Treść opublikowana przez Rafal-L
-
[B5 AFB] [TIPTRONIC] Migająca kontrolka naciśnięcia hamulca + dziwne zachowanie skrzyni
Sprawdzales pod Vagiem adaptacje ???
-
[B6 AVF] Gdzie zamówić olej do skrzyni online
Hehehe tego nieprzeczytalem Yaro:D
-
[B6 AVF] Gdzie zamówić olej do skrzyni online
Mozesz pojechac wymienic olej do Janisza, w pruszczu Gdańskim;)
-
[B5 AFB] [TIPTRONIC] Migająca kontrolka naciśnięcia hamulca + dziwne zachowanie skrzyni
Najpierw Vag później gdybanie, czarodziejami nie jesteśmy aby wróżyć z palca;)
-
[B5 AFB] [TIPTRONIC] Migająca kontrolka naciśnięcia hamulca + dziwne zachowanie skrzyni
Czujnik zakresu jazdy:D
-
[ALL B5] Problem z termostatem
Czujnik temperatury sprawdzales ale czy napewno on jest sprawny??
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Ja mam Sonaka Power Line 77 Ah
-
[B6 AVF] Problem z multitronic
Sterownik:D
-
[B6 ALT] Czujnik g-62
Hehehe jeżeli wymieniłeś czujnik na Ori i dalej temp szaleje to czas na termo:D ja od razu wymieniłem obie rzeczy:D Termostat koszt około 350zl:D wymienić można samemu, wyciągasz Alternator i odsuwasz kolektor ssący bo inaczej niewyciagniesz tej metalowej rurki ktora jest przykrecona do termo, po wyciągnięciu Altka masz dużo miejsca na wymontowanie starego Termostatu:D P.s Ja bym sprawdzil temperature najpierw pod Vagiem i wtedy jak bedzie tak smao wymienil termo:D
-
[B5 ADR] Pytanko o układ chłodzenia
Do mojego termostat jest elektromechaniczny koszt 350zl:D Więc nienarzekać
-
[B5 ADR] Pytanko o układ chłodzenia
Jak termostat to tylko ori różnica w cenie jakieś 60zl a masz gwarancje ze wszystko będzie ok, płyn tez ori nie jest droższy niż inne zamienniki. Układ chłodzenia to jedna z walniejszych rzeczy, wiec sam pomyśl.
-
[B6 ALT] Zalety i wady tego silnika
Termostat elektromechaniczny koszt w aso 350zl ale mozna go dostac za 290zl;) samego mechanizmu nie wymienisz:D
-
[B6 AVJ] Kontrolka check engine-czy to może powodować jej zapalenie?
Dokladnie najpierw Vag, za duzo rzeczy odpowiada za zapelenie sie tej kontrolki.
-
[ALL B5] Nie działają szyby po przekładce
Wszystko jest sterowane przez moduł komfortu.
-
[B6 ALT] Zalety i wady tego silnika
Amen
-
[B6 ALT] Zalety i wady tego silnika
Ja tam mam Alt i jestem szczęśliwy, trochę usterek związanych z zaniedbaniem przez poprzedniego właściciela pozatym miodzio:D
-
[B5 ADR] Czyszczenie przepływki
jaki torx na kostce o czym ty piszesz?? przeplywka w ALT ma 4 śruby torx na krancach i zacisk nic więcej i wydostajesz ja w całości.
-
[B6 ALT] Witam,dziwny dzwięk w silniku kiedy się rozgrzeje
Mój kolega ma tez alt z 2004 z przebiegiem 105000tysięcy, moja ma 220000 i silniki chodzą identycznie, wiec oboje musielibyśmy mieć uszkodzony napinacz, ja myślę ze taki dzwiek w Alt to norma:D niedawno miałem ściągnięte pokrywę zaworów i lancuch był napięły jak baranie jaja:D niezwracam na to uwagi bo ze środka samochodu nic nie słyszę:D Jezeli chodzi o sam lancuch warto go wymienic jak auto ma troche przesmigane.
-
[B6 ALT] Witam,dziwny dzwięk w silniku kiedy się rozgrzeje
W tylnej części silnika słychać rzężenie lancucha. Mam to sprawdzone na kilku ALT z przebiegiem od 90 do 230tysięcy jest ten sam odgłos. Wiec uważam ze to normalne, jeżeli chodzi o ALT. Co do klekotania jest opisane doskonale na forum:D
-
[B6 ALT] Zalety i wady tego silnika
Może jechałeś jakimś przymulencem:D
-
[B5 ADR] Czyszczenie przepływki
Ja zrobiłem to samo Spray do usuwania zanieczyszczeń, oleju itp. wyparowuje w kilka sekund ma świetne ciśnienie wiec nietrzeba nic pędzlować.
-
[B6 ALT] Zalety i wady tego silnika
Wandej ja mam to samo Nie jedno a4 wystrzelilem:D po drugie tez pali mi malutko jak na ALT
-
[B5 ADP] Gotowanie wody i wywalanie przez zbiornik
w 1.8T jest termostat elektromechaniczny z tego co sie orientuje, a wiec koszt to jakieś 350zl za orginal
-
[B6 ALT] Zalety i wady tego silnika
Szanuje wasze zdanie odnośnie innych modeli a4, ale zawsze jest to tylko wasze zdanie które różni sie totalnie od mojego:D co do pisania o a6 co ty porównujesz dużo cięższe auto:D
-
[B7 BRE] Sprawdzenie adaptacji w Multitroniku
w Faq masz to doskonale opisane. Olej musi osiagnac odpowiednia temperature tzn. 80 st