Treść opublikowana przez MemberA4
-
Qatrro szarpnięcie po odpuszczeniu gazu i dodadaniu
są już zamienniki tej poduszki [emoji4] Lemforder ma tą poduszkę LMI2931901
-
Pilnie potrzebna pomoc zmiana skrzyni 5b na 6b
jedyne sensowne wyjaśnienie to sprężynki na tarczy sprzęgła hałasuja podczas obciążenia czyli połączenia skrzyni z silnikiem bo jak pisałeś wyżej po wysprzęgleniu hałas ustaje chyba że jeszcze łożysko pilotujace wałek sprzęgłowy może być rozwalone.... a to grzechotanie wystepuje w rytm pracy silnika czy inaczej?
-
Pilnie potrzebna pomoc zmiana skrzyni 5b na 6b
"Dystans wywale skrzyni przyblizy sie do motoru a jak wygladać będzie kwestia poduszki skrzyni" Tym się nie przejmuj wszystko sobie podregulujesz na poduszkach skrzyni i silnika. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Pilnie potrzebna pomoc zmiana skrzyni 5b na 6b
to raczej wina tłumików drgań w tarczy sprzęgła domyślam się że cały komplet jednomasu załozyłeś... koło, tarcza, docisk. dokładnie, oryginalnie montowany rozrusznik od skrzyni 6b ma więcej zębów niż ten od skrzyni 5b
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
to raczej zły trop chyba że kula w kasecie jest mocno ścisnięta bo przeciez jak się drążki odepnie od skrzyni to latają one jak przysłowiowa k.rwa po sklepie jak po zdjęciu drażka z wałka przełączajacego okaże się że dalej jest to samo odkręć obudowę do której jest dokręcony czyjnik od wstecznego i zajrzyj do srodka a w miedzy czasie niech ktoś delikatnie rusza prawo lewo drążkiem, możesz również wyjac cały wałek tez po wykręceniu srub zderzakowych, może wina lezy równierz w cylindrze przełączaniowy ale ja bede się dalej trzymał tej sruby zderzakowej i to tej od strony tyłu auta, możesz je przecież zamienić miejscami bo są takie same a nóż widelec może bedzie "zmiana miejsc" usterki [emoji4] na zdjęciu wałka (jest to nowszy typ ze skrzyń FYA HCF) widać czemu [emoji4] zaznaczyłem to na czerowo ale jak wiadomo moge się mylić jak każdy [emoji4] na zielono jest miejsce odpowiadające za "trzymanie" każdego biegu
-
Pilnie potrzebna pomoc zmiana skrzyni 5b na 6b
a docisk równomiernie dokręcałeś, może sprężyna się skrzywiła i dla tego tak szarpie przy ruszaniu?
-
Pilnie potrzebna pomoc zmiana skrzyni 5b na 6b
możesz sobie dać ucinać bo i tak jej nie stracisz musisz zdjąć ten dystans i montuj rozrusznik od AWX, ja przy 228 nie miałem tego dystansu i wszystko działało dobrze. jak zakładasz z dystansem to montujesz sprzęgło 240 plus rozrusznik do tego odpowiedni i zmieniasz tulejki prowadzące skrzynie w silniku na dłuzsze dkz ze sprzęgłem 240mm jest wyzsze od kompletu 228mm i po to jest ten dystans
-
Przeguby wewnętrzne- półośki
Ja zmuszony byłem kupić z firmy GSP, chciałem z SKF bo takie tez występują ale niestety nie były dostępne w żadnej hurtowni. W necie może się jeszcze dostanie te SKF Zobaczę ile te GSP wytrzymaja.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
odkręcasz zaciski i wieszasz je tak zeby Ci nie wadziły, nie musisz ich rozkręcać jeden przewód ciagniesz od zegarów lewą strona auta do lewego czujnika a masę tylko ciągniesz z prawej strony ja jeszcze ten przewód zmasowałem z karoserią auta przykręcajac go do srubki od boczka oparcia tylnego
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Obojętne który, tu chodzi o zamkniecie obwodu przez czujnik tylko[emoji4] Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Wklep w google ten nr bo wyglada na to ze do tej kostki sa od razu w zestawie. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Mam nr tej kostki 1J0973702 Tylko dwa piny do tego tez musisz mieć. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Numeru kostki nie mam. No tak zapomniałem ze na sprzęgło od awx zakladasz całość [emoji3] Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
A jeszcze się zapytam jaki masz rozrusznik do tego kompletu? Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Nie pasuje, ja dobralem z forda od wtryskiwacza tylko musialem trochę podciac zeby zabezpieczenie sie zapielo. Musisz również dorobic z 20cm przewodu bo nie siegnie. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Ja np z checia bym zmienił skrzynię na ta od 2.5tdi bo koncowe biegi sa dłuższe troszkę ale za tym idzie wymiana dyfra tez. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Pawci_o nie zawracaj sobie głowy przełożeniami bo sa całkowicie inne. Ja miałem skrzynie GBQ 5b i powiem Ci tylko ze skrzynia GBC to przepaść w porównaniu do FEC(GBQ te same przełożenie). GBC ma strasznie krótkie przełożenia. Dla przykładu na 5 biegu przy skrzyni FEC (GBQ)przy 2000obr miałeś napewno praktycznie równo 100km/h a w GBC masz tyle na 6biegu no moze 103 będzie. W FEC na 4 biegu przy 2000obr miales zapewne 80km/h a tyle to masz w GBC na 5 biegu. Mnie trochę brakuje tych dłuższych przełożeń jednak. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Wymiary przegubów wału i tylnych półosi.
Gdyby kogoś interesowało to zewnętrzne przeguby na wale napędowym w B6 mają wymiar 100mm/32mm/25 frezów Śmiało można dostać takie z lepszych firm z przeznaczeniem do przednich półosi choćby od Fiata/Lancia/Alfa Romeo i pasują jak oryginał. Co do przegubów wewnętrznych tylnych półosi to najpierw trzeba sprawdzić nr z ETKI bo wychodziły różne rozmiary i tak np do 1.9TDi przegub wewnetrzny ma wymiar 108mm/32mm/28frezów i można zakładać przeguby od VW Transportera T4 z nr 701407331B lub jego zamienniki których jest sporo i łatwo dostępnych
-
Poduszka Skrzyni biegow TWARDOSC ?? KTOS WIE ??
ja przy od skrzyni 5 b miałem GRUN czyt. zielony
-
Poduszka Skrzyni biegow TWARDOSC ?? KTOS WIE ??
To żadne info bo na stronie ZFa zielona tez występuje w V6 z 6b czy to Pb czy Tdi nawet z Q. Ja uważam że zielona bedzie twarda bo np w 1.9 przy skrzyni manualnej 6b jest kolor żółty a przy skrzyni automatycznej jest kolor zielony a jak wiadomo automaty są cięzsze od manuali. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Jak sprawdzić przegub wewnętrzny w A4 B7?
pasować napewno bedzie u mnie za niego chcą 150zł więc nie tak strasznie drogo jest jeszcze z GSP nr 661044 trochę tańszy
-
Qatrro szarpnięcie po odpuszczeniu gazu i dodadaniu
To lepiej Lema kupić za polowe ceny a to i tak jest to samo przecież Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Qatrro szarpnięcie po odpuszczeniu gazu i dodadaniu
Sprawdź na kanale z druga osobą prubować ruszyć na recznym a ty zerkaj pod autem czy dyfer bardzo sie wychyla. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Qatrro szarpnięcie po odpuszczeniu gazu i dodadaniu
Tak zgadza się nr 7 bo te z nr 4 to nie mają zbytnio za dużo roboty [emoji3] Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Zerknij tez na tuleje w sankach i zobacz czy nie "spuchły" bo jak alu sie utlenia to rozsadza gume Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka