Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

machina

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez machina

  1. Na szybkiego z tego co pamietam to chyba do rocznika 96 temperature płynu sprawdza sie na kanale 51, a późniejsze na kanale 49.
  2. Tu nic nie zrobisz, ogrzewanie na zimę potrzebne więc pominięcie nagrzewnicy odpada. Uszczelnić tego do końca się nie da, tam zawsze jest lekko podwyższone ciśnienie i będzie ciekło. Nagrzewnica do wymiany:facepalm:
  3. machina odpowiedział(a) na m0nter temat w 1.9TDI
    Ale weź pod uwagę że w duży mróz z odsłoniętą chłodnicą to mroźne powietrze podczas jazdy owiewa cały silnik i przyczynia się do wolniejszego nagrzewania:wink:
  4. Do odczytu temperatury zaglądamy na kanał 49. Kanał 51 będzie pokazywał temperaturę nawet po odłączeniu czujnika temperatury. Odpowiada za sterowanie prędkością obrotową wiatraka nadmuchu ogrzewania. Ciekawostką jest fakt że czasami występuje taka sytuacja: uruchamiam zimny silnik np. po nocy, climatronic na auto, siła nadmuch bardzo szybko rośnie do 4-5 kresek przy nastawie na 22C. Na kanale 49 temp. 32C natomiast na kanale 51 90C:shock3: Wystarczy wyłączyc silnik i ponownie uruchomić i nadmuch "czeka" na nagrzanie silnika, na kanale 49 33C natomiast na kanale 51 35C i powoli rośnie. To jest prawidłowa reakcja. Nie wiem co jest powodem że czasami na zimnym silniku na kanale 51 bardzo szybko widnieje 90C i tym samym climatronic próbuje ogrzać wnętrze myśląc że silnik osiągnął temperature. Gdzieś kiedyś czytałem o takich objawach i rozwiązania zagadki nie było.
  5. machina odpowiedział(a) na m0nter temat w 1.9TDI
    To nie jest reguła. U mnie Wahler już 2 lata siedzi i działa jak należy Dokładnie:wink: U mnie już 3 lata jak założyłem Wahlera i również wszystko jest ok. Co prawda taki kupiłem zupełnie przez przypadek ale nie żałuje:decayed:
  6. machina odpowiedział(a) na Jupiter temat w 1.9TDI
    Jest jeszcze opcja nieszczelneości np. na krućcu z tyłu silnika lub w innym miejscu:wink:
  7. Dwa razy może nie ale faktycznie zaczęła chodzić trochę ciężej. Na chwilę obecną to chyba już się przyzwyczaiłem albo nie ma już różnicy. Wymiana była dawno temu:wink:
  8. Ta sprężyna jest zamontowana w miejscu gdzie nawiewy boczne łącza się z deska rozdzielczą od wewnątrz:wink:
  9. Przeczyścic nie zaszkodzi, ale efektu w tym przypadku nie będzie. Szukaj pompki:wink:
  10. To typowy marketowy towar, dopóki dopóty nie wytrze się grafit z gumy sprawują się dobrze:wink:
  11. Najlepiej zalej DOT 5.1 nie ma co ciągnąc tematu:grin:
  12. Czyli próbuje się dowiedzieć. To źle:co:
  13. Po roku użytkowania zapewne chodzi o mokry punkt wrzenia:decayed: Swoją droga skoro fireman82 zadał takie pytanie to coś tam wie lub coś próbuje się dowiedzieć
  14. Bez przesady to nie łożysko, tym bardziej że stary pierścień jak nie pęknięty to po oczyszczeniu spokojnie można założyć ponownie:wink: Nawet jeżeli jakimś cudem by się kiedyś rozleciał to mamy od razu komunikat na zegarach:decayed: a heble będą tylko bez absu także jak ktoś nie ma kasy to żaden problem przełożyć stare:wink:
  15. A propos środka do odmrażania szyb; może ktoś poleci dobry nie pozostawiający efektu tłustych plam na szybie ?
  16. Silnik niedogrzany albo termostat już do wymiany. Kąt synchronizacji można poprawić. B6 jest cięższe więc może z tego wynika różnica, z logu wychodzi że powinien zapitalać
  17. Bajki opowiadasz, u mnie hamulce na tyle jak brzytwa:wink:
  18. machina odpowiedział(a) na Lipek51a temat w 1.9TDI
    Zrób 010, 011 dynamicznie i loguj pojedyńczo:wink: Postaraj się zrobić tego loga w takich warunkach aż złapie tryb awaryjny.
  19. 2T zmniejsza ilość cetanową ON co spowoduje twardszą pracę silnika więc raczej efekt nie będzie taki sam jak to cudownie powyżej opisali.
  20. Spoko że jesteś zadowolony:wink: Ale nie rozumiem jak 1.9 TDI PD na wolnych może pracować jak benzynowy:decayed:
  21. Jakim kluczem odkręciłeś tandem? Ja tam kiedyś próbowałem dopasować imbusa i za cholerę nie dałem rady chociaż czas mnie gonił i odpuściłem:grin:
  22. I w końcu konkretne rozwiązanie problemu:thumbup1: Sam wymieniałeś oring? długo się zeszło z wyjęciem pompy tandem?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.