Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

machina

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez machina

  1. Właśnie po nocy jak odkręce korek to jest delikatne pssyt
  2. To turbo nie będzie miało lekkiego życia i może długo nie dać rady dobrze dmuchać a 216 będą potrzebowały powietrza:wink: Hamulce to podstawa:decayed:
  3. Może przejechałeś się jakimś AFNem po korekcie lub PDkiem i dlatego wydaje ci się że źle jedzie. Brakuje BS 004, 011 Tu nic złego nie widać no może poza tym że nie ten dział na logi:wink:
  4. Powiem tak, mój silnik zajechany na pewno nie jest:wink: fakt teraz znacznie mniej słychać bulgotanie a to ma dwie przyczyny; pierwsza szybciej otwiera się duży obieg chłodzenia, druga klimatronik nie puszcza tylko gorącego powietrza i ten dźwięk słabiej słychać bo nie wydostaje się razem z ogrzewanym powietrzem. To że w silnikach TDI PD głowice "obsiadają" to jest fakt nie podważalny i prędzej czy później planowanie i wymiana uszczelki jest nieunikniona, w żadnym wypadku nie świadczy to o zajechaniu motoru tym bardziej że śmiga aż miło i -20 stopni mu nie straszne, pali z półobroty wału w każdych warunkach:wink:
  5. Tanio, w mojej okolicy próżno szukac warsztatu który zrobi wszystko z głowicą w jednym miejscu, albo planują albo robią zawory etc.
  6. Ok, to zrozumiałe, ale chyba nie jest normalne że jak na gorącym silniku upuszczę ciśnienie korkiem i przejadę ostrzej 2 km i w zbiorniczku ponownie jest ciśnienie ?
  7. Przegoń mocniej auto i sprawdź jak bardzo możesz zcisnąć górny wąż do chłodnicy, czy możesz bez problemu dwoma palcami zcisnąć tak by ścianki węża się spotkały? U mnie na gorącym silniku jest to trochę utrudnione.
  8. Oby nie była to UPG, zobacz czy nie wywala przez zawór bezpieczeństwa w korku, węże twarde po ostrzejszej jeździe?
  9. machina odpowiedział(a) na machina temat w Audi A4 B5
    Napisałeś 14-32121-10w/g a nie 14-32121-01 a to chyba różnica bo z końcówką 10 nie ma:decayed: ach ta wiosna:banan: Dostałem uszczelkę z dwoma otworami czyli taką sama jak jest założona. Liczę na to iż da radę założyć taką samą, a jak by co to wymienie na grubszą
  10. machina odpowiedział(a) na machina temat w Audi A4 B5
    Sprzedał mi śruby o nr 14-32121-01 czyli są złe? Uszczelkę zakupiłem o nr 61-34250-10 czy to odpowiednia do mojego AJMa ? Chce mieć 100% pewność i nie jeździć po sklepach podczas wymiany UPG.
  11. machina odpowiedział(a) na machina temat w Audi A4 B5
    Czy ktoś to jeszcze może sprawdzić? Dziś zakupiłem uszczelkę i śruby victor reinz i dobrali mi śruby o długości 172mm, takie są w katalogu powyższej firmy do mojego silnika AJM jak i do AFV i AWX. To jak to jest w końcu z tymi śrubami, czy to jest odpowiednia długość czy może powinny być 166mm? i katalog victor reinz jest o kant d*py ?
  12. Dobrze wiedzieć Jakiego kleju użyć w miejsce gdzie przykręca się wałek na obu końcach by olej nie wyciekał pomiędzy głowicą a tym kawałkiem przykręcanego uchwytu? Wiesz może z jakim momentem docisnąć śruby które trzymają pompowtryski w gniazdach? Procedurę ustawiania znam, nie mogę tylko namierzyć momentu dokręcenia.
  13. Klucze zakupiłem Klucz nasadka końcówka 1/2 SPLINE M12 KING TONY (3142159400) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Pokrętło uchylne 1/2'' 457mm YATO YT-1242 (3141602530) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. myślę że powinno nimi dać radę dokręcić czapkę. Jest jakiś patent na demontaż górnego koła zębatego z wałka? nie posiadam specjalistycznego ściągacza
  14. Robiłeś tylko planowanie czy kompletny remont głowicy z wymianą prowadnic i uszczelnień? Jaki koszt wszystkiego?
  15. machina opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Czy śruby do głowicy Wymiar gwintu: M 12 Skok gwintu [mm]: 1,75 Dlugosc [mm]: 166 będą pasować do slnika AJM? Są jeszcze dostępnę o długości 172mm, nie wiem które to na 100% do mojego silnika. Jaki jest ich numer
  16. Pasował będzie, ale nikt nie da gwarancji że trafisz w 100% sprawny. Nawet oryginalne trafiają się felerne:wink:
  17. Dwa lata temu za taki sam w sklepie dałem coś ok 44zł i do dziś wszystko jest ok.
  18. Na nic nie czekaj, kup termostat, wymień i zapomnij o problemie:wink:
  19. Z tym termostatami to jakaś loteria jest, dwa lata temu zamontowałem wahlera i działa jak marzenie a cena poniżej 50 zł, nie wiem od czego to zależy
  20. A może zrobił byś to jak należy, czyli po pierwsze to logi w odpowiednim dziale Diagnostyka VAG po drugie odpowiednio zrobione http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/ po trzecie logi wklej tu VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
  21. Ugiąć się da i to bez większych problemów,ale to nie znaczy że jest dobrze jak korek cały czas upuszcza ciśnienie i ciągle to bulgotanie. Za tydzień będę miał już wszystkie części do wymiany UPG i chyba nie ma na co czekać bo jak wciągnie płyn np. przy powrocie z urlopu to:facepalm: Koszt samych części to 700zł.
  22. Po ostrzejszej jeździe to ugnie się pod palcami ale żeby ścianki węża się spotkały to bardzo ciężko jest
  23. Ja z ogrzewaniem nie mam problemu. Wszystko wskazuje na to że to dopiero początki "obsiadania głowicy". A powiedz mi czy po wymianie PUG po ok 12 godzinach od jazdy jak odkręcisz korek to masz charakterystyczne "psyt" ? i czy wąż od chłodnicy na rozgrzanym jest twardy?
  24. Pasuje na 100%, do tego właśnie ta pompa z końcówką N jest już znacznie odporniejsza na wszelkiego rodzaju wycieki i nie ma problemu z króćcem podciśnienia. rzeba tylko kupić nową uszczelkę aluminiową pod pompę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.