Treść opublikowana przez machina
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Od kilku miesięcy jezdze na czerwonym syntetyku i żadnych negatywnych skutków nie ma.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Mam taką sama od ponad roku i również jest ok
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Nowe pompy są wolne od wad nie ciekną i mają inny króciec co nie daje oczywiscie gwarancji ze bedzie w pełni sprawna. Ale to nie skrzynia biegów nie ma duzego kosztu wymiany a gwarancję rozruchową sprzedawcy dają. Każdy zrobi jak uważa.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Powiem na swoim przykładzie, miałem z końcówką A, zmieniłem na nowy typ LUKa z końcówka N oczywiście używka z alledrogo i po problemie. Nie ma co gdybać tylko wadliwą pompę trzeba wymienić na nową Luka lub Boscha.
-
2.0 tdi BLB po remoncie głowicy nie odpala
Krzywka ma być na samej górze co daje maksymalnie wciśniętą pompkę, wkręcasz śrubę regulacyjną do wyczuwalnego oporu, cofasz o 180 stopni i kontrujesz.
-
2.0 tdi BLB po remoncie głowicy nie odpala
To masz źle wyregulowane pompki.
-
2.0 tdi BLB po remoncie głowicy nie odpala
luz na pompce reguluje sie jak jest maksymalnie wciśnięta.
-
Wymiana oleju ? jaki olej przy takim przebiegu? 2.0T
kurcze a mój braciak taki olej wlasnie nalał do Tiguana z tym silnikiem. Auto smiga głównie po Wa-wie i raczej spokojnie. Można śmiało odczekać do następnej wymiany?
-
Kąt synchronizacji
Książkowo jest ± 4mm, ja zawsze ustawiam ok 5-6 i nigdy nie zdarzyło się by kąt skakał lub wył pasek. Po 110kkm jak demontowałem rozrząd to przerwa wzrosła do 7mm więc nie ma problemu. Dodam że przed wymiana kąt również był stabilny.
-
Akumulator Ajm
Dałem 340zł oczywiście zwracając stary. Gwarancji mam dwa lata.
-
Kąt synchronizacji
Ja wymieniałem rozrząd jakieś 3mc temu. To już druga samodzielna wymiana i kąt mam 0.0 do 0.6. Wiekszych wahań nie ma. Graty ori pasek Dayco ori. Może za duża przerwa na napinaczu ustawiona, powinno być 5-6 mm.
-
Akumulator Ajm
Miałem trzy lata Boscha i właśnie padł. Dziś kupiłem Varte 77Ah 780A i ciekawe ile wytrzyma.
-
Wiązka elektryczna na pompowtryski audi a4 tdi
Demontujesz pokrywę zaworów, odkręcasz z tyłu głowicy wtyczkę wiązki oraz samą wiązkę. Wyciągając do tyłu co kawałek jest elastyczna i można ja wygiąć do góry o w ten sposób wymontujesz całą. Składasz w odwrotnej kolejność.
-
Naprawy i doposażenie samochodów grupy VW (audi / skoda / seat itp ) Warszawa.
Powiem tak, jeden telefon, jedna wizyta w serwisie i nie ma już dziwnego dźwięku także jak najbardziej na duży plus za fachowe podejście
-
Dziwny dźwięk - Tiguan 2.0 TFSi CCTA 4 motion 2011r
Problem rozwiązany. Dzięki za pomoc.
-
Wiązka elektryczna na pompowtryski audi a4 tdi
Oczywiście że się da.
-
Dziwny dźwięk - Tiguan 2.0 TFSi CCTA 4 motion 2011r
Nie mam możliwości nagrać gdyż pojechał do Warszawy. Przyjedzie za tydzień, to spróbuje ale ten dźwięk jest chyba za cichy by się nagrał.
-
Dziwny dźwięk - Tiguan 2.0 TFSi CCTA 4 motion 2011r
W brata Tiguanie występuję dziwny dźwięk prawdopodobnie z napędu. Dźwięk jest zbyt cichy by go nagrać, słyszalny w kabinie i tylko podczas mocniejszego przyśpieszania. Jeśli można to opisać to ten dźwięk chyba można porównać np z opaską zaciskową która jest zaciśnięta na wale i podczas przyśpieszania uderza o osłonę termiczną.Dźwięk nie jest metaliczny, ani niski. Częstotliwość tych uderzeń wzrasta wraz z prędkością auta. Gdy się jedzie ponad 120km/h to już praktycznie nic nie słychać. Mechanicy nie maja pojęcia co to może być. Oglądałem auto od spodu i nie wiele idzie zobaczyć, wał jest zabudowany, żadnych wycieków, sam nie wiem gdzie jest źródło tego dźwięku. Czy może to być np haldex, dyfer?
-
( AJM) drze i ściera pasek wielorowkowy
Poluzuj pasek i zobacz czy rolka wiskozy ta po której chodzi pasek nie stawia oporu. Startą masz zewnętrzną stronę paska, a tylko wiskoza jest tą stroną paska napędzana. Widać też jak bardzo wypolerowana jest rolka wiskozy co by znaczyło że może stawiać duży opór. Może łożysko wiskozy (to w aluminiowej łapie) stawia duży opór.
-
Cieknacy olej spod pokrywy zaworow AWX
Norma w tych silnika to 1 litr ale na 15tys i też mało komu tyle spala.
-
Montaż tempomatu A4 B5
Ale dużo elektroniki tam napakowali, a to tylko czujnik skrętu.
-
Co to za czesc, do czego sluzy i jak sie nazywa?
Wiem jak ten układ jet zbudowany. Płyn w nagrzewnicy krąży cały czas i żadne ustawienia ogrzewania tego nie zmienią.
-
Montaż tempomatu A4 B5
Przejdź na pierwszą stronę, jest wszystko ładnie opisane wystarczy trochę chęci.
-
Montaż tempomatu A4 B5
Dlatego właśnie lutowałem od góry.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Szczypce przez kawałek szmaty zaciśnij na wężu. Zawsze tak robię i jest dobrze.