Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. jest jeszcze drugi kabel potrzebny do podłączenia TMC, przez który przechodzi również sygnał anteny.
  2. z tą drobną uwagą, że po poprawkach (czyli późniejsze B6 oraz B7) czarne elementy jak szufladki, esp, włącznik świateł i podobne nie są już takie czarne. Są bardziej matowe jakby. Różnicę widać więc najlepiej wymieniać hurtem. po drugie, jeśli chodzi o wszelkie uchwyty drzwi czy tunel środkowy to kolorystyka z B7 nie zawsze jest taka sama. są delikatne ale widocznie różnice w odcieniu.
  3. Od wielu lat praktycznie wszystko jest ocynkowane. A rdza i tak zeżre wszystko. Jedne wolniej drugie szybciej. Nie liczyłbym, że jakiekolwiek auto użytkowane 12 lat w naszych warunkach klimatycznych oprze się całkowicie korozji. Jakieś pierwsze oznaki tak jak przy tych drzwiach to żadna sensacja.
  4. U mnie zero rdzy w tych miejscach... Zgadzam się żaden standard.... jak się lubicie czepiać słówek, a przy okazji chwalić, że u was akurat ten problem jeszcze się nie pojawił to zamiast słowa standard napiszmy częsta przypadłość. Lepiej? Ten wątek to nie ankieta...
  5. Kup interfejs VIAKEN, poszukaj na stronie producenta, kosztuje podobnie a przyjamniej wiadomo co bierzesz. Takim interfejsem ogarniesz przyuczenie klimtronika. Nie dam ci gwarancji, że ten błąd to przyczyna wszystkich problemów ale faktycznie coś jest na rzeczy i od tego bym zaczął próby rozwiązania problemu. Nie masz tam na miejscu nikogo z VAGiem ktoby ci na szybko ogranął temat tego VINu?
  6. Po pierwsze, w B6 nie ma możliwości wyświetlania żadnych parametrów na klimatroniku. Było w B5 kiedyś. Po drugie, jeśli wspominasz o błędzie z niepoprawnym VIN to znaczy, że ktoś przekładał panel z innego samochodu i nie zrobił adaptacji VAG-iem. Od tego bym zaczął poszukiwania.
  7. do RNS-D potrzebna jest przejsciowka? nie ma tam czasem takiego samego wejścia jak w CONCERcie? jak wygląda kodowanie RNSD? czy bez podłączenie CANów będzie chodzić radyjko? Do prawidłowej pracy RNS-D musi mieć podpiętą jeszcze jedną, taką szeroką wtyczkę. niestety nie pamietam jakie tam sygnały idą, chyba jest tam CAN właśnie i gala. Po drugie, bez CAN nie wiem jak jest z podświetlaniem, wyłączaniem co jakiś czas i pracą wentylacji tej jednostki. Tylko, żeby podpiąć prawidłowo CAN musisz mieć jeszcze tuner TMC. Są gotowe wiązki dedykowane dla RNS-D.
  8. zobaczymy, szczerze mówiąc to zamówiłem takie, jakie w serwisie wyszły facetowi z VIN-u w ETCE a mój samochód to zwykła bieda wersja w SWING-u. No ale że ponoć te co zamówiłem to wyposażenie farbyczne a te z numerem podawanym na forum to dywaniki akcesoryjne. No i dotarły. Kolor wiadomo pasuje, tak samo jak lamówka. Tylko ani ten welur specjalnie gruby ani co, trochę jakby "kartonowe" w dotyku te dywaniki. Szczerze mówiąc gdybym wziął te nowe ori i nowe PFI nie wiedząc co jest co to prędzej bym wskazało jako ori te od PFI... Teraz tylko jestem ciekaw trwałości. Na dziś to odnoszę wrażenie, że zapłaciłem więcej za gorszą wersję... chyba VW wali ściemę i do starszych aut dedykuje jakieś dziadostwo i jeszcze woła za to więcej kasy niż za inne wersje. No ale zobaczymy. Przy okazji wymieniłem sobie gałkę na nową. Teraz widzę różnicę, moja ori była jakby plastikowa i pomalowana na szaro więc stosukowo szybko się starła. Nowa dobrana po VIN jest faktycznie skórą pokryta.
  9. ktoś musi płacić za kosztowne leczenie innych. całkowicie prywatny system ubezpieczeń zdrowotnych też wcale nie jest lepszy. Bo w takim systemie okazuje się, że kto ma więcej kasy ten ma prawo żyć, być zdrowym a biedniejszy niech zdycha bo go nie stać. Poza tym są takie przypadki, że za leczenie trzeba zapłacić i kilkaset tysięcy. Ciekawe jak wtedy zapłacić z własnej kieszeni... Temat nie jest taki prosty jak się wszystkim wydaje. Obserwuję z niepokojem tendtecję wśród ludzi, że coraz częściej krzyczą, że nie mają ochoty płacić za coś z czego nie korzystają. To może w ogóle nie płaćmy podatkow idących na policję czy straż pożarną. Jak się któremu sfajczy chałupa to po akcji dostanie rachunek na kilkastet tysięcy i będzie po kłopocie... A jak nie masz kasy to niech ci się spali... ---------- Post dopisany at 22:10 ---------- Poprzedni post napisany at 22:03 ---------- Życie, owszem daje lekcję i to taką, której często żadna szkoła nie da. Mądrość jednak to nauka nie na własnych błędach a na błedach, które popełnili inni wcześniej. Poza tym, najwięcej "ale" co do zasadności studiowania mają ludzie, którzy z różnych powodów nigdy tych studiów nie skończyli. Obserwuję to zjawisko nawet we własnej rodzinie i to dotyczy kilku pokoleń.
  10. Dokładnie, mój kumpel po zawodówce jest o wiele bardziej ogarnięty niż ten co skończył studia. Zresztą co to mieć studia w tych czasach, wolałbym skończyć zawodówke i mieć fach w ręku niż skończyć politologie, zarządzanie i inne tego typu bzdury bez przyszłości gwarantujące prace w pizzerii . A pasy IMO powinno się zawsze zapinać, kwestia wyuczonego odruchu trwającego 3 sekundy, który może uratować czasem życie. Gdyby studia wyższe były tym czym powinny, gdyby na studia była właściwa selekcja to inaczej by to wyglądało. Studia bowiem to nie zdobywanie zawodu a ogólne kształcenie jak na inteligencję przystało. W postkomunistycznej Polsce tak jak za PRL nie ma szacunku dla inteligencji stąd podobne jak twoja i nieodosobnione opinie. Jeszcze przed II-gą wojną światową trochę to inaczej wyglądało. Dzisiaj pójść i skończyć studia może byle kto. Stąd potem byle jacy "inteligenci" często mniej wartościowi niż prości ludzie. Nie jestem jakimś specjalnym zwolennikiem społeczeństwa klasowego ale prawda jest taka, że ludzie nie rodzą się równi a korzenie z jakich się wywodzą determinują ich późniejsze życie.
  11. A to jest prosty skutek tego, że do Policji przyjmuje się byle kogo. Bo ludzi wykształconych, reprezentujących jakikolwiek poziom i takich którzy wynieśli dobre wychowanie z domu trudno skusić tym co Policja oferuje. Obniża się więc wymagania żeby znaleźć kogokolwiek. Nie ma nic gorszgo niż cham, któremu dano władzę. I to się tyczy tak krawężnika jak ministra, premiera czy prezydenta w dowolnym kraju na tym świecie.
  12. spoko, bez spiny nie widzę tylko związku między tym co mi sugerujesz a tym co ja napisałem. w żadnym punkcie nie wyraziłem swojego zachwytu nad tym co się dzieje w Polsce. Prosiłem jedynie o odrobinę, o próbę nieco obiektywniejszej oceny przynajmniej niektórych działań Policji. A w zasadzie głównie chodziło o te nieszczęsne pasy... Wylewanie żalów odnośnie tego jak działa rząd w Polsce to zupełnie inna dyskusja i pewnie w niejednym punkcie chętnie bym się z tobą zgodził.
  13. Myślę, że lekko przesadzasz. To znaczy zgodzę się z tobą, że Policja w Polsce często idzie na łatwiznę i zamiast dbać o bezpieczeństwo to skupia się na aktywnościach mających przynieść łatwy dochód dla budżetu państwa. Nie to jest cel istnienia takiej formacji ale jest ona narzędziem w rękach rządzących i niestety różnie może być wykorzystywana. Niestety na codzień Policja w Polsce jest bardzo represyjna, w bardziej cywilizowanych krajach, gdzie demokracja i poprawne stosunki międzyludzkie są czymś naturalnym Policja interweniuje stanowczo tylko w przypadkach faktycznie rażąco naruszających przepisy bądź stanowiących bezpośrednie zagrożenie. Nie można jednak wylewać ot tak pomyj na Policję w Polsce, bo nie tylko nasza potrafi się czepiać. Dziwnym trafem, Polacy przekraczający polsko-czeską granicę stają się potulni jak baranki, jadą jak Pan Bóg przykazał i jeszcze są zadowoleni. A konieczność natychmiastowej wymiany żarówki na drodze nie budzi sprzeciwu. Kolega albo o tym nie wie, albo łatwiej mu sr** do własnego gniazda nie mając pojęcia czy w innym nie śmierdzi równie mocno lub bardziej. Co do zarobków Policjantów, to większość z nich ima się dodatkowych zajeć. Wszystko zależy od stażu i tak dalej i tak dalej. Nie mniej jednak nie spodziewaj się, że jakieś zglebione Audi niepierwszej świeżości budzi zachwyt mundurowych. Nie powiem co wzbudza zamiast tego bo nie o tym dyskusja. Co do twojej "deklaracji niepodległości" czyli postulatu o brak obowiązku jazdy z zapiętymi pasami - trochę płyniesz już w tej krytyce wszystkich i wszystkiego. Patrząc zdroworozsądkowo (czyli patrz statystyki) to jazda z celowo niezapiętymi pasami jest kompletną głupotą. Przypadki gdzie niezapięte pasy uratowały komuś życie to promil zdarzeń. W tym świetle, liczenie na to, że akurat trafisz w ten promil świadczy o kompletnym braku odpowiedzialności za siebie i innych. A czasem ludzi trzeba prawem chronić przed ich własną głupotą i wbrew pozorom nie jest to zamach na wolność obywatela. Ktoś tu myli wolność z anarchią. Nawet niegroźne z pozoru zdarzenie drogowe przy niezapiętych pasach może mieć poważne skutki. A twoja śmierć czy kalectwo to już nie jest tylko twoja sprawa, idą za tym poważne i kosztowne konsekwencje. Ale większość niedopowiedzialnych ludzi raczej z tego sobie sprawy nie zdaje. To jest jeden z objawów typowego, polskiego sobiepaństwa. Głoszący tego typu postulatu ludzie to grupa przekonanych, że są sami dla siebie, niezależni od nikogo i to oni w zupełności chcą w 100% decydować co i jak będą robić. A prawda jest taka, że zapięcie pasów to żaden kłopot dla kogokolwiek, a więc cała sprawa to bicie piany dla samego faktu jej bicia. Nic poza tym. Jeśli uważasz, że skoro płacisz składkę zdrowotną to możesz o wszystkim decydować to też o tobie nie świadczy najlepiej. Nie uważsz bowiem, że lepiej aby te pieniądze sżły na leczenie twoje czy kogoś innego, kto rzeczywiście zachorował i potrzebuje pomocy a nie kogoś kto jest tak tępy, że nie rozumie tego co mówią statystyki i wbrew logice nie zapina pasów na zasadzie nie bo nie? A potem trzeba go leczyć chociaż można było łatwo tego uniknąć? Poza tym twój przykłąd jest słąby, jak stracisz przytomność to czy z zapiętymi pasami czy nie to i tak z płonącego samochodu nie uciekczniesz. Punktować Policję czy przepisy trzeba tam gdzie to jest uzasadnione a nie jechać z góry po wszystkim czy się coś w temacie wie czy nie.
  14. zobaczymy, szczerze mówiąc to zamówiłem takie, jakie w serwisie wyszły facetowi z VIN-u w ETCE a mój samochód to zwykła bieda wersja w SWING-u. No ale że ponoć te co zamówiłem to wyposażenie farbyczne a te z numerem podawanym na forum to dywaniki akcesoryjne.
  15. Ja dobierałem po VIN dywaniki w ASO i wyszło jakieś 70 euro za komplet na przód. to jest już 300PLN. Fakt, że zamówiłem jakieś droższe, pisałem już o tym dylemacie z numerem tego kompletu. Zobaczymy co to warte bo jeszcze nie dotarły. Ale nawet jeśli weźmiemy 300 za ori to jest to 3 razy więcej niż takie PFI na przykład.
  16. ale nie kosztują 450zł skąd ta cena? Za gumowe płaciłem w tym roku w ASO 190zł kpl, welury kosztują nieco więcej. Poza tym dywaniki Petex nie mają nic wspólnego z oryginalnymi , tak jak ktoś wcześniej sugerował że to ori bez znaczków. Bo to pewnie łączna cena za przód i tył. Jeśli chodzi o dywaniki PFI to wszystko zależy kto czego szuka. Pasują do auta owszem, cena jest bardzo atrakcyjna. Tylko, że po dwóch latach mam dziurę w dywaniku kierowcy. Gdyby PFI sprzedawało na sztuki to byłby hit bo te dywaniki nadają się na tył bezapelacyjnie bo tam nikt u mnie nie jeździ. A nie mam zamiaru kupować znowu całego kompletu tylko z powody dywanika kierowcy.
  17. plug & play czyli podłącz i baw się w ten skrótowy sposób określa się kompatybilność sprzętu, termin wzięty z branży komputerowej. Oznacza bezproblemowe podłączenie, bez dodatkowych zabiegów, ustawień i tak dalej.
  18. marekg odpowiedział(a) na marekg temat w Audi A4 B6
    muszę odgrzać kotleta niestety. Chciałem w końcu zamówić nowe dywaniki (w ubiegłym roku odpuściłem temat). Kwestia jest taka, że numer jaki znaleźliście to 8E1 061 225 E 91H W ASO natomiast dzisiaj mi znaleźli po VIN inne dywaniki, 8E1 863 691A 91H ... Kolor się zgadza. Czy ma ktoś ochotę/możliwość sprawdzić o co kaman? powiedzieli mi, że to co znaleźli to dywaniki materiałowe na przód. Poprosiłem żeby mi to jeszcze poszukali na jutro ale mam zagwózdkę z tym. Any idea? ---------- Post dopisany 20-04-2013 at 14:49 ---------- Poprzedni post napisany 15-04-2013 at 19:30 ---------- podnoszę temat, Może któryś z kolegów oblatany w ETCE i znający "tajniki" VAG odnośnie części czy akcesoriów jest w stanie coś wyjaśnić? strasznie mnie ciekawi ten temat. Tak bardzo, że postanowiłem zamówić te droższe dywaniki wynikające z ETKI dla mojego VIN. Zobaczymy może porównamy z tymi o numeracji podawanej na forum.
  19. witajcie, W sumie temat poruszyłem w dziale Części ale i tutaj go podniosę bo dotyczy dywaników welurowych. Chciałem zamówić ori komplet na przód i pojawił się dylemat z numerem VAG. Numer jaki łatwo można znaleźć w ETKA i który podali koledzy to 8E1 061 225 E 91H. W ASO natomiast podali mi inny, mianowicie 8E1 863 691A 91H. Oczywiście jest różnica w cenie na korzyść tego pierwszego zestawu. Co ciekawe, jak zacząłem z serwisantem wnikać to stwierdził, że numer 8E1 863 691A 91H wychodzi mu z etki jako wyposażenie fabryczne tego egzemplarza. Numer 8E1 061 225 E 91H to wg niego dywaniki akcesoryjne. Czy ktoś z was miał kiedykolwiek podobne zagwózki z częściami do swojego A4? zaciekawiły mnie możliwe różnice w cenach elemetów OE a tych akcesoryjnych dostępnych również w ASO. Bo jakaś różnica musi być skoro i cena i numer VAG jest inny.
  20. przede wszystkim wysuszyć. Ściągnij osłonę podszybia, zobacz czy tam nie ma kałuży przypadkiem i sprawdź odpływy jak sugeruje kolega. Jak się kupuje to wszystkie auta serwisowane a potem się okazuje, że odpływy niedomagają chociaż była na to akcja serwisowa dawno temu. Przy okazji sprawdziłbym jak ma się obudowa ECU i uszczelka.
  21. Możesz zmostkować przód z tyłem ale to jest prowizorka, która jakoś specjalnie dobrze nie zagra a po drugie nie wiem czy nie ma to jakiegoś negatywnego wpływu na wzmacniacz zabudowany w radiu. Generalnie Concert II powinien współpracować z zewnętrznym wzmacniaczem dla zasilenia tyłu, ewentualnie w BOSE całość jest na zewnętrznym wzmaku.
  22. Szukaj dwudinowego Concerta albo Symphony, ten Chorus najprawdopodobniej nie czyta MP3. Poza tym patrz zawsze, żeby nie była wersja USA.
  23. Mocniejszy strumień światła w takich żarówkach nie jest wynikiem większej mocy pobieranej przez żarówkę (te markowe, sprzedawane jako +90 czy ileś tam, moc pobierają taką samą jak każda inna żarówka, 55w jeśli dobrze pamiętam). Dodatkowa "jasność" to skutek cieńszego żarnika. Dlatego właśnie żarówki tego typu mają krótszą trwałość. Oczywiście są na rynku żarówki o mocy większej niż te 55w ale montowanie ich po pierwsze może przynieść skutki jak kolega opisał a po drugie jest niezgodne z przepisami.
  24. U mnie wnętrze jest swing, oznaczenia koloru to 26Z na większości elementów

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.