Treść opublikowana przez machina
-
uszczelnienie pompowtrysków
Co nie znaczy że są ok:wink: coraz bardziej się skłaniam ku teorii niesprawnej świecy na 3 garze ale na 100% to mozna by to było potwierdzic po wymianie świecy lub zamianie miedzy cylindrami. Samo sprawdzenie oporności nie daje 100% gwarancji że świeca odpowiednio grzeje
-
Błąd 17965 prośba o sprawdzenie logów
Prace sztangi dokładnie to można sprawdzić jak odepniesz gruszkę.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Zakładałem 1,5 roku temu:wink:
-
Błąd 17965 prośba o sprawdzenie logów
Wygląda na problem ze sterowaniem zmienną geometrią
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Nie wiem jak to skomentować czy ktoś jest w stanie wyjaśnić jak to możliwe że jednym padają po 3tys a innym no właśnie; ja mam obecnie 43 tys nalatane na MS i zaczyna sie coś odzywać przy wjeżdżaniu na nierówność na skręconych kołach a poza tym jest gitara:decayed: i złego słowa nie powiem na MS, po zimie wrzucam nowy komplet, i montaż ponownie samodzielnie
-
uszczelnienie pompowtrysków
Generalnie to co najwyżej można by się przyczepić do korekcji na 3 cylindrze zaraz po uruchomieniu silnika. Zrób jeszcze raz 013, 023 tylko na zimnym podczas uruchamiania. Do sprawdzenia świece żarowe a w szczególności na 3 cylindrze, ta korekcja może być efektem niedogrzanej komory. Nie zaszkodzi zalać jakiegoś środka do czyszczenia układu wtryskowego.
-
uszczelnienie pompowtrysków
Jeżeli wcześniej zalegał olej w dolocie to całkiem możliwe
-
uszczelnienie pompowtrysków
Wrzuć logi statyczne 001, 013, 018, 023 loguj każdy kanał oddzielnie podczas odpalania i kilkanaście sekund przytrzymaj po odpaleniu. Zrób na zimnym i na rozgrzanym.
-
demontaż odpowietrznika ? pytanie ????
Ja myślę że nie potrzebnie kombinujesz a konsekwencją będzie post jak to później naprawić Co za różnica czy nalejesz kilka litrów więcej
-
uszczelnienie pompowtrysków
A jaka masz gwarancję że po tych zabiegach skok pozostanie taki sam? a może juz nawet przed wymianą uszczelnień był nadmierny luz spowodowany wybiciem się elementów popychacza:wink: Wyregulowac na nową i będzie git:wink:
-
Jak zrobić logi B6 AVF
Ale oczekujesz że ktoś poprowadzi Cię za rączkę krok po kroku? Przecież masz link do tematu i wystarczy dokładnie zapoznać się z treścią i zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt
-
Plukanie ukladu chlodzenia.
Jeśli nagrzewnica jest zupełnie zatkana to raczej nic nie pomoże. Lepiej spróbuj przepłukać nagrzewnice pod ciśnieniem wodą z kranu na początek:wink:
-
Podmiana N75
Zamienić to można ale na chwile w celu diagnozy czy N75 jest uszkodzony, ale na dłuższą mete jazda z N18 zamiast N75 jest niezalecana, zawory nie są identyczne:wink:
-
Podmiana N75
AFN, ATJ, AVF AWX, ARL, itd z każdego powinien podejść.
-
Kiedy zmieniać olej z 5W40 na 10W40
Nic w tym ciekawego nie ma i równie dobrze można jeździć na 5W30, ważne by norma dla pompowtrysków była odpowiednia:wink:
-
Logi do oceny
To auto jest dłubnięte:wink: to i przykopci trochę
-
brak napiecia na pompie paliwa
No przecież PDki powinny mieć pompy wspomagające... Pompki nie zassają tak paliwa jak pompa VP A ja mam. Tak jak pisali, występują wersje z pompą i bez niej. Pompki napewno nie zassą paliwa tylko pompa tandem:wink:
-
Zbiorniczek wyrównawczy
Oring jest w korku:wink: bez niego w układzie chłodzenia nie będzie wymaganego ciśnienia, będą wycieki i niższa temperatura wrzenia cieczy:wink:
-
Opinie na temat 1.9 TDI 116 KM.
Dokładanie a e te NM nie biorą się z niczego więc spalanie jest trochę wyższe niż w VP. ale to tak ok 0,8l. Jeżeli chodzi o przyrost NM i KM po samym programie to PD również będzie daleko w przodzie na seryjnych gratach a po zmianie turbo jest:banan: Dyskusja zaczyna zmieniać temat, autor pytał głównie o niezawodność i mankamenty a z tym nie jest gorzej niż w VP jak trafisz na zadbany egzemplarz i sam będziesz o niego dbał i nie mam tu na myśli tankowanie vervy i zaglądania codziennie pod maskę bez potrzeby tylko standardowe 10 przykazań dla diesla:wink:
-
Opinie na temat 1.9 TDI 116 KM.
Jeździłem kilkoma 110 AFN znajomych a swoją A4 AJM śmigam już dwa lata i złego słowa nie powiem. Te wszystkie problemy z pompkami etc puki co mnie nie dotyczą a przyjemność odpychania się ze znacznie niższych obrotów i większy moment jest przewagą dla TDI PD. I nigdy nie zalewałem droższej ropy:decayed: Jeżeli boisz się pecha że kupisz kota w worku i zaczną się wydatki, oraz gdy przeszkadza ci trochę droższy rozrząd to kup na pompie, ale pamiętaj gwarancji że będzie długowieczny nigdy nie ma a żeby jeździło się przyjemnie jak AJM potrzebny program. Wiele zależy od tego co auto ma za sobą; co ile wymieniany olej itd. temat rzeka... Powodzenia w zakupie, miej głowę na karku:wink:
-
AWX Zapala i odrazu gaśnie
Oj coś z tymi zegarami jest nie tak, może ktos tam ręce niepotrzebnie wkładał i uwalił coś w zegarach
-
Dużo momentu na wykresie.
Śmiem wątpić w dokładność tej hamowni:wink:, no chyba że masz grubo pomodzone auto i to nie samym programem:decayed: Wstawiaj wykres
-
Pierścienie ABS-u
Jak używasz hamulca to nie dziwne, jak dziś wróciłem z pracy przejeżdżając 20 km to również miałęm całe felgi aluminiowe ciepłe z przodu, a 2 razy tak mocniej przyhamowałem. Myślę że to normalne
-
Gdzie jest antena od centralnego zamka w B5 lift
Mam tak samo:wink:
-
problem z swiatłąmi powitania audi a4 b5 96 r
A kierunkowskazy działaja bez zarzutu? wygląda mi to na początek problemów z przekaźnikiem zamontowanym w konsoli.