Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

machina

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez machina

  1. Może zapodaj preparat do czyszczenia PD. Możesz też posprawdzać ich złącza. Porównaj vagiem temperatury na liczniku i ecu silnika.
  2. Odczyt 4 cylindra jest podejrzany, trochę za wysokie bipy po rozruchu.
  3. Sprawdzałeś czy wszystkie świecę są sprawne? Było zrobić te same logi ale gdy występuje problem podczas odpalania.
  4. Śnieg pięknie opływa te kształty:decayed:
  5. Dzięki za słowa otuchy:grin:
  6. Super, dzięki za schemat. Co do pytania 6 t chodziło mi czy będą inne problemy np. po odkręceniu wszystkich śrub głowica nie będzie chciała odskoczyć etc. nie wiem czego sięspodziewać
  7. Jak bys miał immo 2 nie trzeba by było żadnego vinu przypisywać tylko adaptacja kluczy i bangla. Ciekawe dlaczego jedni mają immo 2 a inni immo 3 a rocznikowo to samo.
  8. Mam zamiar samodzielnie wymienić uszczelkę pod głowicą, powód do układu chłodzeni przedostają się spaliny. Mechanikiem nie jestem ale rozrząd wymieniłem samemu i nie sprawiło mi to żadnych problemów. Lubie wszystkie naprawy wykonywać sam i jak dotąd nie żałowałem:decayed: Posiadam odpowiednie klucze i zapał do pracy ale trochę pytań się nasuwa... Kilka potrzebnych informacji: silnik jak w opisie AJM 1. Jaka jest kolejność dokręcania śrub głowicy? rozumiem że odkręcam w odwrotnej kolejności? 2. Czy ta procedura jest prawidłowa dla tego silnika: etap 1 - 40Nm, etap 2 - 60Nm, etap 3 - 90', etap 4 - 90' ? 3. Jakiej firmy uszczelkę najlepiej kupić? 4. Jakie uszczelki jeszcze są potrzebne? 5. Czy bardzo duży błąd bym popełnił nie planując głowicy? chciałbym uniknąć wyjmowanie pompek z wiadomych powodów. Wyczyściłbym ja dokładnie i w przypadku idealnej równi wylądowała by na nowej uszczelce - czy to dopuszczalne? Oczywiście wszystkie śruby zakupie nowe. 6. Czy czekają mnie jakieś większe trudności? A może zupełnie się do tego samemu nie zabierać mimo zupełnego braku zaufani do mechaników szczególnie w mojej okolicy? Fajnie by było uzyskać wypowiedź osób które osobiście przeprowadzały taką wymianę uszczelki i maja doświadczenie.
  9. Ale i cena nie taka:grin: Jak się samemu wymienia to praktycznie za darmo:wink:
  10. No proszę, więc trzeba podjąć ryzyko i założyć końcówki MS, zobaczymy ile polatają
  11. Ciekawe czy podrabiają MS:question: Ja osobiście zauważyłem że po wymianie wahaczy na MS kierownica chodzi minimalnie ciężej i ewidentnie jest tak od momentu wymiany wahaczy. Czyżby przyczyna to ciężko pracujące sworznie w MS?
  12. Zapowietrzona nagrzewnica z powodu uszkodzonego termostatu lub co gorsze pada uszczelka pod głowicą. Co do temperatury to załóż ori termostat, jak nie pomoże to wymień czujnik temperatury. Czujnik można również zdiagnozować wagiem. Czy jak odpalisz auto po nocy i pochodzi 10min na postoju do górna rura do chłodnicy robi się ciepła? Jeżeli tak to termostat do wymiany:wink:
  13. Uwielbiam te historie z dziadkami jeżdżącymi do sklepu lub do kościoła:decayed: U mnie na blacie już ponad 240tys i turbo ori nigdy nie czyszczone:wink:
  14. Rozbierz i obczaj czy to kółko jest dokładnie nad czujnikiem:wink: Można też zrobić test bez tarczki, poświeć latarką i zobacz czy zegary i klimatronik się rozjaśniają.
  15. NIE k**wa!! Polej! He he:decayed: swojaka?
  16. Ok:facepalm: juz odstawiam szklanke i idę spać
  17. Mój? czy bediksa?
  18. Spoko, nie za bardzo chce mi się teraz iść do garażu by strzelić fotkę a co do twojego pytania dlaczego podświetla od razu po zapłonie to nie mam pojęcia.
  19. Mam jeszcze w domu stary jaeger i tam również jest ten czujnik i w tarczy jest 'oczko' do przepuszczania światła, może masz inne tarcze. Czujnik jest taj jak wcześniej pisałem koło koło ) prędkości od strony wyśw km.
  20. Podświetla dopiero po załączeniu pozycji:wink: - poprzednio się zakręciłęm:decayed: Jest tzw. fotodioda czyli czujnik nasłonecznienia, znajduje się pomiędzy wyświetlaczem km a miejscem gdzie zatrzymuje się wskazówka na 0.
  21. Termostat, temat przerabiany wiele razy:wink: poszukaj
  22. Ciekawe jak długo:decayed:
  23. Na chwilę obecną 22tys na MS, droga codziennie do pracy 40km w obie strony z czego 20km same dziury, obecnie absolutna cisza:wink:
  24. Nie znam przypadku żeby w PDku pasek wielorowkowy dostał się pod obudowę rozrządu:wink: co nie zmienia faktu że jak przód rozebrany należy dokładnie wszystko posprawdzać i jeżeli stan jest wątpliwy należy wymienić. Jak później coś walnie to będzie trzeba się nagimnastykować

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.