Treść opublikowana przez Lukasz_mk2
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Co to znaczy czyszczenie LM Diesel? Wysłane z mojego ASUS Transformer Pad TF300TL za pomocą Tapatalk 2
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
To chyba idę na piwo, a co do mojego walka to niestety dziś byłem u mechanika, a on wczoraj robił porządki i wyrzucił tez mój wałek, więc nie dam rady zrobić już zdjęć
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
z pompkami kombinuje dlatego, że te dawki na dwóch cylindrach wahają się w okolicy +2.0, co do jazdy autem to nie mam raczej żadnych zastrzeżeń. Wcześniej miałem tylko zastrzeżenia do drgawek na biegu jałowym, ale wymieniłem wałek i jest teraz wszystko git. ---------- Post dopisany at 10:12 ---------- Poprzedni post napisany at 10:10 ---------- może faktycznie szukam dziury w całym
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
No i właśnie tego fachowca się obawiam, mechanik mówił ze gość od pompek coś go ostatnio zawodzi. Podobno dwie pompki są ok, a w dwóch pompkach jest coś nie tak i nie można ich już naprawić, ale jak się dowiadywałem to, aby wystąpiła taka sytuacja to pompki musiały by być fizycznie uszkodzone, a tak nie jest. I teraz nie wiem co o tym sądzić. Mechanik niestety niemiał pompek na podmianę i założył stare (ja niestety nie mogę sobie pozwolić aby auto stało, dopóki znajdą się pompki na podmianę, a kupować od razu "nowe" trochę mija się z celem) Chyba faktycznie będzie trzeba do gładyska podjechać. Co do samego mechanika to myślę że jest ok, puki co wszystkie naprawy idą mu sprawnie, a naprawiam u niego nie tylko moje audi.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Do gładyska mam rzut beretem, ale sprawdzę może jeszcze te bipy, chciał bym zrobić jak najwięcej samemu, bo juz na rozrząd i wałek poszło trochę kasy w tym miesiącu
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
To co byś proponował?
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
nie byłem jeszcze u mechanika, aby porobić zdjęcia wałka, ale nagrałem film jak zachowuje się auto na wolnych obrotach po jego wymianie (dźwięk w filmie jest tragiczny, ale to wina telefonu, którym nagrywałem film oraz wiatru). W ostatnich sekundach filmu widać w jak tragicznym stanie mam pompki, a mimo to autem nie telepie na jałowym wcale, tylko czasem puści chmurę czarnego dymu podczas mocnego depnięcia w gaz np. podczas wyprzedzania. (choć i tak z tymi pompkami trzeba coś zrobić )
-
Elektryczne lusterka kodowanie
nie da się tego zrobić bez dodatkowych domykaczy, jest o tym obszerny temat na forum - szukaj
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
z paleniem nie miałem raczej większego problemu, co do odgłosu z dolotu to chyba faktycznie coś było słychać, a co do wałka to musiał bym po niego podjechać do mechanika i go zabrać. Ja się za bardzo na tym nie znam ale na moje niewprawione oko było widać że wałek był zeszlifowany delikatnie. A co do szklanek to w zasadzie żadna nie miała idealnie płaskiej powierzchni.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
ja tyle się męczyłem z tym telepaniem, że teraz na skrzyżowaniach będę stał chyba przez dwie zmiany świateł tak mnie to rajcuje jak wibracje silnika na luzie są praktycznie nie wyczuwalne
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
a więc odebrałem auto od mechanika i puki co (nie chce jeszcze zapeszać, bo przejechałem tylko kilkanaście kilometrów) jestem mile zaskoczony. Praktycznie można powiedzieć, że drgania ustały całkowicie:banan:
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
to mnie pocieszyliście czekam z niecierpliwością na telefon od mechanika (ma zadzwonić, gdy już poskłada wszystko do kupy)
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
zmieniam wałek, szklanki i uszczelniacze
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
u mnie telepanie troszkę się zmniejszyło po wymianie podkładek pod PD, wałek wymieniam przy okazji robienia rozrządu. Jak tylko u mnie drgawki zmniejszą się o 80% to będę bardziej niż zadowolony - czas pokaże (oczywiście mówimy tu non stop o drgawkach na biegu jałowym)
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
a u znajomych, którzy wymieniali wałki też występowało odczucie "padaczki" na rozgrzanym silniku??
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
to mnie pocieszyłeś bo w ostatnim okresie moje fundusze na auto się kończą, a moja żona każe mi sprzedać audi i kupić cokolwiek tylko nowego. ( w ostatnich dwóch tygodniach wymieniłem uszczelnienie pompek, wymieniam obecnie rozrząd wraz z wałkiem i szklankami, a do tego skończyły mi się klocki ham. z przodu i z tyłu i trzeba było je wymienić )
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
mówisz że drgawki na ciepłym ustały po wymianie wałka??? bo u mnie mam podobny przypadek z drgawkami na ciepłym - było by to bardzo pociesząjące
-
[B6 AWX] Szarpanie w czasie ruszania, wysoki pedał sprzęgła
z góry przepraszam za odkop ale mam podobny problem co kolega wymieniłem kompletne sprzęgło i problem nadal istnieje (tylko na rozgrzanym silniku), co może być tego przyczyną?? Mogę dodać że sprzęgło bierze prawie na samej górze
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Panowie też obecnie mam wymieniany wałek ze szkalankami (auto obecnie u mechanika) i też jak niektórzy jeżdżę na castrolu edge, czy to naprawę wina oleju i należy go zmienić na inny??
-
Problem z wycieraczkami-FILMIK!!
a więc dokręciłem troszkę bardziej te ramiona i jest tak jakby lepiej
-
Problem z wycieraczkami-FILMIK!!
dzięki kolego za zdjęcia, jak tylko odbiorę auto od mechanika to sprawdzę jak ta sprawa wygląda u mnie
-
Problem z wycieraczkami-FILMIK!!
Jasne. Jutro zrobię i dodam fotkę Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka
-
Problem z wycieraczkami-FILMIK!!
A możesz zrobić zdjęcie w taki sposób żebym mógł zobaczyć ile gwintu powinno wystawać po nakręcenia nakrętki po trzpień - był bym wdzięczny
-
Problem z wycieraczkami-FILMIK!!
A jak można źle ustawić ramiona? Ps. Link do zamienników http://e-wycieraczki.pl/audi-a4-2003-2008-plaskie-wycieraczki-audi-a4-2003-2008-aero/p,227334
-
pomoc ze strona w code igniter
a jaki masz z tym problem?? ładujesz strone przez ftp i po sprawie ---------- Post dopisany at 10:36 ---------- Poprzedni post napisany at 10:34 ---------- jak by co to wal na PW