Treść opublikowana przez machina
-
AJM dziwne odgłosy przelewania cieczy
Mało masz tego płynu. Uzupełnij pod maksa i zobacz czy nie będzie go wyrzucać przez korek czyli odpływem pod zbiorniczkiem. Jeżeli uszczelka pod głowica jest sprawna to nie ma prawa wyrzucać płynu przez korek tak samo jak nie powinno być ciśnienia jak silnik całkowicie zimny. Zrób test na zawartość spalin w układzie chłodzenia.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
To smarujcie kolejne 20 lat, nie widzę problemu oby nie w moim aucie.
-
AJM dziwne odgłosy przelewania cieczy
Korek w nocy nie będzie upuszczal cisnienia. Po ostygnieciu cieczy ciśnienie powinno zniknąć. Jeżeli tak nie jest to duże prawdopodobieństwo padnietej upg. Ale żeby aż trzy lata no nie wiem
-
AJM dziwne odgłosy przelewania cieczy
Na ciepło może syknąć ale jak silnik zimny to nie powinno syczeć podczas odkręcania korka. Górny wąż od chłodnicy na rozgrzanym silniku powinno się dać ścisnąć dwoma palcami z lekkim oporem. Gdyby się nie dało to podejrzany jest korek zbiorniczka lub gorsza wersja uszczelka pod głowicą co by wyjaśniało bulgotanie w nagrzewnicy które nagrałeś.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Ja wziąłem pare lat temu i do tej pory jeżdżę a roczne przebiegi to ok 20tys. Nie mam powodów do narzekań. Także decyzja należy do Ciebie.
-
Wspomaganie
Objawy typowe dla zużytej pompy.
-
AJM dziwne odgłosy przelewania cieczy
Wąż do chlodnicy nie jest twardy? Poziom płynu w normie? Odkręć korek od zbiorniczka po conajmniej 8h przerwie od jazdy i sprawdź czy nie syknie powietrze.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
I wszystko w temacie smarowania prowadnic - Słynny smar do zacisków np Ate jest pomocny przy regeneracji zacisku do posmarowania wewnetrznego uszczelnienia i tloczka by lekko wszedł ale można zamiast niego użyć plyn hamulcowy. Dev masz jakiś patent na odkręcenie nakrętki metalowego od elastycznego przewodu hamulcowego na tyle? Przód poszedł bez problemu a na tyle obrabia się nakrętka mimo użycia klucza oczkowego otwartego. Wd i tego typu wynalazki nie pomagają. Coś czuje że trzeba będzie z miedzi ten kawałek na belce dorobić.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
A po jaki ciuj smarować jarzmo? Gumowe prowadnice w zacisku powinny być w dobrym stanie lub nowe i to samo sie tyczy metalowych śrub czy jak one się tam zwą które w nich chodzą nie mogą być brudne lub skorodowane. To musi pracować na sucho wtedy się tam pył nie osadza.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jak zrobisz i tak zadziała.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
To dziwne bo moje nie zapiszczały ani razu wiec na chwilę obecną jestem zadowolony.
-
zakup tv - help!
Ja mam Samsunga 40' ue6800 i jestem zadowolony. Wszystko sprawnie działa i obsługuje flash na stronach. Kupiłem rok temu a do tej pory co kilka tygodni jest aktualizacja oprogramowania. Ogólnie polecam.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Na przykładzie mojego auta pod względem hamowania oczywiście że Bosch lepiej hamował ale wybieram czyste felgi. Może sie jeszcze troche hamulce dotrą i będą lepiej hamować czas pokaże. Jedno jest pewne na boschu przejechałem 104 kkm głównie w trasach i po tym przebiegu klocki po lewej stronie jeszcze były ok a po prawej przez zardzewiały tloczek bylo po klockach. Tarcze już zbliżały sie do minimalnego wymiaru. Także na jednym komplecie spokojnie od wymiany do wymiany rozrządu. Ciekawe jak będzie z Ferodo.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Miesiąc temu wymieniłem tarcze i klocki z przodu na komplet Ferodo. Poprzednio mialem komplet Boscha. To co na plus to Ferodo nie brudzi tak felg można tydzień nie myć i jeszcze wyglądają na czyste na boschu było czarno po kilku dniach. Minusem jest slabsza skuteczność hamowania tzn trzeba mocniej wcisnąć hamulec by na asfalcie zareagował ABS. Oba zaciski są zregenerowane i dobrze odpowietrzone, plyn nowy. Na chwile obecną nie wiem jak będzie z wytrzymałością na przebieg ale zmiany nie żałuję.
-
Audi a4 b5 jak zadbać o klimatyzacje
Przez pięć lat jazdy B5 raz bylem na wymianie czynnika którego to wcale nie brakowało, pojechałem z ciekawości. Odgrzybiałem raz środkiem który się stawia za siedzeniem pasażera. W zimę odpalam klimę góra dwa razy. Raz w roku wymiana filtra kabinowego jak zawsze na z wkładem węglowym. Problemów z klimą nie było i nie ma, zero nieprzyjemnych zapachów, a w lato doskonale chłodzi. Mam wrażenie że to mocno idiotoodporny układ pod warunkiem że jakiś pseudospec nie wsadzi tam rąk.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Szukaj calych silników na sprzedaż i pytaj sprzedających o samą pompę
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Kupiłem swoją rok temu na allegro za stówkę i śmiga rok czasu bez problemu. Nic nie cieknie, widać trafiają się lipne egzemplarze albo przebieg je załatwia. Może faktycznie szukaj boscha i będziesz miał spokój.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Wszyscy kupuja boscha i taki efekt. Zawsze możesz założyć luka z końcówką N to juz poprawiony model.
-
[ALL TDI PD] Zapowietrza układ paliwowy, problemy z odpalaniem
Jakieś pół roku temu wymieniałem znajomemu pompkę w Pasku 2.0 TDI ponieważ podczas przyśpieszania w 023 bipy przekraczały 128 i generowały błąd co od razu skutkowało trybem awaryjnym. Korekcje były ok tylko bip duży. Problemów z odpalaniem nie było żadnych. Znajomy zakupił komplet używek wymieniłem i śmiga do dziś bezproblemowo. Ewidentnie pompka była skopana a nie było problemów z odpalaniem. Wymieniony był komplet oczywiście na nowych oringach, gniazda już troche były wyklepane ale po lekkim szliwie drbnym papierkiem udało sie obsadzić pompki bez uszkodzenia oringów. U ciebie może być problem z samą dyszą lub cholewka wie z czym jeszcze ale na pewno nie z reakcją pompki na sam impuls z kompa. Korekcja nie świadczy tylko o samej pompce.
-
Ropa w oleju silnikowym
Tak z ciekawości znasz prawdziwy przebieg? ze masz takie problemy?
-
Problem po wymianie na nowe wahacze
Mała ilość smaru w sworzniu i skrzypi. Jak sie wytrze to przestaje ale nie wróżę im dużych przebiegów jak swożnie pracują na sucho. Pytanie dlaczego to pojedyńcze przypadki.
-
audi A4 B5 1,9tdi 2000 lift - zapalona kontrolka abs i brak asr
Podepnij vaga i sprawdź błedy w module abs oraz odczyty z czujników prędkości kół. Nie ma co wróżyć z fusów. Wątpię by padł sterownik.
-
Klima nie chłodzi 1.9 tdi
W B5 w podszybiu koło akumulatora w rurce musi być zamontowana odpowiednia dysza rozprężna zintegrowana z sitkiem. Bez tego nie będzie ciśnienia w układzie.
-
Walka z nielegalnymi fotoradarami
Brak słów żeby obywatel musiał udowadniać swoją niewinność. Pomijam już niekompetencję osób robiących ten pomiar prędkości tak naprawdę radiowozu.
-
Czym grozi...
Jak byś użył szukajki to byś wyczytał ze potrafi wytrzymać kilka razy więcej choćby u mnie. Na krafta szkoda kasy.