Treść opublikowana przez MemberA4
-
Wibrację przy maksymalnym momencie obrotowym dochodzące z tylnej części auta
Nie no bez przesady tylny zawias jest jest naprawdę toporny Ja nie jechałem twoim autem i naprawdę będzie ciężko to zweryfikować ale jeśli twierdzisz że to może być z zawieszenia to sprawdź jeszcze przeguby od strony dyfra. Najlepiej odkrec je od dyfra i zobacz czy się nie przycinają gdy nimi będziesz ruszać chociaż to naprawdę rzadki przypadek . Jak to nie będzie to, to zaczął bym szukania po wszystkich tulejach od tulei na sankach po wahacze i zawieszenie dyfra.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Ten przegub jest przy skrzyni czyli pod autem ale jeśli masz w miarę długie ręce idzie to zrobić spod maski.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Przyjrzyj się przegubowi kulowemu przy skrzyni możesz prysnąć czymś pod tą czerwoną osłonkę gumową. Jesli nie pomoże to trzeba szukać dalej
-
Wibrację przy maksymalnym momencie obrotowym dochodzące z tylnej części auta
Przed wymianą też miałeś wibracje?
-
1.8t quattro avj 2001r 5b Most
No to próbuj i daj znać na forum czy się udało
-
Drgania
Zluzuj wszystkie mocowania poduszek jak i również przedni ogranicznik momentu tzw odbój i poszarp trochę silnikiem żeby się ułożył na poduszkach bez naprężeń. Możliwe że założona poduszka jest wyższa i przedni odbój powoduje wibracje bo silnik się unosi podczas jazdy
-
1.8t quattro avj 2001r 5b Most
niestety jeśli chodzi o przełożenie głowne to ok jest takie samo ale różnica pojawia się w średnicy flansz półosi i niestety ale Plug&play nie będzie trzeba by było usiąść nad etką i sprawdzać moze od innego auta coś by się dobrało bo od B6 B7 żaden dyfer spośród trzech rodzaji 01R 0AR 08V nie ma takiej konfiguracji jak ETT ewentualnie spróbować przełożyć flansze ale to też trzeba sprawdzić czy da rade to zrobić
-
Wibrację przy maksymalnym momencie obrotowym dochodzące z tylnej części auta
dwumas jeśli działa tylko w jedną stronę( nie odbija na sprężynach) będzie właśnie powodował takie cuda a sprawdzanie na drodze czy dwumas jest sprawny opisywane w necie można pomiędzy bajki wsadzić wiem bo sam tego doświadczyłem ale wiadomo każdy przypadek jest inny i trzeba to brać pod uwagę
-
Wibrację przy maksymalnym momencie obrotowym dochodzące z tylnej części auta
zostaw wał w spokoju jeśli podczas wyższych prędkości się nic nie dzieje jak i torsena a lepiej zajrzyj do dwumasy ja miałem tak że podczas przyspieszania gdy silnik przechodził przez 1600-1800 obr tylna szyba razem z wydechem wpadały w rezonans powyżej tych obrotów było ok u mnie po podmianie dwumasy i regeneracji sprzegła jest o niebo lepiej lecz wibracje jeszcze występują ale tylko podczas wolnych obrotów bo założony dwumas też nie był w najlepszej kondycji
-
Wymiana przekładni w ŁODZI
Na ul Dunikowskiego 5 jest zakład który regeneruje maglownice Ja byłem tam robić turbinę i wszystko było ok w między czasie gadałem z facetem który przyjechał ponad 200km na regeneracje magla Opinie w necie są podzielone
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
zależy czego ten bład miałby dotyczyć...
-
Trzeszczy przy skręcie kół
dobrze że nie pękła bo wtedy lipa... a co do trzeszczenia to też miałem przypadek że górne wahacze były winne
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
A tymi luzami jak jeździłeś to tego nie miałeś?
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Cześć. Czy ktoś z Was chłopaki zakładał wałek od Świątka? cenowo podobnie do Kolby a ciekawe jak się sprawuje...
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Jak ASO nie ma tego to poszukaj uszkodzonej skrzyni 6 biegowej z takimi śrubami wyjdzie cię taniej niż byś kupił nowe śruby w ASO. Nie musi być koniecznie z Audi z Passata lub z SuperB też podejdzie
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
kulka w tej śrubie powinna stawiać opór przy wyciskaniu od samego początku a nie latać jak grzechotka. Jeszcze są z tyłu skrzyni dwie śruby od widełek 1i2 oraz 3i4 biegu i też możesz je sprawdzić czy też są w takim samym stanie.
-
Wymina skrzyni czy regeneracja?
to jest normalny luz na flanszy nie zawracaj sobie tym głowy chyba że ruszając góra dół bardzo się wychyla wtedy już gorzej....
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
jeśli nie widać luzów na zewnątrz musisz sprawdzić element z nr 2 oraz sprawdzić śruby zderzakowe z nr 17 które mają zadanie utrzymać drążek w odpowiednich pozycjach możliwe że to śruba która utrzymuje drążek w pozycji środkowej uległa uszkodzeniu bo druga odpowiada za utrzymanie drążka w poszczególnych biegach przed rozdłubaniem możesz te śruby wykręcić z obudowy i sprawdzić a następnie spróbować zamienić je miejscami element nr 2 znajduje się pod zaznaczoną pokrywą a śruby sa wkręcone w ta pokrywę po bokach Drążek przełączeniowy ma zagłebienia w cylindrze w których te śruby zderzakowe siedzą, to u góry odpowiada za trzymanie drążka zmiany biegów na środku.
-
A4 B7 2.0TDI Quattro dziwny dźwięk podczas hamowania silnikiem
Może warto na początek spuścić olej ze skrzyni i sprawdzić czy nie ma w nim opiłków?
-
A4 B7 2.0TDI Quattro dziwny dźwięk podczas hamowania silnikiem
Dźwięk jakby się gdzieś coś o jakaś osłone ocierało lub obudowę...
-
Coś wyje .. B6 3.0 Q filmik
Jeszcze możnaby spróbować odkręcić wał oraz półosie od skrzyni i sprawdzić czy to wycie występuje też na samej skrzyni bez obciążenia... A później przykręcić wał i odkręcić tylne półosie i sprawdzić
-
Coś wyje .. B6 3.0 Q filmik
czyli "coś" musiałeś ruszyć przy tej wymianie i się przestawiło że jednak rzadziej ale dalej problem wystepuje... zapodaj jeszcze raz filmik bo nie można już odtworzyć tych na gorze strony.
-
wymiana podpory wału quattro
Gra nie warta świeczki z tym przespawywaniem przynajmniej w moim odczuciu. Kupuj gotowca z alle i ciesz się jazdą. Jedyny zamiennik na rynku to Akkussan Transpart ale jest pod różnymi nazwami i cenami. Kiedyś kupiłem za 170 a następnie za 130. Tylko raz pokusiłem się o podporę febiego od omegi i nie polecam według mnie za miękka i za delikatna ta guma w niej. W tym temacie jest opisane jak łatwo wymienić taka podporę w garażowych warunkach. Tutaj masz jeszcze temat w którym pokazałem łożysko które jest w oryginalnej podporze. Drogie ale dla spokoju warto założyć. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Z rok już jeżdżę i sprawdzam stan podpory i narazie żadnej "zmarszczki" na gumie nie zauważyłem a łożysko sobie hula.
-
Kapie olej z tylnej flanszy wału BEX.
wyszukaj u niego kod skrzyni to się sprawdzi
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7