Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

machina

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez machina

  1. Od kilku miesięcy jezdze na czerwonym syntetyku i żadnych negatywnych skutków nie ma.
  2. Mam taką sama od ponad roku i również jest ok
  3. Nowe pompy są wolne od wad nie ciekną i mają inny króciec co nie daje oczywiscie gwarancji ze bedzie w pełni sprawna. Ale to nie skrzynia biegów nie ma duzego kosztu wymiany a gwarancję rozruchową sprzedawcy dają. Każdy zrobi jak uważa.
  4. Powiem na swoim przykładzie, miałem z końcówką A, zmieniłem na nowy typ LUKa z końcówka N oczywiście używka z alledrogo i po problemie. Nie ma co gdybać tylko wadliwą pompę trzeba wymienić na nową Luka lub Boscha.
  5. Krzywka ma być na samej górze co daje maksymalnie wciśniętą pompkę, wkręcasz śrubę regulacyjną do wyczuwalnego oporu, cofasz o 180 stopni i kontrujesz.
  6. To masz źle wyregulowane pompki.
  7. luz na pompce reguluje sie jak jest maksymalnie wciśnięta.
  8. kurcze a mój braciak taki olej wlasnie nalał do Tiguana z tym silnikiem. Auto smiga głównie po Wa-wie i raczej spokojnie. Można śmiało odczekać do następnej wymiany?
  9. machina odpowiedział(a) na przemek121287 temat w 1.9TDI
    Książkowo jest ± 4mm, ja zawsze ustawiam ok 5-6 i nigdy nie zdarzyło się by kąt skakał lub wył pasek. Po 110kkm jak demontowałem rozrząd to przerwa wzrosła do 7mm więc nie ma problemu. Dodam że przed wymiana kąt również był stabilny.
  10. machina odpowiedział(a) na gigss temat w Audi A4 B5
    Dałem 340zł oczywiście zwracając stary. Gwarancji mam dwa lata.
  11. machina odpowiedział(a) na przemek121287 temat w 1.9TDI
    Ja wymieniałem rozrząd jakieś 3mc temu. To już druga samodzielna wymiana i kąt mam 0.0 do 0.6. Wiekszych wahań nie ma. Graty ori pasek Dayco ori. Może za duża przerwa na napinaczu ustawiona, powinno być 5-6 mm.
  12. machina odpowiedział(a) na gigss temat w Audi A4 B5
    Miałem trzy lata Boscha i właśnie padł. Dziś kupiłem Varte 77Ah 780A i ciekawe ile wytrzyma.
  13. Demontujesz pokrywę zaworów, odkręcasz z tyłu głowicy wtyczkę wiązki oraz samą wiązkę. Wyciągając do tyłu co kawałek jest elastyczna i można ja wygiąć do góry o w ten sposób wymontujesz całą. Składasz w odwrotnej kolejność.
  14. Powiem tak, jeden telefon, jedna wizyta w serwisie i nie ma już dziwnego dźwięku także jak najbardziej na duży plus za fachowe podejście
  15. Problem rozwiązany. Dzięki za pomoc.
  16. Oczywiście że się da.
  17. Nie mam możliwości nagrać gdyż pojechał do Warszawy. Przyjedzie za tydzień, to spróbuje ale ten dźwięk jest chyba za cichy by się nagrał.
  18. W brata Tiguanie występuję dziwny dźwięk prawdopodobnie z napędu. Dźwięk jest zbyt cichy by go nagrać, słyszalny w kabinie i tylko podczas mocniejszego przyśpieszania. Jeśli można to opisać to ten dźwięk chyba można porównać np z opaską zaciskową która jest zaciśnięta na wale i podczas przyśpieszania uderza o osłonę termiczną.Dźwięk nie jest metaliczny, ani niski. Częstotliwość tych uderzeń wzrasta wraz z prędkością auta. Gdy się jedzie ponad 120km/h to już praktycznie nic nie słychać. Mechanicy nie maja pojęcia co to może być. Oglądałem auto od spodu i nie wiele idzie zobaczyć, wał jest zabudowany, żadnych wycieków, sam nie wiem gdzie jest źródło tego dźwięku. Czy może to być np haldex, dyfer?
  19. Poluzuj pasek i zobacz czy rolka wiskozy ta po której chodzi pasek nie stawia oporu. Startą masz zewnętrzną stronę paska, a tylko wiskoza jest tą stroną paska napędzana. Widać też jak bardzo wypolerowana jest rolka wiskozy co by znaczyło że może stawiać duży opór. Może łożysko wiskozy (to w aluminiowej łapie) stawia duży opór.
  20. Norma w tych silnika to 1 litr ale na 15tys i też mało komu tyle spala.
  21. machina odpowiedział(a) na krzyniek temat w Audi A4 B5
    Ale dużo elektroniki tam napakowali, a to tylko czujnik skrętu.
  22. Wiem jak ten układ jet zbudowany. Płyn w nagrzewnicy krąży cały czas i żadne ustawienia ogrzewania tego nie zmienią.
  23. machina odpowiedział(a) na krzyniek temat w Audi A4 B5
    Przejdź na pierwszą stronę, jest wszystko ładnie opisane wystarczy trochę chęci.
  24. machina odpowiedział(a) na krzyniek temat w Audi A4 B5
    Dlatego właśnie lutowałem od góry.
  25. Szczypce przez kawałek szmaty zaciśnij na wężu. Zawsze tak robię i jest dobrze.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.