Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
to ma być coś takiego (4 piny): Czujnik temperatury VW Bora Golf IV Audi A4 A6 (3838347334) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ale warto kupić oryginalny w ASO, bo ja zamienników kupowałem dwa i oba były wadliwe ---------- Post dopisany at 12:10 ---------- Poprzedni post napisany at 12:07 ---------- do AWX jest 4-pinowy ---------- Post dopisany at 12:11 ---------- Poprzedni post napisany at 12:10 ---------- dwa piny od g2 i dwa od g62
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
wejdź na grupy regionalne i popytaj kogoś, nie wierze, że w Gliwicach niema nikogo z Gliwic z vagiem, sprawdzenie tego czujnika to jest 5min roboty na kompie
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
z tego co kojarzę to mi też nie wywalało błędu na Vagu, ale jego pomiary wskazywały że jest zepsuty. a czujnik powinien być 4-pinowy w tego co kojarze. Na vagu nie pokazuje błędu tego czujnika bo czujnik działa tyle, że źle
-
[B6 AWX] Różne pompowtryskiwacze w silniku
kolego vp-tdi można wiedzieć gdzie regenerowałeś te pompki, bo mnie też to czeka, ale wszędzie gdzie pytałem to chcą ok. 300zł od pompki, więc skąd cena 3000zł?? Przykład: Gładysek | Naprawa i regeneracja wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy - Naprawa pompowtrysków
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
kolego ten czujnik sprawdzić najlepiej na VAG'u, u siebie kiedyś też miałem podobny problem w AWX. Ten czujnik to tak jakby dwa czujniki w jednym (chyba to się nazywa czujnik G62/G2) na VAG'u sprawdzasz jaki odczyt jest z tych dwóch czujników - odczyty powinny być niemal identyczne, u mnie na jednym z tych czujników (w lecie) pokazywało 80*C jak auto było zimne a drugi wskazywał 20*C czyli tyle co temperatura otoczenia, po jego wymianie nastąpiła poprawa. Czujnik ten najlepiej kupić w ASO - nie jest on drogi, w zeszłym roku płaciłem coś koło 100zł za niego. Nie wiem skąd jesteś, bo nie uzupełniłeś swojego profilu dokładnie, ale myślę, że gdzieś w twojej okolicy znajdziesz kogoś z a4-klubu posiadającego vag'a i sprawdzisz to szybciej niż dopiero w sobote
-
Problem z wycieraczkami-FILMIK!!
kolego u mnie ten luz jest podobny, ale zawsze taki był i ze zwykłymi ramionami i wycieraczkami (nie aero) wszystko było dobrze, a teraz nie jest
-
Problem z wycieraczkami-FILMIK!!
Panowie też mam problem z wycieraczkami w mojej b6 tyle że jest on trochę inny, ale nie chciałem zakładać osobnego tematu, więc pisze tu. Mianowicie w lecie zmieniałem wycieraczki (ramiona + pióra) na aero (komplet oryginalny z aso), zrobiłem to tylko dla tego by coś zrobić przy aucie, stare wycieraczki zbierały dobrze. Po wymianie nowe wycieraczki (aero) coś źle zbierały środkiem (po zewnętrznych stronach pióro wyciera dobrze), ale chłopy w ASO mówili, że się dotrą (trochę to głupie, ale niech im będzie), więc olałem sprawę, ale teraz w zimie kiedy wycieraczek używa się prawie codziennie jest dramat. Wyczytałem gdzieś na elektrodzie, że pewnie podczas montażu ramion nie usiadły one dokładnie na swoim miejscu (zamontowałem je za płytko), czy mógł by ktoś zerknąć u siebie ile wystaje mu gwintu z trzpienia na którym siedzi ramie wycieraczki, bo u mnie po wkręceniu nakrętki gwintu nie wystaje prawie nic.
-
zrobienie strony internetowej bardzo prostej - do szkoly na zaliczenie
kolego ściągnij sobie AgerWeb - w tym programie takie proste rzeczy jak potrzebujesz wyklikasz z menu
-
Nierówna praca na wolnych obrotach
Czy może ktoś jeszcze potwierdzić konieczność wymiany oleju po wyjęciu pompek, bo kurcze olej zmieniałem dwa miesiące temu, a pompki wyciągam z początkiem lutego
-
dziwny dzwiek przy starcie...
kolego a ta kontrolka na Fisie to się zapaliła teraz czy już długo z nią jeździsz??
-
Nierówna praca na wolnych obrotach
potwierdzone 240kkm, przy 225kkm robiłem sprzęgło i dwumas, stare było oryginalne z 2001r., więc przebieg zgadza się z historią auta jaką znam jak auto było kupowane to miało przebieg 178kkm, a było to już ładne pare lat temu
-
Nierówna praca na wolnych obrotach
czyli z tego co widziałem u siebie na vag'u to mam ustawione optymalne, więc chyba czekam na wyniki po wyjęciu PD
-
Nierówna praca na wolnych obrotach
a optymalnie to jakie powinny być obroty biegu jałowego, bo generalnie chyba i tak muszę z tymi PD zrobić porządek. Może ktoś je kiedyś obniżał
-
Nierówna praca na wolnych obrotach
a ta wartość domyślna jak się ma do obrotów?? tzn jak ją ustawić aby obroty były wyższe??
-
Nierówna praca na wolnych obrotach
dziś umówiłem się na logowanie auta, wstępnie rozmawiałem już z mechanikiem i mówił właśnie o tych oringach na PD - generalnie koszt nie jest wielki więc zobaczymy czy pomoże ---------- Post dopisany at 15:57 ---------- Poprzedni post napisany at 14:26 ---------- a więc byłem u mechanika zrobiliśmy porządnie logi i się okazało, że moje pomiary były błędne - wyszło, że rozjeżdżają się BIP'y na 2 i 3 cylindrze, szybka decyzja trzeba wyjąć PD i je sprawdzić na stole (maszynie). Umówiłem się na operacje na początku lutego i zobaczymy jaki będzie wyrok Jak wyjdzie, że wtryski zaliczyły zgona to ja też chyba zaliczę zgona, a o wyjeździe do BT będę mógł tylko poczytać na forum
-
[ALL TDI PD] Problemy z pracą silnika po deszczu/myjni, Check i ESP, Kręci się wentylator chłodnicy po zgaszeniu auta, Auto gaśnie po deszczu/myjni...
kable zapłonowe w TDI???
-
Nierówna praca na wolnych obrotach
Sprawdzałem synchronizację wtrysku wacha się między 0 a 1.1. Sprawdziłem tez wtryski i na 3-cim cylindrze mam wartość +2 i to pewnie tu jest problem, bo na pozostałych cylindrach mam wartości od -0.5 do +1. Co mnie dziwi to to, że auto jeździ jak wściekłe i nic niepokojącego oprócz tych drgań (występujących tylko gdy klima jest w pozycji eco) nie zauważyłem. Tak się jeszcze zastanawiam, ale to tylko moje dywagacje, to czy nie dało by rade vag'iem podnieść obrotów biegu jałowego o ok. 20obr/min - bo po bardzo delikatnym wciśnięciu gazu drgawki ustają (dosłownie wystarczy delikatnie położyć nogę na pedale gazu). A jak by się dało to jak to wykonać?? I jeszcze jedno pytanie to, czy idzie vag'iem gdzieś sprawdzić czy silnik dostaje "lewe powietrze" bo nieszczelności dolotu nie zauważyłem, ale może jest to jakaś mała dziurka niewidoczna na pierwszy rzut oka. No chyba że użytkownik elmer80 ma racje pisząc w podobnym wątku: u mnie powoli zbliża się już termin wymiany rozrządu
-
Nierówna praca na wolnych obrotach
ja u siebie mam dawki większe nić 0,5 bo coś koło 1,.., ale mechanik mi powiedział, że nie ma z tym tragedii, ale u mnie te dawki skaczą non-stop - nie zawieszają się. Sprawdzę jeszcze dzisiaj ten kąt synchronizacji vagiem w 01-silnik w grupie 04. Kurcze najlepsze jest to że każdy mechanik mi to "naprawi" po diagnozie za którą trzeba zapłacić, a potem "panie jest dobrze". Dlatego sam będę musiał do tego dojść bo wychodzi na to że trzeba wymienić pół auta a i tak nie wiadomo czy to pomoże. W jednym z wątków przeczytałem, że ktoś wyczyścił wtryski i coś tam jeszcze płacąc za naprawę 5000zł i że jest dobrze, ale przecież to jest 1/4 wartości auta
-
Nierówna praca na wolnych obrotach
koledzy mam podobne objawy u siebie w AWX, telepie autem na wolnych obrotach, a jak włącze klime (przełączę z eco na auto) to telepanie ustępuje. Jakiś czas temu wymieniłęm jedną z poduszek pod silnikiem i drganie stało się jakby mniejsze, ale dalej występuje. A co do czarnego dymu to u mnie występuje tylko wtedy jak zamulam auto tydzień w mieście, a w weekend wyjadę na trasę to po pierwszym ostrzejszym wyprzedzaniu auto puści chmurę, a potem już nic nie puszcza (sprawdzałem to kiedyś z kumplem jadącym za mną i potwierdził, że dym jest tylko za pierwszym razem a potem czysto - i sytuacja taka utrzymuje się przez około pół tygodnia jazdy po mieście). Liczę że komuś uda się ustalić przyczyny, bo jak już zaliczyłem jednego mechanika, który bez żadnych oględzin chciał wymieniać wtryski i dwumasa, po czym jak mu powiedziałem, że dwumas był zmieniany pare miesięcy temu to mu mina zrzedła i rozłożył ręce.
-
komunikat na navi plus brak zmieniarki
kolego a zmieniłeś kodowanie w radiu??
-
System operacyjny Android
sądzę że tu chodzi bardziej o to, że chcą na tobie zarobić i tyle - taką mają politykę i tyle, a że jest to trochę nie fair to inna sprawa - jak jest możliwość odmówienia naprawy na gwarancji to idą w to jak w dym
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
to do zobaczenia na zlocie, kurde trzeba coś w pracy jeszcze zrobić a mam lenia jak nigdy:facepalm:
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
witam, Pablo w tym roku może uda mi się do BT wybrać tylko muszę z żoną pogadać czy by jechała (może będzie chciała zostać w domu ). Dziś zlot będzie normalnie w galerii czy znowu na karty jedziecie??
-
System operacyjny Android
Kowi nie pytałem o instrukcje tylko czy warto, ale bez większego zastanowienia zrobiłem upgrade i chyba warto było bo na 4.1.2 AnTuTu Benchmark wypluł 14032pkt, a po aktualizacji andka do 4.3 wynik się poprawił i wynosi teraz 15478pkt i telefon jakoś tak ożył
-
System operacyjny Android
Panowie mam szybkie pytanie mam s3 z andkiem 4.1.2 od plusa warto pozbyć się brandu i zainstalować 4.3 czy to raczej nic wielkiego nie wniesie