Treść opublikowana przez MemberA4
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
przecież skrzynie są takie same w cabrio jak w sedan/avant to włąśnie to jest najmniejszy kłopot według mnie cytat z serwisówki to samo tyczy się skrzyń z serii 02X, 0A3 tak jak pisałem wyżej, trzeba grzebać w etce i porównywać.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
z ciekawości zacząłem tak na szybko grzebać w Etce i wychodzi że tylna rama jest taka sama tylko różni się tulejami ale czy to ma jakiś wpływ na mocowanie do nadwozia to tego nie wiem. W Etce porównywałem kilka elementów i np: 8E0804160F osłona termiczna tunelu jest taka sama jak w sedan/avant (można założyć osłonę od 1,9TDI FWD i ją przerobić ja tak zrobiłem) 8E0201060FP zbiornik jest taki sam jak w sedana/avant 1.8T 8E0521101T wał napędowy jest taki sam jak w sedan/avant ASN AVF AKE AMB AVJ 8E0511409AH stabilizator tył zalezy od grubości jest taki sam jak w sedan/avant 8E0511115(literka zależnie od kat. wagowej) sprężyna śrubowa tył taka sama jak w sedan/avant oczywiście są tez inne numery części ale ja tak na szybkiego porównywałem te co podałem według mnie sporo części jest wspólnych lecz okazują się równiez numery indywidualne 8H0 dla cabrio lecz według mnie też za bardzo nie ma na nie co patrzeć bo np wydech od quattro cabrio który zaczyna się od 8H0 po porównaniu na zdjęciach jest taki sam jak wydech od quattro sedan/avant. Trzeba usiąść przed kompem i trochę czasu poświęcić na porównywaniu numerów z Etki w google(grafika)
-
[BLB] Dziwny odgłos silnika na zimnym po remoncie oski pompowtryskiwaczy
Łożysko pilotażowe wałka wymienił podczas wymiany dwumasy? Ja dwa razy skrzynie zrzucałem bo po wymianie dwumasy zaczęły sie dziwne hałasy i to właśnie to małe łożysko hałasowało. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Strefa Śmiechu
chyba jeszcze tego nie było....
-
Jakie objawy zużytej podpory wału
wszystko juz jest dopracowane leży i czeka : ) mam 6 od Q a tak nawiasem do skrzyni 5b nie załozy sie 240 nawet po dołozeniu dystansu bo te skrzynie maja większe nadlewki we wnetrzu dzwona
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
ja mam jak na razie serię 130 i jest różnica, czuć ze ma troszke ciężej autko no ale ty masz Vkę to może aż tak nie odczujesz spręzyny zmieniaj bo jak z tyłu usiąda pasażerowie to koła schowaja się w błotniki bardzo
-
Syczenie z okolicy turbo
odkopie temat bo może komuś się przyda wina leżała w plecionce przy katalizatorze niby z zewnątrz była ok to w środku miała przedmuch po pewnym czasie na zewnątrz ukazały się zaczernienia od sadzy
-
Jakie objawy zużytej podpory wału
jestem właśnie po zabiegu wymiany podpory. Wymiana nawet łatwa ale znalezienie zabezpieczenia które trzeba rozchylić dało mi w kość Zakupiłem podporę firmy EURODRIVESHAFTS ale pudełko było firmy TransparT( Akkussan)http://www.akkussan.com.tr/urun_detay_en.php?islem=alt_urun&link_id=3&alt_menu_id=1&son_alt_menu_id=32 do tego zmieniłem łożysko na FAG żeby być pewniejszym bo w zakupionej podporze nie doszukałem się firmy na łożysku a jedynie wymiary niestety pomimo że moja oryginalna miała na całym obwodzie mocno sparciałą gumę ( łożysko jeszcze było ok (też FAG)) to wibracje które opisałem nie znikneły. Mam sprzęgło 228mm wiec może to jest wina tych wibracji bo juz zaczeły sie one ujawniać nawet na 4 biegu W domu mam już zakupioną nową dwumasę 240 lecz czekam na cieplejsze dni żeby się za to zabrać jak już to nie pomoże to chyba spale dziada
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
ja montowałem 3 klasy wagowe wyżej miałem 9 załozyłem 12 i jest ok nawet jak komplet ludzi jest z tyłu
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Tip raczej by musiał ustąpić miejsca manualnej skrzyni a to sie wiąże z dodatkowymi kosztami. Chyba ze na forum jest ktos kto robił juz taki zabieg na tipie i mógłby się po wypowiadać Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
B5 quattro to całkiem inna konstrukcja więc odpada reszta do okiełznania
-
Ślizgające się NOWE sprzęgło-całkowicie spalone. 1.9 tdi - ROZWIĄZANY
i ja równiez tak miałem i również lało się na prawą strone, wymiana uszczelki pompy vacum eliminuje ten wyciek tylko dowiedz sie jaka masz czy gumowe 2szt czy jedna blaszana. Jeszcze dla pewności sprawdź też gniazdo wtyczki od PD (okrągłe gniazdo z tyłu silnika) tam też potrafi cieknąc z pod oringu i leci później koło pompy vacum.
-
Ślizgające się NOWE sprzęgło-całkowicie spalone. 1.9 tdi - ROZWIĄZANY
moja tarcza wyglądała gorzej od Twojej na zdjęciach bo u mnie już prawie po nitach szło i nie było juz praktycznie bruzd pomiedzy lamelkami tarczy a mimo to nie miałem problemów ze ślizganiem się sprzęgła o takim stanie dowiedziałem się dopiero gdy zdjąłem skrzynie bo mi dwumas lekko zaczął cykać i chciałem go "profilaktycznie" wymienić Według mnie po zdjęciach widać jakby tarcza była zatłuszczona- błyszczy sie dziwnie nawet widać że zostaja na niej odciski palców :/ ale z drugiej strony taki wyciek co pokazujesz to nic chyba ze podczas uzywania auta leci bardziej. Zacznij może od uszczelnienia Vacum a skoro masz możliwośc samemu robic takie naprawy to wymień tylko tarczę.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
kiedyś jeszcze jak zgłebiałem tajniki swapu napisał do mnie kolega MaxsteRR mówiąc że nie potrzeba żadnej zmiany wsadu licznika czy tym bardziej całego licznika a potem dopasowywanie immo. Nie mam juz tej rozmowy z nim ale chodziło o użycie tego przewodu od czujnika w skrzyni i wpiecia się nim ale gdzie to już na prawdę nie pamiętam. Pisał że juz robił taki zabieg i wskazywanie prędkości normalnie działało. Ja tego zabiegu nie musiałem robić bo okazało się że u mnie prędkość była juz po ABSie.
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
..a w centralnej Polsce nic nie pada od kilku dni wszędzie zamiecie, zawieje zapowiedzi o śniegu a tu nadal lipa nie ma kiedy nacieszyć się quattro...
-
Wymagane wartości w blokach pomiarowych dla 1.9 TDI PD
narazie nie sprawdzałem tylko na szybko sprawdziłem czy mam taki plik w Labels
-
Wymagane wartości w blokach pomiarowych dla 1.9 TDI PD
Kamil czyli cała tą zawartość co podałeś podmieniamy w notatniku w którym otworzyliśmy swój plik 038-906-019-AVF.lbl tak?
-
Czarny olej zaraz po wymianie ?
sprawdź piny we wtyczkach od klocków możliwe że się nie stykają ale to już temat do działu https://a4-klub.pl/index.php?/forum/284-audi-a4-b6b7/
-
Nie działa tempomat po montażu.
nie pamietam juz w którym bloku pomiaraowym na vagu ale tam gdzie są wskazania działania pedałów nie zmieniało się 0 na 1 chyba to było w ENGINE grupa 006 a nie powinno być trzech jedynek na końcu? bo to własnie od pedału sprzęgła chyba brakuje tej jednej?
-
Nie działa tempomat po montażu.
set naciskasz raz u mnie min to 40 i po dołozeniu wszystko działało tylko musiałem czujnik sprzęgła wymienić
-
Jaka wiertarko wkrętarka ?
ja kilka lat temu(min 4) kupiłem taki zestaw einhella za 160 zł https://imged.pl/wkretarka-wiertarka-bt-cd-18-2b-set-einhell-fv-gw-7-7970089.html jak narazie do tej pory daje rade tylko juz baterie trzeba cześciej ładować ale za te pieniądze tyle co ona nawierciła i nawkręcała to dla mnie spoko:) bardzo ułatwiała dokręcanie i odkręcanie np miski olejowej bo tam jest duża ilość śrubek jest tez duży minus tej wkrętarki - długo się ładuje bateria według instrukcji min 3h
-
Zamarzły biegi ! Jak dostać się do mechanizmu.
jak lewarkiem nie może ruszyć to na pewno przy skrzyni przyłapało jak chcesz to szybko zrobić to wsadź łapę z prawej strony silnika aż do skrzyni (dla lepszego dojścia wyciągnij tą czarną plastikową rurę) unieś tą czerwoną gumke i odmrażaczem dobrze popsikaj całe gniazdo wtedy powinno puscić tylko to jest naprawa chwilowa po której powinienes to miejsce dobrze nasmarować żeby wyparło wodę w środku to nie powinno Ci nic zamarznąć bo albo wszystko juz na sucho pracuje albo jeszcze jakieś resztki smaru sa bo nie sądzę aby tam sie woda pokazała
-
Wycie huczenie z tylu podczas jazdy quattro
zamień opony tył z przodem i zobacz czy coś się zmieni
-
B6 1.8 T quattro tłumik środkowy
od 1.9 tdi quattro pasi jest taki sam tylko jeśli chodzi o niską cenę to mozna powiedzieć że to "biały kruk", ja mam całość od 1.8t quattro tylko końcówki spawałem inne podobno od 2.0 tdi też pasuje i jest juz bez srodkowego tłumika oczywiscie wcześniej miałem tez opcje bez środkowego tłumika z wspawanymi rurami i nie zauważyłem róznicy w głośności ale to tdi więc o Pb się nie wypowiem
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
w którym miejscu masz ten luz? może na przegubie który jest do skrzyni dokręcany?