Treść opublikowana przez machina
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Grupa druga, blok czwarty. Wartość od -3 do +3. Najlepiej ustawić na 0:wink:
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Z tym 270 to może chodziło mu o regulację luzu na pompce, jeżeli tak to powinien ustawić między 180-220 stopni. W sieci jest pełno opisów jak prawidłowo zamontować i wyregulować PD:wink:
-
Ciągle spadająca temperatura
Na klimatroniku temperaturę sprawdzaj na kanale 49:wink: ---------- Post dopisany at 20:34 ---------- Poprzedni post napisany at 20:30 ---------- Oba błędy zostały zapamiętane przez sterownik i w chwili odczytu nie występowały. Możliwe że chwilowo był problem z połączeniem z tymi czujnikami. Pierwszy to czujnik w baku, a drugi to czujnik temperatury powietrza zasysanego przez klimatronik, znajduję się w kanale pod filtrem przeciwpyłkowym. Żeby go zdemontowac to trzeba się dostać od strony dmuchawy pomiędzy dmuchawą a grodzią. Wykasuj błędy i sprawdź za jakiś czas jak nie wyskocza ponownie to nic z tym nie rób.
-
Dziwne Przewody koło fotela Kierowcy... :)
Nikt tu nie będzie zgadywał co jakiś fachman wymyślił, po sznurku do kłębka szukaj a znajdziesz:wink:
-
Dysze ,spryskiwacze podgrzewane przedniej szyby
U mnie napięcie na dyszach jest cały czas:wink:
-
Mniejsza moc po wymianie oringów pompowtryskiwaczy :-/
Wracaj do mechanika i niech naprawia co spieprzył za coś wziął kasę
-
Ciągle spadająca temperatura
Nic nie robić. Tak moze byc w dieslach przy obecnych temperaturach.
-
Prośba o pomoc. Przeładowanie turbo.
Jeżeli chodzi o przeładowanie to turbo do czyszczenia. Co do szarpania to potrzebny komplet logów bo w chwili obecnej to wróżenie z fusów:wink:
-
Prośba a analizę logów
Nie ma w tym nic trudnego, a cieszy oko:wink: Dopóki nie zabrakło mi paliwa podczas gdy licznik pokazywał pół baku też myślałem że to dużo zachodu, ale w rzeczywistości jak kupisz sprawne zegary i manetkę nie ma z tym dużo pracy, mi zajęło to 1,5h. Tylko widzę że prawdopodobnie masz immo3 ale temat do ogarnięcia. Skoro przeczytałeś już multum postów to rób zakupy i ogarniaj temat, no chyba że chcesz jeździć cały czas z pełnym bakiem:grin: a nie ma gwarancji że zaraz całe zegary padną.
-
Prośba a analizę logów
No to nic tylko rezanie na pełny FiS:decayed:
-
Prośba a analizę logów
Masz uwalone zegary?
-
Ciągle spadająca temperatura
A może klimatronik osiągnął zadaną temperaturę i dlatego dmucha chłodniejszym powietrzem:wink:
-
Ciągle spadająca temperatura
Temat przerabiany, temperatura będzie spadać przy korzystaniu z ogrzewania podczas takich mrozów, taki urok diesla:wink: Natomiast jeżeli taka sytuacja występuje gdy nie ma mrozu to nie jest to prawidłowe. Sprawdź czy jak zacznie opadać temperatura czy górny wąż do chłodnicy jest zimny, jeżeli tak to wszystko jest dobrze. Uszczelkę pod głowicą i licznik zostaw w spokoju:decayed:
-
Wyciek płynu z pompy ABS
Wrzuć fotkę
-
Zabezpieczenie przed kradzieżą ZEDER
Dobre i skuteczne:grin: Może jakiś patent na szybki demontaż i ponowny montaż kiery, serio:decayed:
-
Po wymianie kpl. zawieszenia ciężko pracujący układ kierowniczy [Problem rozwiązany]
Jakiej firmy wahacze zakładałeś?
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Jak nie ma potrzeby to lepiej nie wyjmować PD, zazwyczaj właśnie po ich wymontowaniu, wymianie uszczelnień i ponownym montażu później zaczynają się problemy związane ze zużytym gniazdem PD.
-
Pompa podciśnienia VACUM jakie PODCISNIENIE
To przejedź się golfem AJM i golfem AFN to zobaczysz różnice:decayed: 285Nm w zdrowym AJM to tylko na papierze, na hamowni wychodzi zawsze ponad 300Nm:wink: Koniec OT
-
Pompa podciśnienia VACUM jakie PODCISNIENIE
Auta TDI PD mają słaby dół? Co ty bredzisz:grin: Lepiej popatrz na wykres momentu obrotowego PD i VP:decayed: Prawda jest tylko jedna, seria PD ciągnie z dołu już od 1700rpm pełnym momentem powyżej 300Nm, natomiast VP zaczyna :decayed:się zbierać od 2000rpm momentem 220Nm - mowa oczywiście o serii AJM VS AFN i tu nie ma co dyskutować, nie wierzysz przejedź się sprawnym PDkiem to uwierzysz:decayed:
-
Pompa podciśnienia VACUM jakie PODCISNIENIE
Tam ni ma żądnego ciśnienia, tylko podciśnienie:decayed: Proponuje poszukać, temat przewijał się wielokrotnie:wink:
-
Znikająca szmata w kominie. Czy to czary mary ?
Proponuje zamontować monitoring i kolejny raz włożyć szmatę
-
Kanał 49 i 51 na climatroniku
Przy włączonym ogrzewaniu i nastawie temperatury na 22C tryb auto nagrzanie płynu do 87C po 4 km jest po prostu niemożliwe, no chyba że te 4 km jedziemy w korku i trwa to z 15-20 minut:decayed: W lato gdy ogrzewanie nie działa a na dworze jest powyżej 10C to fakt nagrzeje się.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
A to ciekawe, ja mam trzy razy tyle i nie ma sie czego przyczepić
-
Po wymianie na nowy termostat(wehler) temperatura dochodzi do 80 po czym nagle spada
niezły kat musisz być Te 7 km to chyba jedziesz na wyłączonym ogrzewaniu lub z 10 minut:decayed:
-
Kanał 49 i 51 na climatroniku
U mnie taka sytuacja występuje jak jest większy mróz, przy obecnych temperaturach jak już nagrzeje się do 86st. to już poniżej 80st. nie spada mimo dłuższego postoju i włączonego ogrzewania. Termostat zakładałem 3 lata temu Wahlera.