Treść opublikowana przez machina
-
Passat b5 99' 1,9 pd ajm 115km problemy z odpalaniem na zimnym
Może zapodaj preparat do czyszczenia PD. Możesz też posprawdzać ich złącza. Porównaj vagiem temperatury na liczniku i ecu silnika.
-
Passat b5 99' 1,9 pd ajm 115km problemy z odpalaniem na zimnym
Odczyt 4 cylindra jest podejrzany, trochę za wysokie bipy po rozruchu.
-
Passat b5 99' 1,9 pd ajm 115km problemy z odpalaniem na zimnym
Sprawdzałeś czy wszystkie świecę są sprawne? Było zrobić te same logi ale gdy występuje problem podczas odpalania.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Śnieg pięknie opływa te kształty:decayed:
-
Samodzielna wymiana uszczelki pod glowicą
Dzięki za słowa otuchy:grin:
-
Samodzielna wymiana uszczelki pod glowicą
Super, dzięki za schemat. Co do pytania 6 t chodziło mi czy będą inne problemy np. po odkręceniu wszystkich śrub głowica nie będzie chciała odskoczyć etc. nie wiem czego sięspodziewać
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jak bys miał immo 2 nie trzeba by było żadnego vinu przypisywać tylko adaptacja kluczy i bangla. Ciekawe dlaczego jedni mają immo 2 a inni immo 3 a rocznikowo to samo.
-
Samodzielna wymiana uszczelki pod glowicą
Mam zamiar samodzielnie wymienić uszczelkę pod głowicą, powód do układu chłodzeni przedostają się spaliny. Mechanikiem nie jestem ale rozrząd wymieniłem samemu i nie sprawiło mi to żadnych problemów. Lubie wszystkie naprawy wykonywać sam i jak dotąd nie żałowałem:decayed: Posiadam odpowiednie klucze i zapał do pracy ale trochę pytań się nasuwa... Kilka potrzebnych informacji: silnik jak w opisie AJM 1. Jaka jest kolejność dokręcania śrub głowicy? rozumiem że odkręcam w odwrotnej kolejności? 2. Czy ta procedura jest prawidłowa dla tego silnika: etap 1 - 40Nm, etap 2 - 60Nm, etap 3 - 90', etap 4 - 90' ? 3. Jakiej firmy uszczelkę najlepiej kupić? 4. Jakie uszczelki jeszcze są potrzebne? 5. Czy bardzo duży błąd bym popełnił nie planując głowicy? chciałbym uniknąć wyjmowanie pompek z wiadomych powodów. Wyczyściłbym ja dokładnie i w przypadku idealnej równi wylądowała by na nowej uszczelce - czy to dopuszczalne? Oczywiście wszystkie śruby zakupie nowe. 6. Czy czekają mnie jakieś większe trudności? A może zupełnie się do tego samemu nie zabierać mimo zupełnego braku zaufani do mechaników szczególnie w mojej okolicy? Fajnie by było uzyskać wypowiedź osób które osobiście przeprowadzały taką wymianę uszczelki i maja doświadczenie.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ale i cena nie taka:grin: Jak się samemu wymienia to praktycznie za darmo:wink:
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
No proszę, więc trzeba podjąć ryzyko i założyć końcówki MS, zobaczymy ile polatają
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ciekawe czy podrabiają MS:question: Ja osobiście zauważyłem że po wymianie wahaczy na MS kierownica chodzi minimalnie ciężej i ewidentnie jest tak od momentu wymiany wahaczy. Czyżby przyczyna to ciężko pracujące sworznie w MS?
-
Nie sposób dogrzać silnik - wskazówka max na 70 stopni
Zapowietrzona nagrzewnica z powodu uszkodzonego termostatu lub co gorsze pada uszczelka pod głowicą. Co do temperatury to załóż ori termostat, jak nie pomoże to wymień czujnik temperatury. Czujnik można również zdiagnozować wagiem. Czy jak odpalisz auto po nocy i pochodzi 10min na postoju do górna rura do chłodnicy robi się ciepła? Jeżeli tak to termostat do wymiany:wink:
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Uwielbiam te historie z dziadkami jeżdżącymi do sklepu lub do kościoła:decayed: U mnie na blacie już ponad 240tys i turbo ori nigdy nie czyszczone:wink:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Rozbierz i obczaj czy to kółko jest dokładnie nad czujnikiem:wink: Można też zrobić test bez tarczki, poświeć latarką i zobacz czy zegary i klimatronik się rozjaśniają.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
NIE k**wa!! Polej! He he:decayed: swojaka?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ok:facepalm: juz odstawiam szklanke i idę spać
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Mój? czy bediksa?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Spoko, nie za bardzo chce mi się teraz iść do garażu by strzelić fotkę a co do twojego pytania dlaczego podświetla od razu po zapłonie to nie mam pojęcia.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Mam jeszcze w domu stary jaeger i tam również jest ten czujnik i w tarczy jest 'oczko' do przepuszczania światła, może masz inne tarcze. Czujnik jest taj jak wcześniej pisałem koło koło ) prędkości od strony wyśw km.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Podświetla dopiero po załączeniu pozycji:wink: - poprzednio się zakręciłęm:decayed: Jest tzw. fotodioda czyli czujnik nasłonecznienia, znajduje się pomiędzy wyświetlaczem km a miejscem gdzie zatrzymuje się wskazówka na 0.
-
Nie sposób dogrzać silnik - wskazówka max na 70 stopni
Termostat:wink:
-
Problemy z nagrzewaniem silnika AJM
Termostat, temat przerabiany wiele razy:wink: poszukaj
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ciekawe jak długo:decayed:
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Na chwilę obecną 22tys na MS, droga codziennie do pracy 40km w obie strony z czego 20km same dziury, obecnie absolutna cisza:wink:
-
co wymienic przy wymianie rozrządu
Nie znam przypadku żeby w PDku pasek wielorowkowy dostał się pod obudowę rozrządu:wink: co nie zmienia faktu że jak przód rozebrany należy dokładnie wszystko posprawdzać i jeżeli stan jest wątpliwy należy wymienić. Jak później coś walnie to będzie trzeba się nagimnastykować