Treść opublikowana przez Rafal-L
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Robiąc takie cos to lepiej zainwestować w catch oil Tank i po problemie, ja na szczęście niemam tego problemu i nie musze nic robić
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Nie wymienialem uszczelki kupilem specjalny silinkon do misek olejowych itp. ktory ma wytrzymalosc do 250 stopni, silikon dalem pod i nad uszczelke odczekalem 40minut i skrecilem, dalem temu wyschnac silikonowi 24h i gitara. z przepustnica zrobilem to samo. co do czyszczenia jej masz to opisane dokladnie na forum:D wpisz w szukaj.
-
[B6 ALT] Brak komunikacji z modułem sterowania wentylatorem chłodznicy
Sprawdz tez akumulator i napecie na nim ;D
-
[B6 ALT] Zalety i wady tego silnika
Oczytiscie ALT do 1.8T to jak maluch do mercedesa:D tu chodzi jedynie o to kto co lubi:D
-
[B6 ALT] Zalety i wady tego silnika
Hehehe jeździłem. Devastation przyjacielu wyciagnij turbo z 1.8 t to zobaczymy jak to auto będzie dynamiczne Po drugie niemam zamiaru fisiowac kilkoma kucami pod maska, zresztą na auto trzeba trafić, jak źle trafisz to nie zależnie od modelu będziesz sie z nim męczył.
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Pęknięta odma, zapchany czwórnik, nowe zaciski na węzach,uszczelnienie pokrywy zaworów i uszczelnienie przepustnicy na koniec wyczyszczenie świec z oleju który dostawał sie przez pokrywę no i zmiana oleju na Motul x-8100. A wiec masa pracy ale jak narazie chyba sie oplacila, zobaczymy jak bedzie dalej:D
-
[B6 ALT] Zalety i wady tego silnika
Ja mam ALT i uważam ze auto jest wystarczająco dynamiczne i puki co nienarzekam:D
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Ja naprawilem uklad podcisnienia i zmienilem olej na Motul jak narazie 300km i ten sam stan oleju;)
-
[B6 ALT] Zalety i wady tego silnika
Ja mam Alt i jestem zadowolony:D masa problemów ale ile nauki hahahaha Tak jak koledzy napisali jak masz do wyboru to kup 1.8 T.
-
[B5 ADR] Wyciek oleju pomóżcie!!
Ale to dalej silikon dobra nie istotne, wazne ze dobrze sie sprawuja tego typu uszczelniacze
-
[B5 ADR] Wyciek oleju pomóżcie!!
hahaha to najwidoczniej miałeś jakaś lewote jeżeli chodzi o silikon, sa specjalne silikony uszczelniajace elementy takie jak miski olejowe, odporne na oleje i do temperatury 250stopni itp. ja taki właśnie kupiłem w Norwegi i uszczelnił wszystko na maxa:D
-
[B5 ADR] Wyciek oleju pomóżcie!!
Takie rzeczy jak uszczelnienia układu robić najlepiej samemu, kup robry silikon z wytrzymałością minimum 250 stopi i rezaj. ja u Siebie pokrywę i inne rzeczy uszczelnialem sam i bynajmniej wiem ze zrobiłem to dobrze. Nakładasz silikon pod i nad uszczelkę czekasz ze 30 minut aż lekko zastygnie, skręcasz dajesz temu ze 24h aż wszystko pięknie zastygnie i śmigasz:D u mnie po takiej operacji ani kapuni oleju
-
[B5 ADR] Odpowietrzanie
Tylko do zbiorniczka nie wlewaj więcej płynu niż do Maxa. Sprawdzaj stan i jak spadnie to znowu do maxa i tak do skutku:D
-
[B5 ADR] Czyszczenie przepływki
To bardzo prosta czynność i uzupełnij dane w profilu.
-
[B5 ADR] Odpowietrzanie
Jak użyjesz opcji szukaj na pewno znajdziesz wiele na ten temat.
-
[B6 ALT] Brak komunikacji z modułem sterowania wentylatorem chłodznicy
W wagu masz test podzespolow, jeden z nich jest testem wentylatora, to by wykluczylo jego dzialanie jezeli sie odpali.
-
[B5 ADP] Gotowanie wody i wywalanie przez zbiornik
tzn.??
-
[B6 AVJ] Termostat
Demont Altka i odsuniecie kolektora bo tej metalowej rurki nie wyciagniesz ze starego:D
-
[B5 ADP] Gotowanie wody i wywalanie przez zbiornik
hehehe mi sie wydaje ze musze zrobic jak ethernal bo dalej mi wywala cisnienie zbiorniczkiem. jutro odlacze nagrzewnice i wstawie rurke i obadam sprawe.
-
[B6 ALT] Czy warto kupić
nech da ci tygodniowa gwarancje i tyle, w tydzien sprawdzisz co i jak. p.s cena moze byc niska bo auto moze stoi tam od dluzszego czasu i niema kupca najpierw za drogo a teraz za tanio.
-
[INNE] Akumulator dedykowany do VW/Audi - gdzie kupić
ja kupilem obecnie Sonnak Żelowy Power line 77ah 760Ah:D IJestem bardzo zadowolony:D
-
[B5 AFN] Luz półosi?
Zycie masz tylko jedno... moja sugestia trzeba zawitać do mechanika a nie ryzykować.
-
[B5 ADR] Znowu stukanie w silniku...
http://programyzadarmo.pl/dst/IMAG0003.AVI to Twoj prawidlowy link:D
-
[B5 ADP] Gotowanie wody i wywalanie przez zbiornik
U mnie sie w końcu ruszyło, wymieniłem płyn i termostat i w końcu dolny waz ciepły.
-
[B5 AHL] Jak ważny jest wiek rozrządu ( nie przebieg) ?
Z reguły guma sie starzeje, a co do rozrządu to jedna z najważniejszych rzeczy w aucie, a cena kupna i jego wymiany jest śmieszna, wiec nie ryzykowałbym i go poprostu wymienił.