Treść opublikowana przez machina
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Podejdzie
-
rozrzad 1.9 tdi 131 km avf
Jeżeli chodzi o AJM to ta inność polega również na lekkim przypiłowaniu krawędzi korpusu pompy by weszła na swoje miejsce. Nie trzeba tego robić jak zakupi się pompę o numerze 038 121 011 C która ma trochę inny kształt korpusu.
-
Głośniej klekocze zaraz po uruchomieniu przes 2-3 sekundy.
U mnie klepie tylko czasami i ok 1-3 sekund i pierun wie dlaczego tylko czasami. Nie ma co sobie tym głowy zawracać jak dżwięk po chwili zanika.
-
dym z okolic turbiny 1.9 tdi awx
To odma. Jak był rozłączony to turbo mogło ciągnąć zanieczyszczone powietrze.
-
Głośniej klekocze zaraz po uruchomieniu przes 2-3 sekundy.
Nie ma. Jak Ci to tak bardzo przeszkadza to możesz wymienić hydropopychcze ale nie ma gwarancji że będzie duża różnica. Na początek lepiej zmienić olej.
-
rozrzad 1.9 tdi 131 km avf
Ciekawe spostrzeżenia. Ja mam zakładałem pasek ori Dayco i nic nie hałasował. Na następną wymianę rwniez zakupiłem taki sam i ciekawe czy będzie też cisza.
-
rozrzad 1.9 tdi 131 km avf
Mogę powiedzieć jak to wygląda z kątem u mnie. Rozrząd wymieniałem sam 3 lata temu. Obecnie 90tyś od wymiany. Graty kupiłem ori w aso oprócz napinacza hydraulicznego który kupiłem iny w sklepie. Kąt ustawiony na 0 i nawet przy ostrym butowaniu nie ma większej odchyłki jak 0.6 na - lub + . Także jak widac robi robotę, nie wiem jak to jest w nowszych na mechanicznym napinaczu.
-
Gumki pompowtrysków
Widać po logach ze po odpaleniu przez chwile korekcje są zachwiane. W pierwszej kolejności najlepiej zacząć od świec ale skoro wymienione to odpada. Może wymień te uszczelniacze i zobaczysz co bedzie.
-
Gumki pompowtrysków
Jakie założyłeś świece żarowe?
-
Wahania temperatury płynu chłodzącego
Kanał 51 z temperaturą oleju nie ma nic wspólnego. Należy korzystac z kanału 49.
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
Nagrzewnica działa tak samo jak grzejnik odbiera ciepło z cieczy ogrzewając powietrze. Chłodniejszy powrót to normalny objaw no chyba że ogrzewanie jest całkowicie wyłączone to temperatury na zasilaniu i powrocie powinny być zbliżone.
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
Włączenie obiegu zamkniętego nie wpływa na obieg cieczy przez nagrzewnicę, ciecz krąży przez cały czas gdy silnik jest uruchomiony i żadne nastawy climatronica tego nie zmienią.
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
Przegoń auto na rozgrzanym to i płyn szybciej usunie powietrze z układu.
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
Ty masz inny silnik więc nie do końca musi to wyglądac tak samo jak w PDkach. Rozgrzałeś auto i przegoniłeś na trasie? jaki poziom płynu?
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
Jeżeli wszystko jest sprawne to układ musi sie sam odpowietrzyć i nie ma prawa bulgotać. Jeżeli ciągle się zapowietrza i bulgocze to albo jest gdzieś nieszczelność np.uszkodzony korek, wyciek na krućcu, chłodnicy, na łączeniach gumowych przewodów itd można wymieniać albo do układu przedostają się spaliny. Innej możliwości raczej nie ma. Jeżeli zdarza się że płyn ze zbiorniczka zostaje zassany a po odkręceniu nagle wraca to UPG jest bardzo prawdopodobne.
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
Poczytaj trochę o "obsiadaniu" głowicy w TDI PD różne cyrki się mogą dziać. Temperatura na zewnątrz ma minimalny wpływ na wymiary aluminiowej głowicy.
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
A nie odkręcasz przypadkiem codziennie korka od zbiorniczka? Może jest gdzieś nieszczelność i łapie powietrze jak zimny silnik.
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
Robiłeś test na zawartość spalin? najlepiej zrobić na zimnym i ciepłym silniku większa szansa że wykryje spaliny.
-
1.9 TDI AJM znikający olej i wysokie spalanie
Każdy TDI pali olej. Mój spala ok. 1.1l na 12 tys. W dolocie mam delikatny film olejowy ale ic pusty.
-
Afn brak mocy ,logi do oceny
Ciekawy patent. Trzeba będzie kiedyś sprawdzić w praktyce.
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
To olej to i korzystaj z auta. Może z czasem wyjdzie jakis kolejny objaw.
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
To wygląda na to że wszystko jest dobrze
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
To termostat sprawny. A po ostrej jeździe jaki jest gorny wąż od chlodnicy, da sie go zgnieść dwoma palcami ale czuć ze jest w nim podwyzszone cisnienie?
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
Tez mam Wahlera od 3 lat i jest sprawny. Nie da sie chyba źle włożyć wahlera. Nagrzewa się auto do 90 stopni?
-
Problem z bulgotaniem podczas dodawania gazu
Dolej płynu pod maks, zakręć korek i postaraj się przejechać ok 20km, jak już rozgrzejesz silnik przy obecnyc temperaturach to daj mu troche w palnik po trasie. Potem jak silnik ostygnie sprawdź jaki jest poziom i ewentualnie dolej. Jeżeli masz wszystko sprawne to nie ma bata by się sam nie odpowietrzył.