Treść opublikowana przez machina
-
Montaż tempomatu A4 B5
W poliftowej wersji jest oddzielna wtyczka do kierunkowskazów. Jeżeli masz poliftowe auto a kupisz manetkę do tempomatu od przedlifta to można przełożyć samą manetkę (dźwignię). Nie jest to trudne dla kogoś kto ma choć trochę pojęcia w majsterkowaniu :-)
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Spoko i to się ceni. Czasami rutyna gubi. Masz jakiś manual jak w najprostszy sposób wytargać turbo?
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Jesteś teraz bogatszy może nie o kase ale o doświadczenie i następnym razem weźmiesz pod uwagę że różni ludzie grzebią przy autach
-
Nie gra tył Nokia system pomoc
Gra ten subwoofer? Pisałem wcześniej ze może być uszkodzony wzmacniacz. Powinno być słychać charakterystyczne pstrykniecie podczas włączania radia no chyba że kabel sterujacy wzmacniaczem nie jest podlaczony przy radiu. Jak nie ogarniasz tematu to oddaj do kogoś kto to obczai w kilka minut.
-
Schemat podciśnienia 1.9 TDI AJM
Tylko gumowe.
-
Nie gra tył Nokia system pomoc
Kolega miał taki sam problem. Po wymianie uszkodzonego wzmacniacza ktory znajduje sie w subwooferze w tylnym boczku głośniki zaczęły grać.
-
Prośba o ocenę logów 1.9 tdi AVF@160 KM & 360 NM
Zobacz czy na zgaszonym silniku kluczem płaskim np nr 14 da się sztange jeszcze trochę popchać do dołu. Moje przypuszczenia: koksu masz dużo, ciśnienie w sprężarce nie małe, sprężyna w gruszce nie daje rady przestawić kierownic przez syf który w niej jest. Mam podobną sutyację i zbieram się na wyjęcie turbo.
-
Montaż tempomatu A4 B5
Dołączyłem do grona posiadaczy magicznej manetki Manetka za piwo ponieważ miała ułamana małą manetkę od świateł. Przełożyłem samą manetkę od tempomatu do mojej części jednym słowem z dwóch zrobiłem jedną. Wiązkę dorobiłem sam owijając ją taśmą serwisową wygląda jak ori Dołożyłem bezpiecznik w skrzynkę. Jedyne co sobie odpuściłem to demontaż dolnej białej kostki, wlutowałem się w górną część. Po aktywacji na chwilę obecna uśmiech od ucha do ucha. Wszystko robiłem według pierwszego posta także w polifcie to prosta sprawa
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Ja polecam ATF320. Jest syntetyczny ale bezpieczny dla uszczelniaczy, ma większa lepkość od szajsu Febiego i wszystko działa bezproblemowo.
-
Rozrząd z napinaczem hydraulicznym czy bez?
Napinacz hydrauliczny wymienia się przy każdej wymianie rozrządu jak chce sie mieć święty spokój:-)
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Również miałem problem w upały z wyciem pompy na płynie febi6162. Zmieniłem na ATF320 z płukaniem układu i jest dobrze. Dodatkowo kierownica chodzi lżej.
-
Pracujące na uszczelce drzwi
Posmaruj uszczelki drzwi wazeliną i nastanie błoga cisza:) tylko nie żałuj
-
Pasek rozrządu dziwne szwy ...
Trochę odkopie ale by Cię uspokoić. Na poprzednim pasku Dayco przejechałem 102tys i obecnie również taki założyłem. Nie ma co się stresować:-)
-
Audi A4 2000r AJM na ciepłym silniku nie pali ...
W tym silniku nie ustawia się kąta wtrysku:) ustawia sie synchronizację wałka rozrządu
-
1.9 TDI AJM + turbo, kolektor, EGR i dolot AWX oraz soft BRK-Tuning
No przecież wszystko napisał na poczatku czytać ze zrozumieniem
-
OSŁONA NA SILNIK AUDI A4 B5 1.9 TDI
Jeżeli polift ma silnik 1.9 tdi 116 konny to nie bedzie pasować do twojego 110 konnego
-
W gorące dni coś wyje przy skręcie w lewo
Mechanik nic nie stwierdził ponieważ nie ma juz 30 stopni i nic nie słychać. Zapobiegawczo wymieniłem płyn na taki sam czyli febi 6162 ale jak tak o nim poczytałem to zastanawiam sie czy nie zalać np. Mobila ATF 220 co o tym sądzicie?
-
W gorące dni coś wyje przy skręcie w lewo
Witam. Od kilku dni pojawił się dziwny dźwięk coś jakby wycie że aż to czuć na podłodze i tylko przy skręcaniu kierownicą w lewo strone podczas dużych temperatur i rozgrzanym silniku. Płyn do wspomagania wymieniałem dwa lata temu na febi zielony. Czy może byc to padająca pompa czy może magiel??? Chcę zmienić płyn ale zastanawiam się czy nie zalac układu jakimś gęstrzym płynem, może jakis konkretny polecicie?
-
1.9 TDI AJM + turbo, kolektor, EGR i dolot AWX oraz soft BRK-Tuning
Jakie miałeś do tej pory średnie spalanie? podaj za jakiś czas czy i o ile wzrosło tylko bez ściemy.
-
OSŁONA NA SILNIK AUDI A4 B5 1.9 TDI
Zależy do jakiego silnika. Jezeli chodzi o silniki na pompie 110 konne to oslony są zamienne natomiast oslona z silnika na pompowtryskach jest inna.
-
Audi A4 2000r AJM na ciepłym silniku nie pali ...
W moim ajm jest pompa w baku. Podejrzewam że większość a4 w ajm takową posiada.
-
Rzuca silnikiem po odpaleniu, duża korekcja 4 cylindra
Dokładnie, i lepiej nie zwlekaj bo w skrajnych przypadkach można wypalić dziurę w tłoku jak wtrysk leje.
-
[AVF] dym przy ruszaniu
Zaślep egr blaszką i zobacz różnicę.
-
rozrząd ajm
To jest normalne. Ja mam juz 98tys na rozrzadzie przejechane a nalot pojawiał sie stopniowo po wymianie. Zaraz zakladam kolejny na ori gratach to umyje osłony ale napewno nalot znów sie pojawi.
-
Jakie są skutki uszkodzenia Turbiny
Wyglada jak by ktoś jeździł bez filtra powietrza. Łopatki ewidentnie napotykały jakieś przeszkody.