieczne. Jak nie zmienisz nr VIN w radiu to po prostu po każdym odłączeniu akumulatora radio będzie prosiło o PIN, a jak zmienisz VIN w radiu to PIN wpisujesz tylko raz i masz z nim spokój po odłączeniu akumulatora. Więc jak masz inne radio na podmiankę to go podmień i sprawdź czy "nowe" radio "kradnie prąd"
-
Audi A4 b7 2.0 Tdi BPW 06 r., sypie błędami , nie działają niektóre funkcje.
- Błąd poziomowania lamp xenon.
sprawdź czy nie masz wody w czujniku, miałem u siebie podobnie - błąd wyskakiwał sporadycznie. Po zaglądnięciu pod auto wydawało się wszystko ok, bo czujnik był brudny i nie widziałem co dzieje się "w środku". W końcu przy wolnym weekendzie zdemontowałem go, przetarłem trochę obudowę i ujrzałem taki widok (te czarne przebarwienie na obudowie to woda):- Niedziałające drzwi
Kolego takie pytanie, czy jak zamontowałeś moduł z prawych drzwi do lewych to ten z lewych podłączyłeś do prawych?? Jak dokładałem elektrykę na tył i podłączyłem tylko jedną stronę to też miałem problemy z działaniem szyb i ogólnie oświetleniem, dopiero po założeniu kompletu wszystko zaczęło działać.- Audi A4 b7 2.0 Tdi BPW 06 r., sypie błędami , nie działają niektóre funkcje.
Kolego tu masz pin-out radia: Audi (2004-2008) Symphony II Head Units pinout diagram @ pinoutguide.com PINOUTGUIDE.COM Podłączałeś się VCDS'em pod zegary - są odpowiednio zakodowane; tu o tym poczytasz: I jak możesz to popraw swojego posta, bo nie da się tego czytać- Problemy z ogrzewaniem w naszych Audi A4 B6 i B7 od A do Z
To jedź i oglądaj, a potem daj znać jak poszło, bo jak sprzedający bez oglądania mówi o problemach to znaczy, że pewnie coś jeszcze wyjdzie przy oględzinach- Problemy z ogrzewaniem w naszych Audi A4 B6 i B7 od A do Z
Raczej błahostka, być może wystarczy wymienić panel klimatyzacji (problem z elektroniką panelu) za 150zł, ale poczekaj jeszcze na wypowiedź innych. Jeszcze kwesta ceny tego B6 i co oprócz tego mu dolega.- Audi A4 b7 2.0 Tdi BPW 06 r., sypie błędami , nie działają niektóre funkcje.
brak informacji z radia na FIS'ie jest zapewne spowodowany brakiem podłączenia kabli CAN-H i CAN-L, a tu masz temat: Co do zmieniarki to masz niezły bajzel za radiem w kablach - musisz dojść z nim do ładu i składu, niestety na odległość ciężko coś doradzić, na radiu masz na pewno rozpiskę tzw. pin-out i musisz sam to obadać co jest gdzie podłączone. Musisz tez znaleźć drugi koniec kabli które są teraz odcięte, być może oryginalnie nie było tam radio Symphony tylko jakieś inne i dlatego jest jak jest - poprostu ktoś niechlujnie zrobił przeróbkę. Co do pilota to sprawdź jaki masz moduł komfortu i przeglądnij pierwszy post z tego tematu - piszą w nim jaki potrzebujesz pilot: Co do tylnej wycieraczki to zapewne jej silniczek został zalany i trzeba go wymienić - częsta przypadłość w B6/B7- Nie działa oświetlenie wnętrza w Audi A4 B6
wina może też leżeć po stronie mikrostyku w zamku - jest sporo tematów na ten temat- Żarówki kierunkowskazów wymiana na led
Nawet jakby nie było fotki napisał bym to samo. Dany reflektor dostaje homologację na dane źródło światła, w tym wypadku jest to zwykła żarówka,a nie żarówka LED. Myślisz że firmy płacą sporą kasę za uzyskanie homologacji tylko po to by się nią chwalić??- Żarówki kierunkowskazów wymiana na led
Nie chciał bym cię spotkać na drodze jadącego z naprzeciwka z takimi ledami w światłach mijania - nie dość że w deszczową noc nie będziesz nic widział to jeszcze będziesz wszystkich oślepiał- Audi A4 b6 tdi, 2004 zapala się kontrolka esp błąd G85
Od siebie dodam że jak błąd się pojawił raz to pewnie zaraz znowu wyskoczy, a winy jest czujnik kąta skrętu, jego wymiana to około 30 min łącznie z kalibracją. Koszt to pewnie koło 50zl- Kobieta vs Audi
U mnie pakiet s-line zew leży już cały w piwnicy, ale do tego doszło mi jeszcze "niefortunnie" pdc przód+tył i nie ma kiedy tego założyć, bo ostatnio dorobiłem się potomka i na auto brakuje czasu.- Kobieta vs Audi
u mnie większe hamulce to po prostu wymiana części eksploatacyjnych, bo stare zaciski się zużyły, więc trzeba było zainstalować nowe- Kobieta vs Audi
u mnie w domu też oboje z żoną pracujemy i mamy dwa auta. Ja mam swoje audi, a żona miała skodę fabię do której coś czasem trzeba było dołożyć, ale było to auto w rodzinie od nowości i nie generowała jakiś strasznych kosztów, jednak jak co jakiś czas trzeba było dołożyć 500zł to był lament, że wkładamy w "starego trupa"(skoda z 2008r.). Sprzedaliśmy skodę i kupiliśmy nowy samochód w leasing. Teraz trzeba "wkładać" w niego 1000zł na miesiąc, ale jest spokój z dokładaniem do "starego trupa" Natomiast jak dokładam do audi to nie robi problemów, bo wie, że to moje hobby.- Dolna kratka zderzaka A4 B6
kiedyś ktoś się wypowiadał gdzieś, że te grile robione na zamówienie (gość się ogłasza na olx i na allegro) są podobno słabo/mało starannie wykonane, ale to tylko wiem z opowieści. Jak ja zastanawiałem się nad jego kupnem do zderzaka sline (gość robi też do sline) to znalazłem gdzieś te opinie na temat jego roboty i zdecydowałem się na samodzielna robotę.- Dolna kratka zderzaka A4 B6
całkiem spoko to wygląda, jednak u mnie w piwnicy czeka już zderzak sline i docinam środkowa kratkę z golfa VI GTI - Błąd poziomowania lamp xenon.