Treść opublikowana przez machina
-
Odgłos powietrza podczas przyspieszania
jedna osoba do auta i w gas a druga słucha i szuka gdzie mocno syczy:wink: najczęściej będzie to wąż do intercoolera
-
Wyrzuca płyn co można jeszcze sprawdzić
dlaczego słupek do wymiany?
-
Bicie na hamulcach
No to czekamy na rady i na rozwiązanie problemu, okaże się czy piasta krzywa (a nie pisał nić o żadnej przygodzie) czy przetaczane tarcze nadają się na złom:wink:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ale jeżeli jest to taki sam czujnik jak w TDI PD to jest to dwa czujniki w jednej obudowie, jeden od poziomu a drugi od temperatury, może faktycznie to jakis zamiennik i nie funkcjonuje prawidłowo z nowymi zegarami. Sprawdzisz numer to się wyjaśni:wink:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jaki masz ten czujnik w misce? Może taki ▷▷▷ Czujnik temperatura oleju AUDI A4 Avant 8D5 B5 1 6 FACET 080 Jeżeli nie to być może koleś dobrze mówi i ten czujnik co masz w misce nie obsługuje temp i potrzebny jest taki jak w linku ale musi to ktoś potwierdzić. Ja u siebie a AJM mam czujnik w misce który obsługuje poziom i temp oleju i nie wiem jak jest w 1.6
-
wymiana przedniej szyby
Jak ktoś ma AC lub specjalny pakiet na szybę to pokrywa:decayed: Tylko nie wiele osób chce się szarpać z zarządcą drogi o leżący kamyczek na drodze który tir poderwał i uderzył w szybę, a teraz tych kamyczków nie brakuje
-
wymiana przedniej szyby
Tylko znaleźć ori używkę która ma 13-16 lat nie zbitą kamieniami lub nieporysowaną to graniczy z cudem:wink: usunięcie starego kleju z takiej używanej szyby również jest kłopotliwe
-
wymiana przedniej szyby
Pytałem dzisiaj o cenę takiej usługi w popularnym zakładzie na obrzeżach miasta, 210zł szyba norglass , 100zł montaż. Nie jest źle:decayed:
-
Bicie na hamulcach
Przypadkiem tego nie słuchaj Jeśli każdy problem z autem rozwiązywać po przez kupno nowych podzespołów...to sami wiecie, gdzie mozna wsadzić takie rady. Sprawdź te piasty i napisz jak sytuacja. Nie mówię nie. A nóż trzeba będzie wymienić. Ale jest multum rzeczy do sprawdzenia zaczym się wymieni. Uważasz że nie warto wymienić na nowe jak już przetaczał tarcze gdzie w mojej ocenie nie powinno się tego praktykować Przetaczana tarcza zawsze będzie cieńsza, będzie miała skłonności do wichrowania się podczas hamowania z dużej prędkości. Z hamulcami lepiej nie igrać i nie oszczędzać na nich no chyba że ktoś lubi niepewne hamulce:decayed:
-
Wyrzuca płyn co można jeszcze sprawdzić
Płyn do nagrzewnicy napływa ciągle, i czy zima czy lato nagrzewnica grzeje cały czas, tam nie ma żadnego zaworu na przewodach oraz w samej nagrzewnicy. Ogrzewania nie ma ponieważ w lato powietrze omija nagrzewnice:wink:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Półtora roku temu wymieniałem zegary, ale z tego co pamiętam postępowałem według tej instrukcji, 17 - instruments 11 - logowanie ( podajemy pin z nowego licznika ) 10 - adaptacje kanał 21 wpisujemy ilość kluczy zatwierdzamy wkładamy klucze po kolei GOTOWE WYJDZ Mam immo2
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wrzuć screena jak połączysz się z licznikiem, może masz immo 3 w liczniku? Spróbuj zalogować się pinem od nowych zegarów do sterownika silnika.
-
Nie odpala po długim kreceniu zalewa ?
Fakt, w AFN nie ma, spojrzałem na profil:decayed:
-
Cieknący zawór EGR
Nie słyszałem jeszcze żadnej opinii o regenerowanych zaworach egr, raczej większość użytkowników wymienia, wyrzuca te zawory:wink:
-
Problem z wyciągnięciem licznika w Audi.
Zasilanie dochodzi do zegarów nawet na wyłączonym zapłonie
-
Samoczynne otwieranie tylnej klapy
Hehe, nie zauważyłem:facepalm:
-
Antena małe pytanko
Srebrna zaślepka do tego koloru lakieru to mistrzostwo:facepalm:
-
Problem z wyciągnięciem licznika w Audi.
I pamiętaj by podczas całej operacji dla świętego spokoju odłączyć aku, mój znajomy uwalił zegary nie odłączając zasilania:facepalm:
-
Samoczynne otwieranie tylnej klapy
Sprawdź czy ta skroplona woda nie wydostaje się przypadkiem z mechanizmu wycieraczek, bo może to być początek końca rurki spryskiwacza:wink:
-
Słabe przednie światła mijania
Jak wypalony odbłyśnik to pozostaje wymiana na inny sprawny, bądź oddanie do zakładu w celu regeneracji odbłyśnika, tylko gdzie taki znaleźć
-
Cieknący zawór EGR
Jak turbo nie puszcza ani grama to zostaje tylko odma:wink: Wyjść jest kilka, zakup nowego zaworu egr, wywalenie zaworu gdzie minusem jest brak klapy gaszącej, zamontowanie oil tank catch Wybór należy do Ciebie:decayed:
-
CHwilowy problem z wskaznikiem paliwa
Prawdopodobnie zabrudzony potencjometr czujnika poziomu paliwa, zawsze można wyjąć wyczyścić i zamontować, koszt zerowy jak robisz sam
-
Nie odpala po długim kreceniu zalewa ?
Sprawdź klapę gaszącą, może przymyka dopływ powietrza, paliwo pompa podaje? Z liny to lepiej nie próbuj odpalać jak nie chcesz mieć problemów z silnikiem:wink:
-
Wyrzuca płyn-niech ktoś mądry się wypowie--------- ciag dalszy.
Ja dziś eksperymentalnie zakupiłem korek firmy Topran:facepalm: podmieniłem i w drogę, r5 minut jazdy i zachlapane wszystko pod zbiorniczkiem płynem, założyłem ponownie ori i jest git:decayed: to było zmarnowane 13 zł
-
prośba o analize logów - niedoładowanie
Sama podmiana przepływomierza nie mogła spowodować takich problemów, zresztą przepływka jest ok, tak jak koledzy wyżej pisali do sprawdzenia podciśnienie, zrób jeszcze BS 011 oraz BS 003 to się rozjaśni sytuacja:wink: