Treść opublikowana przez machina
-
AJM Zanik mocy trwający 0,5s, szarpnięcie.
Przejrzę instalację czujników. Zastanawia mnie dlaczego nie zapisuję się żaden błąd po tych szarpnięciach
-
AJM Zanik mocy trwający 0,5s, szarpnięcie.
Brak pomysłów?
-
AJM Zanik mocy trwający 0,5s, szarpnięcie.
Od ok miesiąca borykam się z problemem szarpnięcia podczas jazdy, coś jak by wypadanie zapłonu. Problem występuje podczas jazdy na ok 20 km odcinku maksymalnie 1 raz i trwa bardzo krotko takie mocne szarpnięcie z zanikiem mocy silnika. Wystepuje zarówno podczas spokojnek jazdy ok 2kkm obr jak i ostatnio raz podczas przyspieszania na 5 biegu. Nie udało mi sie jeszcze tego zlogować gdyż czasami pokonam dystans 50km i nie wystąpi ani razu. Korekcję na pompkach bliskie 0 maksymalnie 0,3mg, bipy do maks 50. Błędów w sterowniku brak. Silnik AJM. Rok temu robiona upg, nowe oringi śruby etc. zrobione zgodnie ze sztuką. Auto normalnie odpala, spalanie ok 6,7l, moc podniesiona na 145km. Co to może być? Wiązka pompek czy same pompki,
-
problem z dokręceniem sworznia wahacza dolnego
Na zdjęciu to wygląda jak by tulejki w zwrotnicy brakowało co właśnie dało taki efekt. Zobacz czy nie została na starym wahaczu.
-
[B6 AWX] Wymiana uszczelki pod głowicą a planowanie
Jak dla mnie ten tłok to tylko na złom
-
[B6 AWX] Wymiana uszczelki pod głowicą a planowanie
Tak jak pisze Piotr uszczelkę dobiera się do wystawania tłoka ponad blok w gmp. Co do tego wycieku to zacznij od uszczelki kolektora wydechowego.
-
Automatyczne otwieranie bagaznika
Zgadza się, nie jest to oryginał ale czasem działa. Nikt ci tylko nie da gwarancji ile czasu będzie działać i czy uchwyty siłowników wytrzymają duże obciążenie sprężyn.
-
Automatyczne otwieranie bagaznika
Masz tak jak było w oryginale. Żeby klapa się podniosła trzeba użyć rączki [emoji3]
-
Grzejące się prawe tylne koło pomimo wymiany zacisku , co może być przyczyną?
Jest jeszcze możliwość że przewód hamulcowy elastyczny spuchł od środka i blokuje przepływ.
-
Problem z maglownicą, proszę o pomoc.
Bez paniki. Z takim małym wyciekiem to można jszcze nawet kilka lat pojeździć ale różnie to bywa. Weź ze sobą płyn na dolewkę i śmiało w trasę.
-
[B6 AVF] Dolne uszczelnienia PD
Dolny oring zużywa się przedwcześnie gdy miedziana podkładka nie uszczelnia. Przyczyn może być kilka np. zużyte gniazda przez co pompka się "kiwa" , zbyt słabo przykręcona śruba pompki lub brak wymiany śrub na nowe, nie wyczyszczone gniazda w głowicy.
-
Grzejące się prawe tylne koło pomimo wymiany zacisku , co może być przyczyną?
Zacisk do regeneracji.
-
przeładowanie turbiny - błąd 17965 - 1.9 TDI
Wyczyścić porządnie turbinę i po problemie.
-
Zacisk tyl - pomocy
Ten rowek na uszczelkę trzeba wypiaskować. Jak nie masz czym to możesz próbować np papierkiem ściernym ale tylko sam rowek. Na koniec posmaruj rowek płynem hamulcowym i wkładaj uszczelniacz.
-
Głowica AJM - ocena zużycia
Oczywiście panewki należy wymienić na nowe.
-
Wyciek płynu chłodniczego przez zbiorniczek wyrównawczy
UPG. Objawy wskazują na uszczelkę pod głowicą. Test często nie wykazuje obecności spalin.
-
Wymiana przewodów hamulcowych - Jak nie zapowietrzyć pompy?
Pilnuj stanu płynu w ziorniczku i w razie potrzeby uzupełniaj. Na metalowe grzybki przewodów tymczasowo mozna założyć np gumowy korek odpowietrzenia zacisków.
-
Turbina do regeneracji?
Przepływomierz zaniża przez co tnie dawkę. Spróbuj wyczyścić, jak nie pomoże to do wymiany. Filtr powietrza czysty?
-
AJM dławienie silnika po duzym mrozie + chrzczone paliwo na BP
Lepiej wymienić tą wadliwą pompę, sprawdź czy nie cieknie z niej olej napędowy.
-
1.9 TDI AWX - Problem z odpalaniem + dym z wydechu. BARDZO proszę o analizę LOGÓW i błędów. Film
Nikt nie mówi o regeneracji tylko o czyszczeniu. Tylko wydaje ci się że sztanga poprawnie pracuje.
-
1.9 TDI AWX - Problem z odpalaniem + dym z wydechu. BARDZO proszę o analizę LOGÓW i błędów. Film
Turbina do czyszczenia
-
1.9 TDI AWX - Problem z odpalaniem + dym z wydechu. BARDZO proszę o analizę LOGÓW i błędów. Film
Pompki przykręcone nowymi śrubami z odpowiednim momentem i kątem?
-
Cisnie w zbiorniczku plynu chlodniczego
Test nie zawsze wykaże upg w dieslu mimo że spaliny idą w układ chłodzenia.
-
[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
Chciałbym zobaczyć czym różnią sie korby miedzy ajm a awx
-
[TDI PD] Problem z rozruchem po 12 godzinach
Niekoniecznie będzie przybywało on w oleju przy wybitych gniazdach.